29/07/22

Романтик моря: Іван Айвазовський

 Бібліотекар філіалу №45 Олена Шойка провела годину мистецтва до 205-річчя від дня народження великого художника Івана Айвазовського. Самий відомий мариніст прославився на весь світ своїми картинами, на яких йому з дивовижною точністю вдалося передати морську стихію. Втім, його творчість насправді набагато більш багатогранна,але славу йому принесли саме морські пейзажі. Ще за життя Айвазовський домігся гучної слави, яка не померкла і зараз, через два століття після його появи на світ.

Представляємо факти з його біографії:

Він офіційно визнаний найвидатнішим вірменським художником 19-го століття.

У біографії Айвазовського, написаної ще при його житті, згадується, що серед його предків були турки.

Батько живописця писав своє прізвище, як «Гайвазовський». Насправді ж спочатку вона звучала, як «Ойвазян», а сам Іван Костянтинович при народженні був названий Ованнесом.

Вивчати живопис Айвазовський почав ще в юному віці, і незабаром перевершив свого першого вчителя, майстерності.

Батько художника був купцем, а не дворянином. Однак, сам Іван Айвазовський за свої видатні заслуги і таланти, зазначені особисто імператором, у 22 роки був нагороджений дворянським званням.

Ще за життя Айвазовського 6 міст у різних країнах зробили його своїм почесним громадянином.

Свої знамениті полотна, що зображають море, він малював не на узбережжі, а у себе в майстерні. Він вбирав враження, пропускав їх через себе і писав картини «по пам’яті».

Критики відзначали дивовижне вміння Айвазовського передавати відтінки освітлення. Деякі навіть злословили, що на виставках за картиною ховають лампи, щоб додати полотнам яскравості і жвавості.

 


28/07/22

«Ми – діти України» до Дня Української Державності

 Україна вперше святкує День Державності 28 липня.

Ця пам’ятна дата покликана звернути увагу суспільства на традиції національного державотворення, яке має понад тисячолітню історію.

З цієї нагоди у філії бібліотеки №10 відбувся захід.

Бібліотекар представила книжкову виставку: «Історія земель Українських».

Наші читачі підготували цікаві повідомлення з історії України.

Гості - представники Територіального центру презентували до цієї святкової дати свої власні вірші.

«Колектив Чорноморські барви» співав патріотичні пісні про козаків, рідну землю та столицю нашої Батьківщини місто Київ.




День Державності

 Сьогодні, 28 липня, читачі та їх батьки завітали до філіі бібліотеки 4 на свято.

Відтепер Україна святкує День Державності.

Цей день співпадає з днем Хрещення Русі-України видатним Київським князем Володимиром Великим.

Цей указ підписав теперішній Президент України - В.О. Зеленський.

Задля формування країни створені Верховна Рада і Кабінет Міністрів.

Державний устрій України - Конституція - Основний закон держави.

Як і кожна самостійна держава Україна має свою символіку: Герб, Гімн, Прапор.

Про ці відомості читачі ознайомились біля виставки, присвяченій цій темі.

Діти із задоволенням отримали подарунки від благодійного фонду "Відгук. Україна" та намалювали державні символи України.

Організувала та провела свято зав. бібліотекою 4 Олена Чупріна та бібліотекаріЛ. Дуржинська, Н. Мацькур та Н. Школенко.

  
 
 
     



День Української державності

 Хвилюють, малюють, квітують поля –

Добридень тобі, Україно моя!

П. Тичина

Україна сьогодні, 28 липня, вперше відзначає День української державності. Започаткована традиція відзначати нове свято щороку 28 липня — у День Хрещення Київської Русі -України. Досі саме в цей день Україна вшановувала одного з перших своїх державотворців — святого рівноапостольного Володимира Великого, князя Київського.

Бібліотекар філіалу №45 Олена Шойка познайомила читачів з різноманітними матеріалами про нашу рідну країну.

В президентському указі зазначено, що історія української державності сягає своїм корінням «часів заснування міста Києва та розквіту держави за часів князя Київського Володимира Великого». Саме він, прийнявши у 988 році християнство, «засвідчив цивілізаційний вибір Київської Русі».

Спадкоємцями Київської держави тих часів Україна вважає:

Галицько-Волинське князівство,

Українську козацьку державу,

Українську Народну Республіку,

Західноукраїнську Народну Республіку,

Українську Державу,

Карпатську Україну

сучасну незалежну Україну.

У цей день українське суспільство також вшановує пам’ять та засвідчуючи повагу до діяльності Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, а також інших видатних представників національної еліти та борців за державність і незалежність України.

 





До Дня Української Державності

 Українська Державність – це тисячолітня історія багатомільйонного народу. Український народ протягом кількох століть мав свою державність, відстоював її, боровся за її відродження та збереження, щоб Україна існувала як незалежна демократична держава. Свою державність він творив на власній землі, а не шляхом загарбання чужих територій. Сьогодні в такий не простий для нашої країни час, наш народ самовіддано захищає свою землю, свою незалежну державу – Україну. Не дивлячись на складний історичний шлях, численні втрати та випробування Україна продовжує вражати всіх своєю могутністю та неймовірною красою.

Дитяча бібліотека № 37 разом зі своїми партнерами до Дня Української Державності провели літературно-музичне свято «Мій сонячний дім – це моя Україна!». З привітаннями виступили вокалісти «Мистецької школи № 7» керівники – викладач з вокалу Кочіашвілі Алла В’ячеславівна, викладач з класу бандури Афанасьєва Тетяна Володимирівна та представник терцентру Олена Ропай. Виступи артистів принесли естетичне задоволення та приємну насолоду читачам бібліотеки, мешканцям нашого мікрорайону та нашим гостям з міста Краматорськ.


Бібліокараван "Нам без дружби не прожити - треба нею дорожити"

 Напередодні Міжнародного дня друзів бібліотекарі філіалу 19 оформили книжкову виставку і провели літературну мандрівку по книжкам про дружбу. Дружба - це взаєморозуміння і безкорисливість, щирість і довіра. Друг ніколи не залишить у біді і завжди прийде на допомогу. Дружба цінувалася завжди і в усі часи. Справжній і вірний друг - справді скарб. Бібліотекарі вітали своїх читачів, бажали, щоб їхня дружба ніколи не зникала. Нехай друзі залишаються добрими і надійними супутниками на життєвому шляху. Діти з задоволенням взяли почитати книжки про дружбу.

День Державності України

 З Днем Державності України! Вітає бібліотека-філія №39

Україна була, є і буде!

Нам долею дарована земля

Оспівана поетами в віках,

Країна, що прекрасна мов зоря,

Перлина в пишних золотих вінках.

М. Задорожна

Для кожного народу його походження - це річ фундаментальна. Україна починалась від прадавніх цивілізацій і культур (трипільська, кіммерійська, скіфська, хазарська, сарманська, слов'янська).

Зараз пам'ять поколінь відроджується і повертає імена пращурів заради процвітання нащадків.