30/11/21

Всесвітній день домашніх тварин

 30 листопада в усьому світі відзначають День домашніх тварин, щоб привернути нашу увагу до захисту всіх тварин на планеті, зокрема — домашніх.

Домашні тварини є частиною нашого життя, улюбленцями, вірними друзями, вони прикрашають наше дозвілля і дарують кожному з нас любов і увагу. Ми також їх обожнюємо і турбуємось про них, проявляємо свої почуття — доброту, ніжність, любов. Тому піклуючись про свого улюбленця, дитина стає добрішою, відповідальнішою, турботливішою тощо. А як вибрати та як правильно піклуватись про своїх домашніх улюбленців і які є види котів, собак, папуг, хом'яків тощо, ви зможете дізнатись з книг, які є в філіалі бібліотеки №4.

Чекаємо вас, любі читачі, в бібліотеці після карантину.

Автор тексту, автор ідеї і фото: Н. Мацькур.

 


І назвали тварин домашніми!

 30 листопада - справжня свято для тих, хто обожнює кішок, собак, папуг та інших домашніх тварин.

Подія має міжнародний характер та називається Всесвітнім днем домашніх тварин. Тварини недарма називаються меншими братами людини, адже вони потребують турботи та піклування. Особливо це стосується домашніх вихованців, які цілковито залежать від свого господаря.

Основною ідеєю та гаслом свята стали слова з всесвітньо відомого твору А. Сент-Екзюпері "Маленький принц" - "Ми несемо відповідальність за тих, кого приручили".

Це свято привертає увагу суспільства, у тому числі дітей та підлітків, до проблем домашніх улюбленців та тварин, що залишилися без притулку. Люди повинні навчитися дбайливо ставитися як до тих, кого вони приручили, так і до живої природи загалом.

Дорогі наші читачі! Домашня тварина - гармонія в сім'ї. Домашня тварина - це друг, який завжди поруч, і це істота, яка повністю залежить від тебе. Дитяча бібліотека 22 підготувала цікаву виставку-знайомство "У світі пухнастиків: щаслива лапа", присвяченую цій події.

Завітайте до нашої бібліотеки, після карантину, та ознайомтесь з яскравими книжковими виданнями.



Читати - це круто!

 Традиційно, щорічно 29 листопада проводиться День "Ласкаво просимо".

На честь цього дня дитяча бібліотека 22 ласкаво запрошує книголюбив на виставку книжкових новинок "Книга нас усіх єднає", на якої представлені різноманітні, цікаві видання.

Д. Брус "Анімаліум".

Ласкаво просимо до "Анімаліума". Двері цього музею відчинено. Тут зібрано вражаючу колекцію з понад 160 тварин, яку буде цікаво розглянути відвідувачам різного віку.

Н. Космолінська "Гра в музей".

Ця книжка розповідає про картини і скульптури, що експонуються у Львівській національній галереї мистецтв ім.

Б. Возницького, пропонує різноманітні ідеї для родинного дозвілля та мандрівок цікавими місцями Львівщини.

Р. Клочко "Домівка для минулого.

Про музеї, історію та мистецтво".

Ця збірка оповідань запрошує читачів за лаштунки різноманітних музеїв та розповідає, як вони працюють.

Л. Денисенко "Я і Конституція".

Чи знаєш ти, шановній читач, що таке Конституція України? Це найвищий закон, який встановлює та визначає державній устрій, контролює владу, нагадує про повагу і який, наче компас, дозволяє щоб почуватися у безпеці та здійснювати усі свої мрії.

М. Триус "Я і світ: історія в інфографіці".

Ця незвичайна енциклопедія "Я і світ" містить найсвіжіші статистичні дані про все на світі. Яка найулюбленіша порода собак на планеті? Чи людство більше полюбляє котів? Як живеться школярам інших країн? "Я і світ" - найшвидший спосіб подорожувати земною кулею і знайомитися з її мешканцями.

І. Озимок "У міста є Я".

У книзі авторка розповідає, як функціонують міста, як вони змінюються, як на них впливають технології споживання, клімат та комп'ютерна революція, і яка роль людини у цьому.

Р. Гіменез "Гео-Графіки".

