Хто знає, на що насправді здатні наші «сусіди» — рослини й тварини? А чи здогадуєтеся ви, скільки цікавих і незвичайних місць є на планеті Земля? Багато загадок не розкрито й досі! Про все це читайте в енциклопедіях «Світ навколо тебе». На сторінках цих яскравих ілюстрованих книг ви знайде сотні фактів, які розширять знання про чудеса природи, про історію і географію, про науку і техніку.
Централізована міська бібліотечна система для дітей м. Одеси
29/01/21
29 січня - День кукурудзяних чіпсів
Ідея відзначати день чіпсів виникла в США, а потім поширилась на інші країни світу, де дорослі й діти полюбляють їхній приємний хрумкіт, особливо під час родинного перегляду фільму. І хоч чіпси не зовсім корисні, та іноді можна дозволити собі таке задоволення. Пропонуємо кілька цікавих фактів про чіпси:
Найдовша чіпса, внесена до Книги Гіннеса, має довжину 300 сантиметрів. Підготовка до рекорду зайняла 6 місяців.
А щоб висловити свою любов до кукурудзи, з якої виготовляють смаколики, люди встановлюють їй навіть пам’ятники. Наприклад, вони є майже в кожному штаті США. Також величезні качани можна знайти на вулицях Еквадору та на Балі.
І ще один відомий факт. В Україні та сусідніх з нею країнах також вирощують кукурудзу, але більш за все тут полюбляють з неї виготовляти попкорн, а потім вже із кукурудзяного борошна - мамалиґу та чіпси. А бібліотека-філія 4 радить прочитати більше цікавої і корисної інформації про цю рослину в книгах, які є в бібліотеці: "Атлас світу для дітей", популярна енциклопедія "Дітям про все на світі", "Захоплююча географія", дитяча кольорова енциклопедія "Рослинний світ України", "Світ навколо нас. Рослини" тощо.
До зустрічі! Наша адреса: вул. Градоначальницька, 9.
Інформ дос’є: «Життя людини починається з мрії»
Космос… Який же він?
Хто з вас, друзі не думав про це, розглядаючи небо, його яскраві зорі, його безмежний Чумацький Шлях?
Ще з сивої давнини люди подумки минули у цю незвідану далечінь.
У своїх мріях, легендах і міфах вони завойовували небо. Так, саме люди, а не боги. Адже міфічні герої Дедал і Ікар були людьми . І протягом тисячоліть вони жили в серці кожного, хто вмів мріяти і заглянути в майбутнє.
Кожен українець має пам’ятати героїв своєї країни та гордитися ними.
Таким героєм став Л.К. Каденюк – перший і єдиний космонавт незалежної України.
З нагоди 70-х річчя від дня народження Леоніда Каденюка у бібліотеці-філії №10 пройшов захід «Життя починається з мрії», присвячений цьому славетному українцю.
Зав.відділу Юзік І.М. представила тематичну книжкову виставку, фото колаж «Біографічні сторінки Л.К Каденюка», лунала космічна музика.
Учні ОЗОШ №30 дізнались багато цікавих фактів з історії освоєння людиною космосу, із задоволенням слухали розповідь про життєвий шлях та досягнення першого космонавта незалежної України.
Сподіваємось на те, що діти зрозуміли - життя людини має починатися з мрії.
Літературний калейдоскоп: «Від зими до зими»
Природа завжди зачаровує нас своїми чудовими перевтіленнями. Ось і чарівниця – зима намагається всю землю вкрити святковою білою скатертиною. День і ніч вона тче зі срібних ниток зоринки – сніжинки та посилає їх на землю.
Диво природи приваблює, примушує задуматись над вічною таємницею чарівного колообігу. Людина відчуває себе невід’ємною частиною Всесвіту, присвячує свою творчість усім порам року, аби вдихнути в них живий вогник свого серця.
Для учасників факультативу «Пролісок», учнів 3-го класу ОЗОШ №30, бібліотекарі бібліотеки-філії №10 провели літературний калейдоскоп «Від зими до зими». Діти ознайомились із чудовими віршованими та прозовими творами, присвяченими цій порі року. Учні виконували завдання, грали в гру «Білі слова», де проявили наполегливість, фантазію. А ще зрозуміли, що зима буває різною. Не тільки холодною, суворою і злою, але й чарівною та яскравою.
