28/02/25

Художній вернісаж "З пензлем в руках і ніжністю в серці"

 Одеса – найбільше туристичне місто на півдні України з багатою тисячолітньою історією та неповторною культурою. Це місто великих талантів, що прославили його на всю Європу. Одним із осередків митців є «Одеський художній фаховий коледж імені М. Б. Грекова», який цього року святкує своє 160-річчя. У бібліотеці філії №40 відбулася творча зустріч з читачами, яка почалася з ознайомлення з історією створення коледжу від бібліотекарки Юлії Руденко та книги відомого одеського художника грецького походження Костянтина Костанді.

Першим художнім закладом в Україні була Одеська художня школа малювання, яка згодом здобула статус художнього училища. Газета «Одеський вісник» від 29 травня 1865 року, №14, свідчить про те, що 30 травня (за ст. ст.) 1865 року відкривається школа малювання та запрошує на супутню цьому заходу виставку «Предметів витончених мистецтв». Зусиллями одеситів різних рангів та соціального походження була побудована школа малювання, якій у майбутньому судилося стати знаменитою «Греківкою». Вже на момент будівництва школа випустила таких знаменитих у майбутньому художників, як Ф. Рубо, К. Костанді, Ю. Дмитренко, П. Леруа, А. Красовський, Б. Едуардс.

Сьогодні ОХФК ім. М. Б. Грекова (статус коледжу училище набуло у 2018 році) – відомий в Україні та за її межами унікальний навчальний заклад із висококваліфікованими викладачами, 22 з яких є членами Національної спілки художників України, серед них – заслужені художники. Їхня творчість відома не лише в Україні, а й за кордоном.

Читачі мали змогу доторкнутися до прекрасного: малювання, яке дає можливість виразити бурю почуттів на папері – від жаху до сміху. Вони побачили цікаві творіння читачів бібліотеки №40 та особисті наробітки завідувачки Наталі Чеботової. А разом з Оксаною Підіпригорою юні творці зробили шедеври, які залишаться у спогадах, як і картини, намальовані нетрадиційною технікою.

27/02/25

Зустріч із психологом Жанною Кістановою

 В бібліотеці на Європейській відбулася тепла й натхненна зустріч із психогинею Жанною Кістановою, присвячена емоційному розвантаженню та наповненню ресурсами.

✨З нагоди Дня Української Жінки ми подбали про ментальне здоров’я учасниць, створивши простір довіри, підтримки та відновлення. Вони змогли насолодитися спілкуванням за чаюванням, пройти цікаві тести, освоїти техніки самопідтримки, зануритися в арт-терапію та отримати відповіді на важливі питання. Атмосфера заходу була наповнена турботою та теплом, а приємні сюрпризи зробили зустріч ще особливішою.

✨Захід відбувся за підтримки БФ "Горєніє", Mercy Corps і уряду Великої Британії.

Літературний реквієм «Життя, обірване на злеті» (до Дня Героїв Небесної Сотні)

 У бібліотеці-філії для дітей №37 відбувся захід, присвячений Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Цей день нагадує нам про події, що назавжди змінили Україну, і про відважних людей, які віддали своє життя за її свободу. Члени групи ІБІС зібралися, щоб разом вшанувати пам’ять тих, хто назавжди залишиться у наших серцях. Бібліотекарі розповіли про хронологію подій Революції Гідності, презентували нову книгу «Небесна Сотня», яка розповідає про тих, хто став символом боротьби за гідність, та познайомили з історіями жінок Небесної Сотні, згадали їхні імена та подвиги.

Під час заходу відбувся майстер-клас із виготовлення ангелів – символічна данина тим, хто залишився в наших серцях. Пізніше підлітки взяли участь у тихій акції «Ангели пам’яті». Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них!

"На доброму серці тримається світ"

 Доброта - це наше лагідне слово, усмішка, подарована людям, любов до живої природи, гарний настрій, добрі вчинки, любов до близьких, турбота про них. Чим більше у світі добра, тим більше щастя, радості та людяності. А чи знаєте ви, що таке добро і людяність?