Гео-Графіки - це нетиповий атлас для сучасних дітей. В ньому планети, материк, острови перетворюються на кола, багатокутники, лінії та спіралі, щоб спростити дітям розуміння навколишнього світу.

І. Білик "Куди подіти сміття?"

Ця книжка розкаже маленьким читачкам і читачам, як бути відповідальними споживачами, і навчить дбайливо ставитися до довкілля. У книзі багато віконець, під якими ховаються цікаві та корисні факти.

М.Ґ. Роде "Справжні монстри".

Ця книга для дітей та їхніх батьків, які помічають, що наша планета Земля почала захлинатися від людської діяльності через сміття, шкідливі викиди, глобальні кліматичні зміни. А кожна реальна екологічна загроза подається у вигляді монстра, наприклад "Озоножер" та "Спекозавр".

С. Брусатті "Епоха динозаврів".

Ця книжка розповідає про динозаврів та інших доісторичних тварин, про їхній раціон харчування, про те, як вони нападали, й захищались.

М. Кассані. Вулиці. Прогулянка по наймальовничіших вулицях світу".

Хтось скаже, що всі вулиці однакові. Але це не так! Ця книжка - прогулянка найкрасивішими вулицями світу. Пройдитеся вулицями і провулками на цих сторінках, і ви станете справжніми мандрівниками.



Вітер морських мандрів і пригод

 Пропонуємо читачам філії № 21 пригодницькі романи, створені англійським письменником Рафаелем Сабатіні, якого називають «англійським Дюма». Книжки Сабатіні не залишать байдужими нікого. У його творах є все: битви, кохання, морські подорожі і пригоди, пошуки щастя. Читач порине у світ захоплюючих пригод і блискучих перемог на суші і на морі. Читача чекають смертельні битви та несподівані знахідки. Але честь, правда і добро завжди перемагають! Беріть у руки блискучі книги Р. Сабатіні та переконайтеся в цьому самі.



Це потрібно дітям знати - як по місту крокувати (про Правила дорожнього руху)

 Правила дорожнього руху необхідно вивчати з дитинства. Оскільки набуті знання допоможуть уникнути неприємностей, які можуть трапитися на вулиці, а іноді і врятувати життя.

Дитяча бібліотека 22 пропонує книжкову виставку "Абетку дорожню потрібно знати кожному" на якої представлені пізнавальні книжки та брошури, які присвячені правилам вуличного руху. З ціх яскравих видань юні читачі дізнаються, що таке проїзна частина дороги, що таке тротуар та узбіччя, як безпечно перейти дорогу, де можна кататися на велосипеді, де чекати транспорт?..

Будьте свідомими пішоходами, дотримуйтеся правил дорожнього руху!



Ти думай, пробуй і твори!

 Чи знаєте ви, шановні читачі, які предмети будуть оточувати нас завтра? Годинник-плеєр, телефон-телевізор, цифрова ручка з функцією аудіозапису, "пластиліновий" телефон, ноутбук-свиток та багато іншого.

Хочете дізнатися більше?

Книжкова виставка "Ти думай, пробуй і твори - фантазію та розум прояви!", яка представлена у дитячій бібліотеці 22, вам допоможе в цьому.

Читайте та крокуйте в ногу з часом.



Олекса Стороженко: Нариси життя і творчості (215 р. від дня народження О. Стороженка)

 Олекса Стороженко - відомий український письменник, етнограф, драматург.

Дитяча бібліотека 22 пропонує цікаві факти його творчої біографії.

Стороженко був чоловіком величезної фізичної сили, він згинав двогривени монети і міг тягти під гору 10 пудів, тобто 160 кг.

Коли йому минуло 18 років, він пішов на військову службу і майже 30 років перебував на неї. Нерідко переїздив із однієї місцевості в іншу, і мав змогу вивчити життя й побуту селянства, зустрічався з колишніми січовиками. Це матеріал став основою його творів.

Зустрічався з Миколою Гоголем. Ця зустріч запам'яталася йому на все життя.

Олекса Стороженко, беручи участь у війні з турками, відзначився в битві під Журжею у 1829 році. Одержав за хоробрість найвищу тодішню нагороду - орден св. Георгія.

