*****
Дитяча бібліотека №4 представляє "Відеотека дитячих письменників Одеси" у рамках Одеса - літературне місто ЮНЕСКО. Пропонуємо вашій увазі відеоролик "Інна Анатоліївна Іщук - одеська письменниця і журналістка. Життя і творчість." Інна Анатоліївна Іщук (13 жовтня 1972 р.н., м.Тирасполь) - одеська дитяча письменниця, журналістка, яка зараз живе і працює в Одесі. Філіал бібліотеки 4 впродовж багатьох років плідно співпрацює з Інною Анатоліївною, популяризує її творчість, презентує книги та організовує зустрічі з читачами. Народилася вона в сім'ї заслужених тренерів зі стрільби з лука і все життя подорожувала з ними, бувала на зборах та змаганнях. У дитячому садку та школі завжди виступала, читала свої вірші. А на класних вечорах вчителька читала Іннині казки. Уся сім'я підтримувала творчість дівчинки, особливо дідусь Іван Миколайович Власов та молодша сестра Олена, вони переписували її казки у загальні зошити. У 1994 році Інна Анатоліївна закінчила Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, хімічний факультет, спеціальність молекулярна електроніка. Багато чого дало навчання в університеті, вона грала в КВК, їздила на екскурсії та ходила у походи в турклубі "Романтик". А вступивши до Літературного інституту ім. Горького на факультет прози (1997 - 2002 рр.), знайшла себе у літературі, уклавши договори на друкування своїх творів з різними видавництвами. Перша збірка її ліричних мініатюр "Холодна ночівля" вийшла в 1996 році. З 2002 року виходять книжки для дітей "Подивіться на мене", "Маленький шахрай", "Як Маша дім шукала", "Китеня Філя", "Веселка", "Хто великий, хто маленький", "Транспорт", "Добре і погано", "Потрібні машини", "Круті тачки" та інші. У 2005 році в Придністров'ї виходить збірка віршів "Сонячними доріжками". У Києві - книжка українською мовою "Домашні тварини". Друкується в дитячих журналах "На добраніч, малюки", "Дзвіночок", "Міша", "Філіпок", "Чомучка". Також була авторкою сценаріїв до передачі “На добраніч, малюки!”. З 2007 року є членом Національної Спілки журналістів України. Бронзовий призер фестивалю “Болдинська осінь в Одесі", фіналіст фестивалю “Пушкінська осінь в Одесі”. Веде дитячу сторінку в газеті “Одеське життя”. Активно пише в газетах “Порто-Франко”, “Моряк України”, “Комсомольська правда в Україні”, в журналі “Фаворит вдачі” та інші. У 2012 році вступила в Одеське відділення Всеукраїнського союзу письменників мариністів. Двічі ставала переможницею міжнародного конкурсу "Корнійчуковська премія" - у 2017 році в номінації "поезія для дітей" і в 2020 році за кіносценарій "Чарівна монета". Сьогодні налічується понад 130 книг Інни Анатоліївни Іщук. Дякуємо Вам, Інна Анатоліївна, за вашу творчість та бажаємо подальших успіхів!
*****
Зовсім не секрет, що в Одесі завжди народжувалися таланти. Філіал бібліотеки 21 познайомить вас з одним із них. Аліса Радова - молода талановита поетеса Одеси. Її вірші із задоволенням читають не тільки дорослі, а й підлітки. Море, рідне місто, кохання та почуття - ось основні мотиви її поезії.
Ми пропонуємо подивитися відеоролик і поближче познайомитися з творчістю поетеси.
*****
Бібліотека №19 підготувала відеоролик пам'яті про відомого в Одесі та за її межами майстра казки, лауреата Національної премії ім. Т. Г. Шевченка Володимира Рутківського.
Бібліотека № 26 підготувала відеоролик про творчість Валентина Катаєва, чиїй повісті "Біліє паус самотній" цього року виповнилося 85 років.
Одеса, як літературне місто ЮНЕСКО, славиться своєю літературною школою, яка налічує вже два століття. Централізован а бібліотечна система для дітей м. Одеси та секція дитячих письменників НСПУ ініціювали проект "Відеотека одеських письменників", які прославили та прославляють наше місто, дослідивши їх адреси.
Одеса як літературне місто ЮНЕСКО просуває літературний туризм. ЦБС для дітей м. Одеси пропонує подорож по адресах письменників, які прославили місто в своїх творах в проекті "Відеотека дитячих письменників Одеси". Бібліотека-філія № 22 досліджувала творчість Юрія Олеші, який відобразив Одесу початку 20 століття у своїй знаменитій казці "Три Товстуни"
*****
Провідником та натхненником поетів срібного віку в Одесі був поет Едуард Багрицький. Бібліотека 37 підготувала відеоролик у рамках проекту.
Немає коментарів:
Дописати коментар