Розсипа зима сніжинки із зимової торбинки
З неба падають зимою І кружляють над землею Легкі пушинки, Білі сніжинки.
Сніжинки – дивовижні створення зими. Коли вони повільно падають, хочеться зловити їх і уважно розглянути. Вони такі красиві і абсолютно різні! Для юних читачів бібліотека-філія №11 презентує книги про сніжинка та майстер -клас з виготовлення сніжинки.
Зимова казка
Це білявка, це зима поспіша до нас сама.
Зиму дуже я люблю - бабу снігову зліпллю!
Зима - чарівна пора року. Вона дарує нам багато краси і веселощів. Нам подобається коли на вулиці ясна морозна погода і падає пухнастий сніг. На вікнах з'являються крижані малюнки. Все навколо стає білим, здається, що ми потрапили у зимову казку.
Молодший відділл дитячої бібліотеки №22 запрошує юних читачів на перегляд книжкової виставки "Зимова казка", яка багата народними і зарубіжними казками, оповіданнями та віршами про чудову пору року - зиму!
☘️Еко-печиво для птахів☘️
Друзі, привіт! Ми пропонуємо Вам внести свій вклад в екологію, а найголовніше зробити це правильно! Що для цього потрібно? Вам треба зробити Еко-годівниці для наших пернатих друзів! У зимовий час, а особливо в снігові дні, вони як ніхто потребують їжі, з цього ми вважаємо що ці Еко-годівниці саме те що треба, а головне не завдасть шкоди птахам.
Для Еко-годівниць Вам знадобиться:
1)Желатин ( чи Агар-агар)
2)Корм для канарок (він підходить усім)
3)Вода
4)Форми для печива
5)Трубочки
6)Мотузка
Приготування печива:
1) Желатин або Агар Агар розвести з водою, згідно інструкції на упаковці.
2) Помістити в миску.
3) Додати корм для канарок.
4) Перемішати
5) Змастити форми рослинною олією.
6) Начинити форми
7) За допомогою трубочок зробити отвори для мотузки.
9) В дірочки, вже застиглого печива, протягнути мотузку.
10) Повісити в парку або у Вашому саду. Готово!
Засідання гуртка " Срібне слово - спілкування основа"
Ратні подвиги захисників Вітчизни, безстрашних борців за волю з давніх часів до сьогодення пробуджують у читачів інтерес до історії - науки повної загадок.
Як звичайні хлопчаки перетворюються на славетних полководців та мислителів світового масштабу?
Чому їх мало хвилювала слава як така, а непокоїла доля рідної країни?
Чому обов'язок для народних героїв був вищим за все?
На ці та багато інших запитань шукали відповіді учасники гуртка "Срібне слово - спілкування основа" під керівництвом бібліотекаря бібліотеки - філії 39 Тетяни Євгенівни Тараніної.
Життя під знаком "Еко"
Навіть дорослим нелегко пояснити, чому важливо сприяти охороні довкілля. Але з дітьми все зовсім по-іншому. Їм важче узяти на себе довгострокові зобов'язання, зробити усвідомлений вибір і не сприймати його як обмеження. Проте вирощення покоління з эко-мисленням може бути однією з кращих інвестицій в наше екологічно стійке майбутнє. І у вас як у батьків є можливість це зробити.
Добре, з чого ж починати батькам, якщо вони самі вирішили стати більше екологічно відповідальними і хочуть навчити своїх дітей піклуватися про довкілля? Звичайно, в різних сім'ях підходи відрізнятимуться залежно від віку, інтересів і характеру дитини. Ось десять порад, які можуть вам допомогти:
· Будьте послідовні і в першу чергу навчайтеся самі. Не вимагайте від своєї дитини того, чого не робите самі. Це, як правило, торкається покупки продуктів або одяуг, який вам насправді не потрібний, але які приємно мати. Наприклад, не пройдуть такі варіанти, як "я не куплю тобі пачку чіпсів, тому що упаковка не підлягає переробці, але собі я куплю цю плитку темного шоколаду, тому що давно нічим таким себе не балував" або "ні, я не куплю тобі цю іграшку, у тебе їх і так повно. І взагалі, я тільки що купив собі новий телефон, у нас грошей в обріз". Якщо ви вирішили стати більше екологічно відповідальною сім'єю, залишайтеся вірні своєму рішенню. Покажіть вашій дитині, що ви разом йдете до цього, і що ви також міняєте свої звички. Будьте прикладом! Тільки дисципліна, серйозні наміри батьків і дії принесуть довгострокові результати.