Над своїм історико-романтичним твором "Марко Проклятий" О. Стороженко працював біля тридцяти років.

Вийшовши в відставку, останні роки провів на хуторі поблизу Берестя. Займався садівництвом, любив полювати й рибалити. Багато часу віддавав грі на віолончелі, малював і ліпив.

Літературна спадщина за обсягом невелика - 26 творів українською та 14 російською мовами. Деякі оповідання присвячені видатним українцям, вченим, письменникам, поетам і близьким людям: "Вуси" - П.О. Кулішу, "Сужена" - М.І. Костомарову, Чортова корчма" - А.А. Глушковському, "Кіндрат Бутенко - Швидкий" - П.П. Гулак- Артемівському.




Неперевершений майстер сміху

 Філія №21 пропонує своїм юним читачам Багато книжок українського гумориста Остапа Вишні – Письменника багатогранного обдарування. В його творчому доробку сучасний читач знайде гострі памфлети дошкулярні сатиричні оповідання, ліричні мисливські усмішки й веселі гуморески. Також вдумливий читач знайде в нього і нариси, в яких оспівується краса нашого життя, чарівні описи природи, любов до батьківщини. Здоровий гумор та ніщивна сатира роблять твори Остапа Вишні не лише цікавими, але й актуальними. Переконайтеся у цьому самі!



Надзвичайні пригоди дерев'яного хлопчика (195 р. від дня народження Карло Коллоді)

Одна з найдобріших і повчальних казок "Піноккіо", яка була написана відомим італійським письменником Карло Коллоді, завоювала любов дітей і дорослих своєю щирістю, навчила добру і чесності і розповіла про те, що найзаповітніші мрії збуваються.

Свою кар'єру Коллоді почав з перекладів творів Шарля Петро. Але незабаром почав писати власні оповідання та новели. "Піноккіо" - в перекладі з тосканського діалекту "кедровий горішок" - прославив не тільки письменника, а й містечко Коллоді, де дерев'яному человечкові навіть встановлено пам'ятник.

Пригоди "Піноккіо" складаються з 36 глав, назви яких описують події, які відбуваються в подальшому уривку.

Спочатку казка була коротшою і закінчувалася на 15 чолі, в кінці якої Піноккіо був повішений грабіжниками на дубі. Але читачі були незадоволені подібної кінцівкою, тому Коллоді довелося взятися за продовження.

Окремі глави він публікував в "Дитячій газеті" протягом ще декілька років, починаючи з 1880 року. А підсумковий варіант був закінчений в 1883 році - тоді вийшло перше видання "Піноккіо".

Книга "Пригоди Піноккіо: історія дерев'яної ляльки" переведена приблизно на 87 мов. Цю казку безліч разів екранізували і створювали ілюстрації до нових книг. А її крилаті фрази вражають.

Можуть статися найчарівніші фантастичні речі, і всі вони починаються з бажання.

Брехня буває двох видів: у одній брехні короткі ноги, в іншої довгий ніс.

Ми, діти, всі такі! Ми більше боїмося ликів, ніж хвороби.

Послухай Совість - це внутрішній голос, який люди не слухають. Ось звідси у людей всі проблеми.

Шановні читачі, завітайте до дитячої бібліотеки 22, після закінчення карантину, та познайомтеся з яскравою викладкою видань цього твору різних видавництв та різних років видань.



29/11/21

Актуальна розмова "Ми відповідальні за тих, кого приручили"

 Напередодні Дня тварин в 19 філії був проведен захід актуальна розмова "Ми відповідальні за тих, кого приручили". В 54 школі діти з задоволенням слухали і самі розповідали про своїх домашніх тваринок і зустрічі з дикими тваринками в природі. Разом з дітьми був зроблен єдиний висновок. Якщо ти береш до дому, яку- небудь тваринку, дбай про неї і, коли вона захворіє і стане тобі непотрібна, не викидай її на вулицю, а знайди людей, які будуть за неї піклуватися.



Івасик телесик

 Філіал бібліотеки 21 запрошує дітей молодшого віку у світ казки чарівної. Адже через казку ми вчимо дітей працьовитості, щирості, сміливості і добру.





І знову zoom-конференція!

 Філіал бібліотеки № 37 продовжує віртуальні зустрічі з читачами зі студії театрального мистецтва «АніКа». Цього разу розглядалася книга «Олекса Довбуш. Таємниця сили» українського письменника Василя Карп'юка. Юні учасники конференції дізналися про дитинство знаменитого народного месника – опришка Олекси Довбуша, про якого вдячні люди складали пісні та легенди.

#бібліотека37







Художник щирий і вдумливий

 Філія № 21 пропонує своїм відвідувачам яскраві твори славетного  австрійського  письменника-антифашиста Стефана Цвейга. Світову славу він здобув перед усім як новеліст  і його справедливо вважають найбільшим  із зарубіжних новелістів  ХХ століття.  На зовні незначному епізоді він уміє розкрити  серйозну, життєво важливу проблему.  Цвейг, як ніхто інший, розкриває одвічний драматизм людини, її сум і тривогу, мрії про щастя, її духовний лет і її ув’язнення в земному людському тілі. Як прекрасне, так і огидне письменник сприймає незвичайно гостро. Його новели дають читачеві простір для роздумів над людською долею або складністю життя. Приходьте і переконайтеся в цьому самі.



28/11/21

З 45-річним ювілеєм Сашко Дерманський!

 28 листопада 1976 року народився Олекса́ндр Степа́нович Дерма́нський, відомий як Сашко Дерманський (с. Гайворон, Володарського р-ну на Київщині) — український дитячий письменник. Член Національної спілки письменників України (з 2006 р.). Твори Сашка Дерманського рекомендовано міністерством освіти України для читання в молодшій ("Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська", "Бабуся оголошує війну", "Корова часу", "Царство Яблукарство", "Танок чугайстра") і середній школі ("Король буків, або Таємниця Смарагдової Книги"). До оновленої шкільної програми також увійшли його повість "Маляка — принцеса Драконії", збірка казок "Казки дракона Омелька", збірка віршів "Бигимоти — не медмеді". Також Сашко став одним із творців сценарію художнього фільму "Сторожова застава" (2017 р.) за однойменною повістю Володимира Рутківського. Переможець рейтингу "Книга року BBC". Творець популярних дитячих персонажів Чудового Чудовиська та вужика Ониська. Серія книг "Чудове Чудовисько", "Мері" та "Бигимоти — не медмеді" є у філіалі бібліотеки №4. Тож ласкаво запрошуємо до читання. Чекаємо вас, любі читачі, в бібліотеці після карантину. А сьогодні вітаємо Олександра Степановича з ювілеєм та бажаємо творчих успіхів, міцного здоров'я і натхнення!



27/11/21

Ольга Кобилянська — «Пишна троянда в саду української літаратури» (М.Старицький)

 «Серед українських письменниць вона не має собі рівної на ниві новели і повісті», – так писав І.Франко про О. Кобилянську. 27 листопада 1863 року у містечку Гура-Гумора в Південній Буковині у багатодітній сім’ї службовця народилася Ольга Кобилянська (1863-1942 рр.) – видатна українська письменниця, проза якої викликає значний інтерес не тільки в Україні, але і за її межами. Кращі її твори вийшли у перекладах багатьма мовами. Вона є авторкою повістей "Людина", "Царівна", "Земля" тощо. Цікаві факти про Ольгу Кобилянську, які зібрали для вас, любі читачі, бібліотекарі філіалу №4:

• Ольга Кобилянська закінчила 4 класи школи, а свій високий рівень знань досягла самостійно.

• Письменниця добре малювала, грала на різних музичних інструментах (а навчилася грати на слух), була хорошою вершницею.

• Цікаво, що Ольга Кобилянська підписувалася "Кобиляньска", бо саме таке написання започаткував її батько.

• Ольга Кобилянська мріяла побачити море, але за все життя так його і не побачила.

• Хотіла навіть стати професійною актрисою, але віддала перевагу літературі.

• Із Лесею Українкою Ольга Кобилянська вперше поспілкувалася саме на Полтавщині.

• Видатна українська письменниця прожила в Чернівцях понад 50 років.