· Не фокусуйтеся на матеріальних речах, зосередьтеся на емоціях і враженнях. Не будуйте систему винагороди, грунтовану на купівлі іграшок, одягу, гаджетів. Замість цього віддайте перевагу часу, проведеному разом з сім'єю. Подаруйте квитки в кіно, на концерт, в театр, в подорож, проведіть день в парку розваг, організовуйте пікнік, покатайтеся на ковзанах - зробіть все, що створить хороші спогади і стане особливою подією. Попри те, що повністю виключити нові іграшки неможливо, можна обмежити малюка лише декількома іграшками високої якості, які прослужать довго.
Врешті-решт, відносно матеріальних речей краще наслідувати філософію нульових відходів, де перше, що треба зробити, - це відмовитися від чогось або максимально скоротити споживання.
· Надихніть свою дитину. Подивіться з ним декілька відповідних за віком мультфільмів про природу і екологію. Для маленьких дітей це можуть бути:
1. «Бэмби».
2. «Лесная братва».
3. «Крик совы».
4. «Делай ноги».
5. «Би Муви: Медовый заговор».
6. «Лоракс».
7. «ВАЛЛ-И».
З підлітками, окрім мультфільмів, ви можете дивитися і документальні фільми, наприклад:
1. «Океаны».
2. «Мусор».
3. «Пластиковый океан».
За бажання ви можете знайти ще більше фільмів на цю тему. Фільми не лише хороші для розкриття наших кращих якостей, але і виховують і допомагають розвинути розуміння важливості екології.
· Не обмежуйтеся тільки переглядом фільмів, а обговорюйте їх після перегляду. Якщо тема довкілля не грає центральну роль в сюжеті, акцентуйте увагу на цьому питанні самі і детально опишіть, чому ви вважаєте це важливим. Поясніть деякі підняті у фільмі проблеми і спробуйте відшукати рішення. Намагайтеся використати не лише абстрактні висловлювання ніби "ми повинні дбайливо відноситися до природи" або "ми не повинні смітити", а перекладаєте їх на особовий рівень і на звичні повсякденні ситуації: "Наступного разу, коли захочемо купити йогурт, давай перевіримо, чи придатна його упаковка для вторинної переробки в нашому місті" або "наступного разу, коли гулятимемо, не забудь узяти з собою пляшку води з будиноку, замість того щоб купляти нову".
· Покажіть загальну картину - виходьте за рамки концепції нульових відходів і проблем забруднення. Пояснюйте, навіщо це треба:
1. Автомобілі і заводи не лише забруднюють повітря, але і сприяють зміні клімату;
2. Хоч утилізація краща, ніж просто відправка речей на звалище, вона не вирішує проблеми;
3. Усі люди залежать від природи, від ресурсів, які надає нам Земля;
4. Забруднення однієї країни може торкнутися людей з інших частин світу.
· Ось деякі ресурси, які допоможуть вам в цьому:
2. Earth Science від Ducksters.
3. Список ігор, вікторин и видеофільмів про навколишне середовище, підготовлених агентством США по охороні навколишнього середовища.
4. Плейлисти Life Science та Earth Science на YouTube-каналі Crash Course Kids.
5. Образовательние материали від Disneynature.
· Робіть все разом. Залучіть дитину в домашнє господарство, зробіть з цього цікавий проект, а не рутинну роботу. Наприклад, ви можете попросити дитину допомогти вам з сортуванням відходів. Якщо дитина досить доросла, дозвольте їй самостійно провести дослідження і навчити вас, як же правильно сортувати сміття. Або навіть зробіть його відповідальним за це. Нехай ваша дитина відчує себе експертом - покажіть йому, наскільки важлива його роль.
Якщо у вас маленька дитина, організація станції сортування відходів - можливість зайнятися творчістю. Ви можете прикрасити її разом: зробити етикетки і інструкції для інших членів сім'ї. І, звичайно, сортувати сміття разом: пляшки до пляшок, кришки до кришок.
Також чудовою можливістю для екологічної освіти дитини можуть стати наступні проекти:
4. Приготування власного варення, рослинного молока, піци (чого завгодно з продуктів місцевого виробництва);
6. Їзда на велосипеді замість поїздок на машині;
· Більше проектів "Зроби сам". Це також освітні і розважальні можливості. Вивчіть, що у вас вже є і що скоро піде до сміття, і знайдіть спосіб подовжити використання цих речей, давши їм нове життя. Таким чином, ви генеруватимете менше сміття і уникатимете купівлі нових речей. В інтернеті є безліч ідей для виробів, ось лише декілька прикладів:
1. музичні підвіски з бляшаних банок;
2. плюшеві іграшки зі старого одягу;
3. органайзер з рулонних або перфорованих (так, є різниця) газет;
4. годівниця для птахів з пластикової пляшки або коробки з-під соку,
5. сумки із старих простирадел.
· Ви обмежені тільки своєю фантазією! Разом зі своєю дитиною і завдяки ідеям з Pinterest ви можете створити безліч креативних проектів і прикрасити свій дім без додаткових витрат.
· Попросіть дитину розібрати особисті речі і позбавитися від мотлоху. Разом переберіть іграшки, одяг, приладдя для малювання. Оцініть, що насправді використовується і що не чіпали довгий час. Потім подумайте, які у вашому регіоні є варіанти, щоб позбавитися від непотрібних речей, не завдаючи шкоди довкіллю: перепродаж, подарунки друзям, пожертвування в добродійність, вторинне використання, і вирішите, як розподілити наявні речі по цих категоріях.
Цей
процес може послужити прекрасною
можливістю познайомитися з поняттями
"щедрість", "доброта",
"благородство". Ваша дитина не лише
навчиться ділитися, але і зрозуміє, що
речі в його життєвому циклі можуть мати
більше за одного власника і бути цінними
для декількох людей.
· Створіть нові стандарти і зробіть їх звичкою. Іноді немає необхідності все пояснювати, особливо маленьким дітям. Ви можете просто почати займатися новою справою: брати з собою багаторазові сумки для продуктів, купувати бамбукові зубні щітки і уживаний одяг, просити вимкнути воду під час чищення зубів, користуватися громадським транспортом замість того, щоб їздити на машині, брати з собою власні контейнери, коли купуєте їжу на винесення. Дитина може навіть не помітити цих змін або не надасть їм значення. Замість цього, з часом ці більш "екологічно чисті" звички стануть частиною рутини.
· Будьте розсудливі. Турбота про довкілля дуже важлива, але передусім ви повинні піклуватися про стосунки з вашою дитиною. Іноді краще програти битву і купити те, що не планували, щоб уникнути сварки. Більше того, ви не хочете стати божевільним батьком, який думає тільки про довкілля і ні про що більше не піклується. В цьому випадку ви можете зіткнутися з упертістю дитини і його бажанням йти вам наперекір. Утямте самі і поясніть дитині, що неможливо досягти досконалості, а іноді у нас немає більше екологічного варіанту. І це нормально. Просто зосередьтеся на тому, чого ви вже досягли, і віддавайте належне собі і своїй сім'ї.
27/01/21
27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № 60/7 "Пам'ять про Голокост", що проголосила 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту. Україна вперше відзначила цей день пам'яті у 2012 році. Саме 27 січня 1945 року визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За час існування цього концтабору у ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 мільйона людей. Зникають покоління, які пережили страхіття масових знищень, жахливу трагедію людства – Голокост. Але пам’ять залишається в документальному і художньому слові. Пропонуємо прочитати книжку українського письменника Юрія Винничука "Танґо смерті", яка є в бібліотеці-філії 4. "Танґо смерті" – це роман про Львів 30-тих років. У творі йдеться про долю чотирьох повстанських родин: української, німецької, польської і єврейської. Роман охоплює два часових періода. Зокрема, в першому описано події, які відбуваються у Львові перед війною і під час війни. Чотири друга: українець, поляк, єврей і німець переживають різні — веселі й сумні пригоди. Другий період— це вже початок XXI сторіччя. Професор Ярош вивчає літератури, написані мертвими мовами. Він у процесі роботи дізнається про містичну практику переселення душ, яка стає можливою, якщо в момент смерті звучала відповідна музика. Загадкові ноти — і це історичний факт — звучали і в Янівському концтаборі на території Львова: "Танґо смерті", або танґо "Остання неділя" виконував під час розстрілів оркестр із в’язнів гетто. Роман здобув премію «Книги року ВВС» у 2012 році. Прочитати книжку можна в бібліотеці-філії 4 за адресою: вул. Градоначальницька, 9.