• Прості люди її дуже поважали і мали за щастя, коли вона виглядала із віконця і кланялася їм за пісні перед вікнами.

• Ольга Кобилянська мала прийомну дитину (позашлюбну доньку одного із братів) і на старості, коли мала сили, то розповідала чудові казки своїм онукам. Письменниця мала добру пам’ять і могла декламувати твори із "Кобзаря" кілька годин поспіль.

• Ольга Кобилянська дуже кохала Йосипа Маковея, але той не відповів їй тим же почуттям. За давньою легендою, дівчина, яка знайде едельвейси, буде дуже щасливою і матиме міцну та велику родину. Ольга маленькою дівчиною на крутих схилах назбирала ці квіти, але повір’я так і не справдилося. Але цей гербарій був завжди з нею.

Після карантину чекаємо вас, любі читачі, в бібліотеці №4, щоб ще більше дізнатись про життя і творчість О. Кобилянської.

 


 «1933: "І чого ви ще живі?!"»

Саме таку назву має книга, яку упорядкувала Тетяна Боряк про трагічні сторінки історії українського народу 1932—1933 рр. Упорядниця на прикладі свідчень, зібраних у різних країнах і роках, показує читачеві картину тотального охоплення України вилученням будь-чого, що могло бути використане в їжу: від зерна, картоплі і кваснини до жмені квасолі й сушки. Вона показує як тодішня влада жорстоко позбавляла українців засобів існування, як шляхом штучно створеного масового голоду намагалася знищити нашу країну, нашу націю, зламати українців та нашу віру. Дуже важко й страшно усвідомлювати те, що було насправді, що відчули на собі наші прадіди, дідусі та бабусі. На щастя, нині ми не знаємо голоду, але пам’ятати про жахливі сторінки минулого, розповідати про них прийдешньому поколінню і більше не допустити геноциду свого народу – це наш обов’язок.

Тож пропонуємо до вашої уваги ще одну книгу, яка є у філіалі бібліотеки №4 — "Жовтий князь" вітчизняного письменника Василя Барки (Василь Констянтинович Очерет (1908 —2003)). Це вражаючий твір, що змальовує події в українському селі під час голодомору 1932—1933 рр. В основу роману покладено особисті спогади автора і спогади його земляка, який розповів про долю близької йому родини. Письменник протягом двадцяти п'яти років збирав спогади очевидців голодомору. І показав усьому світові жахливу правду про тогочасну тоталітарну систему, що нищила на своєму шляху все світле та гуманне. Письменник торкнувся багатьох болючих проблем української нації та поневоленої України. До речі, жовтий колір — це уособлення диявольської сили, що опанувала Україною і перетворила її на царство смерті, а панування "жовтого князя" призводить до цілковитої руйнації усталеного селянського світу. Адресовано роман широкому читацькому загалу. Автор не моралізує, не дає буквальних відповідей — він просто описує події, примушуючи читача думати самостійно. Твір "Жовтий князь" вийшов також французькою та німецькою мовами, за ним було створено фільм "Голод-33" (1991р., режисер Олесь Янчук). 

Після карантину запрошуємо до бібліотеки №4 за цими книгами.Такі твори треба читати, вони виліковують від байдужості, безпам'яства і запобігають більше не допускати геноциду свого народу. А 27 листопада у нас всіх буде можливість взяти участь в акціі "Запали свічку пам'яті" о 16.00,  щоб вшанувати загальнонаціональною хвилиною мовчання  всіх жертв голодоморів.



26/11/21

Найцікавіші тварини усіх часів

 Шановні читачі, книжкова виставка "Епоха динозаврів" у дитячій бібліотеці 22 запрошує здійснити мандрівку в минуле - у часи, коли на Землі жили динозаври.

З цікавих видань ви дізнаєтесь, хто такі динозаври і коли вони жили, а тоді опинитесь у тріасовому періоді, коли перші динозаврики ще бігали у тінях своїх безжалісних родичів - крокодилів. Згодом перенесетеся в юрський період: динозаври вже виросли до гігантських розмірів і розійшлися по всьому світу. А завершиться ваша мандрівка у крейдяному періоді, коли динозаври заполонили світ і переживали пору свого найбільшого розквіту.