До зустрічі!
26/01/21
Вольфганг Амадей Моцарт
Національна гордість Австрії, найбільша загадка Творця, символ Генія - Вольфганг Амадей Моцарт. Його життя і смерть залишили більше питань, ніж відповідей. Його історія обросла легендами та міфами. Про нього написано сотні книг. Але навряд чи ми коли-небудь наблизимося до розгадки цього феномена. Таємниць у геніального композитора дійсно багато і одна з них - це так званий «Ефект Моцарта». Вчені ламають голову, намагаючись знайти відповідь на питання, чому саме музика генія так благотворно впливає на здоров'я людини? Чому, слухаючи його твори, ми заспокоюємось і починаємо краще мислити? Чому хворим, що страждають важкими захворюваннями, від музики Моцарта стає легше? Сто тисяч чому, на які навіть через сотні років ніхто не може дати зрозумілу відповідь.
27 січня світова спільнота буде відзначати 265 років від дня народження Вольфганга Амадея Моцарта. Ви можете подивитись ролик про цікаві факти з життя Моцарта, підготований співробітниками бібліотеки-філії №37. А також послухати чарівну музику цього видатного композитора.
День подружжя.
26 січня в США святкують день подружжя. Скільки великих подружніх пар - щасливих і не дуже знає людство! Ехнатон і Нефертіті, Абеляр і Елоїза, Сулейман Пишний і Роксолана... Список нескінченний. Міцна сім'я - основа основ будь-якого суспільства.
Філія 21 пропонує читачам виставку книг, які доводять, що сім'я - це те, заради чого люди творили чудеса, жертвували своїми життями і приймали рішення, що перевернули хід історії.
25/01/21
Чарівні казки Ернеста Гофмана
Любі читачі, молодший відділ дитячої бібліотеки №22 запрошує побувати у дивовижному світи творчості видатного письменника, класика німецької літератури Е.Т.А. Гофмана, в якому ви неодмінно знайдете багато цікавого для себе.
За своє життя Гофман написав десятки казок, повістей і романів. За його творами знято чимало мультиплікаційних і художніх фільмів. Крім цього, у всьому світі ставляться спектаклі за п'єсами драматурга.
Але найпопулярнішим твором стала казка "Лускунчик і Мишачий король".
"Дивний мрійник з очима дитини і розумом філософа"
"Не Зевс, не Пан, не Голуб - Дух,
Лиш Сонячні Кларнети.
У танці я, ритмичний рух,
В безсмертнім - всі планети..."
23 січня, 130 років тому народився видатний поет Павло Тичина. Молодий Тичина подарував Україні соковиту яскраву поєзію, просякнуту символізмом, музикою та світлом.
Народився він у 1891-му році у селі Піски Чернігівської області. Був одним з 13-ти дітей у дяка Григорія Тичини. Майбутній поет отримав духовну освіту, мав прекрасний голос і слух. Мав також задатки художника, і в зрілому віці часто шкодував, що не пішов тим шляхом.
У 1900 р. 9-річний Павло, вдруге й успішно пройшовши проби голосу, став співаком архієрейського хору при Єлецькому монастирі. Одночасно він навчався в Чернігівському духовному училищі.
У 1921 році П. Тичина влаштовується на роботу в київську дитячу бібліотеку ім. Т.Г. Шевченка.
Крім поезії, Тичина робив численні переклади (О. Пушкін, Є. Баратинський, О. Блок, Янка Купала та інші).
Найвідоміші твори: збірки "Сонячні кларнети" і "Плуг", "О панно Інно...", "Арфами, арфами", "Не дивися так привітно", "Чуття єдиної родини".
Свої твори Павло Тичина писав лише олівцем. А в його квартирі була власна бібліотека, яка нараховувала 20 тисяч книжок.
У старшому відділі дитячої бібліотеки №22 діє виставка, яка знайомить з творчістю видатного українського поета.
Художня майстерня "Куінджі - майстер пензля і олівця"
В кінці січня ми будем вшанувати талановитого і таємничого українського митця А.І.Куінджі. В бібліотеці 19 була оформлена виставка "Куінджі- майстер пензля та олівця", де можна побачити серію книжок "Казки про художників " - розповіді про веселих, сумних, чарівних, закоханих людей, які дуже полюбляють малювати. Сам Куінджі дуже багато допомогав тим, хто не мав грошей на навчання, лікування і, взагалі, займався благодійностю. Тому всі його пейзажі пронизані сонячними світлом і, навіть, темна картина "Лунна ніч на Дніпрі" осяяна місячними проміннями, які переливаються в річці, наче срібло. Митець залишив нам на спадщину багато шедеврів. Декілька його робіт можна побачити в музеях Одеси.