Юні книголюби приходьте чекаємо на вас після карантину.



Філіал бібліотеки 21 презентує огляд книжок Сашка Дерманського

 


Цікавинки для маленьких пізнавчиків

 Запрошуємо у світ яскравих періодичних видань для дітей, які представлені у дитячій бібліотеці 22. Вони допоможуть юним читачам пізнавати світ, розвиватися та проводити час весело та з користю.

На сторінках журналів "Пізнайка", "Яблуньки" та "Веселої дитячої газети" багато цікавої та корисної інформації про природу, тварин і речі що нас оточують, історії та казки, ігри, конкурси, ребуси та кросворди.

Завітайте до нашої бібліотеки після закінчення карантину.



Починаємо читати самі

 Книжки серії «Починаємо читати самі» стануть незамінними помічниками малюкам у складному, але захопливому завданні — оволодінні читанням. Сьогодні маленькі читачі, учні ЗОШ №72 1д класу вирушили у віртуальну прогулянку в осінній ліс, там познайомилися з дарами осені — грибами. Допомогли їм в цьому бібліотекарі дитячої бібліотеки №11. Гриби виявилися головними героями книг, а ще чудовими моделями для осінніх листівок. 

Знайомство з книгами пройшло за узгодженням з адміністрацією школи.

Ми вакциновані, з нами безпечно!

 


25/11/21

Письменник «втраченого покоління»

 Філіал № 21 пропонує своїм відвідувачам, твори найвідомішого письменника-антифашиста Еріха-Марії Ремарка. У нас час на Землі котяться війни, і мільйони людей розшукують самі себе серед руїн міст. Війна – це покалічена доля, втрата ілюзій, еміграція, безнадія. Адже це все так знайомо сучасній людині! Війна трагічна як для переможців, так і для переможених. Тому книги Ремарка, які майже всі пр043свічені цій проблемі, цікаві і актуальні і сьогодні. Книги Ремарка спалювали нацисти, тому що він бачив війну з середини, але це людина, яка по при всі випробування не втратила жаги до життя!



Малюкам і їх батькам! З'явилась нова книжка в бібліотеці "Вірші для малечі"

 З дитиною вкрай важливо багато читати ще з раннього дитинства, таким чином у неї згодом формується словниковий лексикон і інтелект. Вірші стають першою книгою прочитаною дитині дорослими. А загалом під час заучування віршів відбувається тренування пам’яті, яка впливає на здібності дитини до навчання. Крім цього, завдяки особливій структурі віршів, дитина вчиться аналізувати інформацію, а значить її мозок в цей час активно працює і розвивається. Та пам’ятаєте головне: не перетворюйте вивчення вірша в стрес і проблему. Нехай все пройде легко і в форматі гри! В цьому звісно вам допоможуть збірки віршів, які є у філіалі бібліотеки №4, зокрема "Вірші для малечі". В цій книзі є віршики і про зайчика, і про кучерявого баранця, і про білочку, веселу сімейку, музиків, про таємницю мишенят та інші. Ласкаво запрошуємо до бібліотеки після карантину.



Сам на сам з небезпекою

 Філія №21 пропонує своїм читачам твори відомого американського письменника Джеймса Олівера Кервуда – співця людини, яка вступає в мужню боротьбу і з суворою природою Півночі, з примхами долі. Автор зображує сповнене небезпеки життя колоністів, опір, який чинили індіанські племена англійським поневолювачам. Справжня людина має бути готова у будь яку мить допомогти тим, хто цього потребує – ось девіз героїв Дж. Кервуда. Його твори вчать мужності, вмінню долати перешкоди, працьовитості, чесності, та самовладанню. Адже ці риси характеру потрібні людині у будь який час.



24/11/21

Філіал бібліотеки 21 знайомить маленьких читачів з новою серією книг "Починаємо читати самі"

 Сьогодні ви прослухаєте казку І. Гуріної "Вірні друзі"



Філіал бібліотеки 21 підготував ефір до Міжнародного дня тварин

 


Продовжуємо знайомитися з серією книг «Читання – це справді цікаво»

 Д.Чередниченко «Білочка та їжачок»

Плигала білочка з гілки на гілку, наче на крилах літала. Помітила на горбку їжака, який спостерігав за нею. Вирішила білочка зірвати для їжачка шишки. І полетіли шишки на землю і падало насіння. Чим закінчилася казочка, ви дізнаєтесь, якщо прочитаєте цю книгу. А ще пропонуємо майстер – клас з виготовлення їжачка.

  
 



Новинка в бібліотеці!

 Дмитро Чередниченко "Білочка та їжак". Якось стрибала білочка з гілки на гілку, наче на крилах літала. А коли помітила на горбку їжака, який спостерігає за нею, почала стрибати з іще більшим завзяттям. Заманулося їй подратувати голчастого сусіда і вирішила наскидати йому ялинових шишок. От бешкетниця ця білочка, авжеж? Та шишки пригодились їжачку. А для чого, як ви гадаєте? Щоб дізнатись відповідь на це питання, пропонуємо вам прочитати казку "Білочка та їжак" Дмитра Чередниченка. Чекаємо вас, любі читачі, у філіалі бібліотеки №4 після карантину.

 
 




Дарунки друзям

 Централізована міська бібліотечна система для дітей м. Одеси в 2021 році отримала від читачів багато подарункової літератури. Серед авторів книг представники різноманітних національностей та культур. В рамках Одеса - інтеркультурна гавань України завідувачі філій бібліотек вирішили поділитися книгами з Дитячим спеціалізованим клінічним санаторієм “Хаджибей” з яким співпрацюємо на протязі багатьох років.

#ICCUkraine



Марія Пономаренко "Хмарковий зоопарк"

 А давайте, любі читачі, ми разом з Марією Пономаренко трішки пофантазуємо та помандруємо сторінками її книжки "Хмарковий зоопарк". Уявімо літній день — тихий і сонячний, блакитне небо. І на хвильку уявімо, що небом літають: хмарка-ягнятко, хмарка-лев, хмарка-страус, хмарка-крокодил, хмарка-мавпочка... Словом, увесь хмарковий зоопарк. Дивовижно, чи не так? А ось які пригоди траплялились з цими хмаринками та в які ігри вони полюбляли грати, ви дізнаєтесь, якщо після карантину завітаєте до філіалу бібліотеки №4 та прочитаєте цю книжку. До зустрічі!

 


Костянтин Ушинський "Гусак і журавель"

 Філіал бібліотеки №4 знайомить сьогодні вас, любі читачі, ще з однією новою книжкою "Гусак і журавель" К.Д. Ушинського. Якось плаває гусак по ставку і голосно промовляє сам до себе: — Який я все-таки дивовижний птах! І по землі ходжу, і по воді плаваю, і в повітрі літаю. Немає іншого такого птаха на світі! Я всім птахам цар! Підслухав гусака журавель та дав йому цінну пораду. А яку саме, ви дізнаєтесь, якщо прочитаєте це оповідання. Приємного читання!


Етикет

 Ввічливість, порядність, людяність, доброта – риси, які не втрачають своєї привабливості протягом усієї історії людства. І, не дивлячись на успіхи прогресу та переваги новітніх технологій, бути порядною людиною – завжди на часі. Тож, і працівники філіалу бібліотеки 19 для дітей вирішили йти в ногу з часом і підготували для своїх читачів виставку книг з етичним забарвленням «Будьмо взаємно ввічливими», які можна буде взяти в нашій бібліотеці після закінчення карантинних обмежень.

 


22/11/21

Читання – це справді цікаво

 Марія Пономаренко «Джіль і Павучок»

Які гарні квітучі луки, коли настає літо! Павучок Підплетинка на стеблинці конюшини збудував майстерню. Працює наполегливо, бо дуже вже хочуть квіти обновки. І так захопився, що нитки скінчилися.

Хто зарадить? Це може зробити лише той, хто має крила. І такий знаходиться – джміль Жуль. Маленькі читачі познайомилися з книгою Марії Пономаренко «Джіль і Павучок», а також виготовили головного героя книги джміля Жул.

Знайомство із серією книг «Читання – це справді цікаво!» продовжується.