Чарівна скринька казок Ернеста Теодора Амадея Гофмана
Німецький письменник - романтик ЕрнстТеодор Амадея Гофмана народився в 1776 році в Кенігсберзі. Він мав універсальні здібності в різних сферах мистецтва. Був автором першої німецької романтичної опери, диригентом, професійним музичним критиком, театральним декоратором, письменником, музикантом, блискучим юристом, графіком.
Дивовижно не те, як різноманітні здібності могла уособлювати одна людина, а як у кожній галузі Гофман виявляв високий професіоналізм.
З нагоди 245 -річчя з дня народження німецького письменника, композитора та художника Ернста Теодора Амадея Гофмана бібліотека-філія №11 запрошує поринути у чарівний і загадковий світ казок Гофмана, де панує доброта, вірність та відданість, які перемагають все погане - зло, хитрощі, ненависть. Тож не зволікате, для себе дивовижну історію відкривайте!
З книжкових сторінок на широкий екран
Повість "Сторожова застава" неперевершеного майстра українського дитячого письменника, нашого земляка Володимира Рутківського присвячена героїчним і маловідомим сторінкам прадавнього минулого. П’ятикласник Вітько Бубненко якимось дивом потрапляє у 1097-й рік, де разом зі славетними праукраїнськими богатирями Іллею Муромцем, Олешком Поповичем та Добринею захищає рубежі нашої землі. Книга "Сторожова Застава" потрапила до п'ятірки книг-фіналістів премії "Дитяча Книга року ВВС-2012". Номінацію "Дитяча Книга року BВС" було вперше оголошено того ж року. Мальовничі Карпати стали базою для зйомок фільму "Сторожова застава" (2017) за однойменною книгою-фентезі В. Рутківського. Але, як розповідають творці картини, це не зовсім буквальна екранізація. “ Ми разом зі сценаристами Сашком Дерманським та Ярославом Войцешеком швидше використовували книгу як конструктор”, – каже режисер фільму Юрій Ковальов. Тож бібліотека-філія 4 пропонує прочитати книгу В. Рутківського та можливо буде цікаво порівняти її зміст із фільмом "Сторожова застава", а ми із задоволенням вислухаємо вашу думку та поділимось своїми враженнями. До зустрічі! Наша адреса: вул. Градоначальницька, 9.
Олександр Дюма
Франція подарувала світу безліч талановитих письменників, але мало хто з них може зрівнятися з Олександром Дюма.
Навколо імені Олександра Дюма-старшого завжди ходило безліч чуток. Одні схилялися перед його талантом, а інші підозрювали його в підробці і запевняли, що неможливо одній людині протягом життя написати таку кількість літературних творів, яка вийшла з-під пера Дюма.
На думку Андре Моруа: «Історія в обробці Дюма була такою, якою її бажали бачити французи: веселою, барвистою, побудованої на контрастах, де Добро було по одну сторону, Зло – по іншу».
Дюма-батько народився 24 липня 1802 року. Олександр Дюма Даві де ля Пайетрі – онук чорношкірої невільниці і маркіза, син генерала Республіки і дочки трактирниці. Цікаво, що Пушкін був на восьму частину африканцем, а Дюма – на четверту. Причому їх предки походили сусідніх районів Африки.
Олександр Дюма перебрався з рідного містечка в Париж, коли йому було 20 років. Молодий чоловік не мав ніякої освіти, і його єдиним козирем став гарний почерк. Завдяки цій його здатності, а також міцним дружнім зв'язкам його батька з особами, близькими до двору, Олександру вдається зайняти почесну посаду при дворі Луї Філіпа, герцога Орлеанського. Навчання в університеті йому замінили книги і театральні підмостки. Один з приятелів склав для нього список книг, які молодий чоловік мав прочитати для подальших успіхів у кар'єрі драматурга.