 




Осінь в поезії українських поетів

 Філіал бібліотеки 4 пропонує читачам, які полюбляють поезію, звернутись до творів українських поетів, що оспівують золоту осінь. Серед усіх пір року найчарівніша - осінь. Природа обирає найбільш яскраві та соковиті фарби, щоб потішити око перед довгим зимовим чорно-білим сном. Чорнобривці похилились, Все позаростало... Стара вишня зажурилась, Й листя геть обпало, - писав одеський поет В. Гаранін. В цей час природа ніби завмирає, а кришталево-прозоре синє небо -перший провісник наближення зимового снігу. Ось як писав С. Стриженюк: Мені приснилася дорога, Осінній вітер лист жене... Не можу бачити нікого, Не хочуть бачити мене. За осінніми турботами забули свої пісні співучі птахи. Тільки іноді порушує тишу шурхіт опадаючого листя. Не порядки навкруг розвелися І причини ніхто не шука. Хто куди розлітається листя, Ніби воїнство без вожака, - оспівує В.Березінський. Адже осінь - магічна пора, простір згасання, що таїть нове життя, - це свій окремий психологічний театр у поезії Ліни Костенко: Ще пахне сіно. Ще рояться оси. Ще в дуплянках солодко межами. А вже вночі навшпиньки ходить осінь і полум'я жоржин задмухує садам. Земля - планета тварин і рослин не в меншій мірі, ніж планета людей. І хочеться попередити: "Люди! Бережіть усе живе на Землі!". Чекаємо вас, любі читачі, у бібліотеці після карантину.



Мозаїка книжкових новинок

 Шановні читачі, хочете дізнатися щось новеньке для себе?

Дитяча бібліотека 22 запрошує на пізнавальну мозаїку книжкових новинок:

С. Ісерн "Велика книжка СУПЕРСИЛ" та "Велика книжка СУПЕРСКАРБІВ".

Кожен із нас має надзвичайні СУПЕРСИЛИ: хтось гарно танцює, багато читає або дотепно жартує... А, яка твоя СУПЕРСИЛА і у чому твій талант? Велика книжка дає вичерпну відповідь на це надважливе запитання.

СУПЕРСКАРБИ... Для кожного вони свої: далекі подорожі, спогади, книжки, природа або навіть таємний сховок на дереві.Слід тільки зазирнути глибоко в себе і знайти власний особливий "СУПЕРСКАРБ".

Е. Форнасарі "Здолай булінг разом із героями казок".

На сторінках цієї книжки ти зустрінеш багато різних казкових кривдників і хуліганів. А також дізнаєшся, чому булери так поводяться і що змушує їх бути такими..

Д. Воллімен "Професор Астрокіт і світ атомів.. Подорож фізикою.

Фізика є невід'ємною частиною повсякденного життя кожного з нас. Професор Астрокіт - найрозумніший кіт у галактиці - відкриває вам загадки фізики та дасть прості відповіді на складні питання.

Серія книг І. Томас "Маленькі історії Великих Людей".

Що зробила генієм Леонардо да Вінчі? Чому Марі Кюрі вважають суперзіркою науки? Чому Фріду Кало вважають іконою стилю? Чому Фернана Магеллана вважають визначним мореплавцем і дослідником? Відповіді на ці та багато інших запитань про визначних людей ви знайдете у цій пізнавальної серії.

Ж.-Б. Пуї "Енциклопедія неуків, бунтівників та інших геніїв'.

Хто б подумав, що з них виростуть великі люди, коли вони були малими дітьми? Перед вами галерея цікавих біографій видатних особистостей, які залишили помітний слід в історії, літературі, мистецтві та науці.

Л. Ушкалов "Шевченко від А до Я" та "Сковорода від А до Я".

Н. Тихолоз "Франко від "А до Я".

Філософ, поет, музикант і педагог Григорій Сковорода, геніальний поет, великий Кобзар Тарас Шевченко, письменник, публіцист, перекладач, етнограф Іван Франко - їхні імена назавжди увійшли до скарбниці національної культури. Серія абеток - енциклопедій представляє ціх відомих діячів української культури з неочікуваного і дуже людяного боку.

Чекаємо вас, юні книголюби, у бібліотеці після завершення карантину.