Плодючість письменника вражала оточуючих. За свідченням очевидців, він трудився щодня по 14, а то і 18 годин на добу, примостившись на краєчку столу. При цьому автору «Трьох мушкетерів» абсолютно не заважав пануючий поруч галас, розмови гостей, музика. Він спокійно відповідав на звернення відвідувачів, після чого повертався до своєї роботи.
Коли у Олександра Дюма з'явилася можливість побудувати власний будинок, він назвав його «Замок Монте-Крісто». Поруч була вибудувана письменницька студія у вигляді мініатюрного готичного замку, яку письменник назвав «Замок Іф». На жаль, в своєму будинку Дюма прожив всього близько двох років. Він настільки щедро розважав гостей, що швидко заліз у борги і будинок довелося продати.
Запам'ятався письменник не тільки своїм яскравим характером і ексцентричними вчинками. Він був надзвичайно талановитий в самих різних областях, особливо відрізнявся любов'ю до кулінарії, про яку говорили багато його сучасників, і яку він довів сам, із захватом описуючи різні страви у своїх книгах. У всій Франції не знайдеш кухаря краще, ніж Дюма, стверджували друзі письменника, і треба думати, вони йому не лестили.
Дюма написав одну з найбільш популярних у світі кулінарних книг і навіть задумав «Великий кулінарний словник». У фінальну редакцію книги автор включив більш ніж 800 кулінарних новел! Закінчити її він, правда, не встиг, раптово померши, так що вийшов словник вже посмертно, зате перевидається до сих пір. З кулінарією була пов'язана і підприємницька діяльність письменника. Він був першою людиною, який відкрив шашличну у Франції, ідеєю якої надихнувся під час своєї подорожі по Кавказу.
24/01/21
"Пиріжок Ескімоса" або вершкове морозиво на паличці (Міжнародний день ескімо)
В списку свят, присвячених різним солодощам і десертам, Всесвітній день морозива знайде шанувальників у всіх частинах Земної кулі. А все тому, що нагадує він всім про історію появи і поширення морозива. Мало хто серед людей з байдужістю ставиться до цього молочного продукта. Для дітей морозиво - завжди насолода і радість!
Ніхто точно не знає, хто винайшов морозиво але відомо, що це сталося багато століть тому. До того, як люди навчилися робити морозиво, вони навчилися робити щось подібне - і назвали його "крижинки". "Крижинки" робили з соків фруктів і нагадували вони "фруктовий лід". Після цього італійські кухарі стали робити "крижинки" двох видів: на основі води і молока.
З подачі Марко Поло стали додавати молоко в "крижинки", тому самє його можна вважати творцем першого морозива.
Рецепти "крижинок" поширилися з Італії до Франції, від Німеччини до Англії.
Французькі кухарі незабаром засвоїли технологію виготовлення "крижинок" і стали їх подавати у вигляді кульок, як зараз роблять у всьому світі. З часів Наполеона Третього у Франції було створено перше вершкове морозиво. Його рецепт був винайдений Ле Бєєм в місті Пломб'єр. Саме тому даний сорт морозива отримав назву "пломбір".
Коли заморожені солодощі з'явились в Англії, то так сподобалися королю Чарльзу, що він заборонив робити і подавати морозиво поза королівського двору.
Ескімо спочатку називалося "ескімо - пай", тобто "пиріжок ескімоса". Це було перше в світі морозиво, глазуроване шоколадом. Його винахідник американець Крістіан Нельсон, возив свою продукцію по різним містам штатів і продавав, водночасно показуючі фільм про ескімосів.
Австрійські кондитери дали світу шоколадне морозиво, а італійські - сорбет.
Найбільші фанати морозива - американці. Американець з'їдає за рік до 23 кг морозива. Сьогодні США виробляє і споживає більше морозива, ніж будь-яка інша країна в світі.
Найбільший торт з морозива зробили в Пекіні: торт був в ширину 3 метри, зато його вага становила 8 тонн!
Найдорожче морозиво в світі продається в нью-йоркському ресторані. Це морозиво наповнено мадагаскарською ваніллю і покрите найдорожчим шоколадом у світі та їстівним золотом. Щоб з'їсти це морозиво, вам дадуть золоту ложечку, прикрашену діамантами, яку ви потім зможете забрати з собою.
Сьогодні налічується величезна кількість видів морозива - продукту, який залишається одним з найбільш доступних і популярних десертів у світі!
Усю цікаву інформацію про морозиво ви, юні читачі, знайдете в молодшому відділі дитячої бібліотеки №22.