У бібліотеці №19 відбувся захід, на якому читачів ознайомили з поняттями добра та людяності, а також із книгами, що розкривають цю тему. Книжкова виставка, представлена під час заходу, містила українські та світові твори, у яких червоною ниткою проходять теми добра, милосердя, чуттєвості, радості, щирості та дружби. Особливо сподобалися оповідання Василя Сухомлинського. Герої його творів мають велике серце, співчуття, щирість, доброзичливість і взаємоповагу. Безтурботна та мила дівчинка Поліанна у творі Е. Портер нагадала читачам про те, що у будь-якій ситуації необхідно бачити щось радісне та позитивне. А твори Ф. Бернетт показали нам, що потрібно бути людяними та щирими за будь-яких життєвих обставин.

Діти побажали один одному добрі слова, створили "квітку добра" та взяли участь у створенні дерева "Добрих справ". Чекаємо на наших читачів у стінах бібліотеки!

26/02/25

«Легендарний одеський офтальмолог»

 У дитячій бібліотеці філії №45 провели захід до 150-річчя з дня народження видатного вченого-офтальмолога Володимира Філатова. Важко уявити, як в одній людині на одному життєвому шляху могло вміститися таке різноманіття талантів і напрямів діяльності – лікар, філософ, педагог, художник, літератор, благодійник.

Володимир Філатов – легендарний одеський офтальмолог, який одним із перших у світі провів успішну операцію з пересадки рогівки. Академік прожив понад півстоліття в Одесі. Тут він заснував Інститут офтальмології та тканинної терапії. Тут прийшла до нього всесвітня популярність. Лікар, який повернув зір тисячам людей.

На захід була запрошена лікар-офтальмолог Олена Євгенівна з офтальмологічного центру "Доктор Соня". Вона провела з дітьми бесіду про здоровий спосіб життя, профілактику зору з урахуванням особливостей розвитку дитячого організму, безпечне використання гаджетів.

25/02/25

Зустрічі в бібліотеці – це завжди радісна подія. Кожного разу відвідувачі відкривають нові книжки, нові історії та знаходять нових друзів. 

Цього разу, у дитячій бібліотеці №26, відвідувачі нашого читацького об’єднання, за участю наших друзів з громадської організації «Істок», знайомилися з книжками про мистецтво різних часів та художників. Вони розвивали креативне мислення та творчі здібності у захопливій подорожі світом емоцій. Кожен міг спробувати себе у ролі художника, відображаючи почуття і настрій кольорами, навчаючись таким чином краще розуміти себе та інших. 

  
 

24/02/25

Книжковий бал

 Протягом кількох місяців у бібліотеці №21 проходив цикл занять з педагогом з етикету Оленою Сізовою. За цей час діти засвоїли норми поведінки у суспільстві та зрозуміли, що входить до поняття «гарні манери». Вони дізналися правила застільного етикету та традиції чаювання, а також познайомилися з творчим шляхом знаменитих дизайнерів зі світу моди. Було проведено багато вікторин на розвиток логічного мислення. Діти отримали початкові навички дефіле та багато інших цікавих знань.

23 лютого відбулося завершальне заняття, під час якого діти підтвердили давно відоме висловлювання: «Книга – джерело знань». Саме книга дає поштовх для інтелектуального розвитку людини, відкриваючи безмежний світ буття.

Урок патріотизму за пʼєсою: «Бояриня» Лесі Українки

 

У Центральній міській дитячій бібліотеці Одеси 23 лютого відбулася зустріч, присвячена драматичній п’єсі Лесі Українки "Бояриня".

Захід ініціювала депутат міської ради Ольга Квасніцька.


Учасники обговорювали патріотичні мотиви твору, в якому Леся Українка засуджує зрадництво козацької старшини та змальовує прірву між Україною й московщиною.

Гості також ознайомилися з унікальною експозицією портретів письменниці, створених грецьким художником Ставросом Тзортзосом.

Завершився захід складанням символічного пазлу, що уособлює єдність і незламність українського духу.

21/02/25

Horror handmade: "Сім підліткових жахастиків, розказаних у компанії друзів» (за збіркою «Очі з чорного дзеркала»)

 У бібліотеці-філії №40 читачі тренували власну сміливість та розділяли гострі емоції з друзями на презентації збірки «Очі з чорного дзеркала: Оповідання», де представлені сім страшних історій для підлітків. Авторками є сучасні українські письменниці: Марта Гулей, Алевтіна Шавлач, Світлана Вертола, Віталіна Макарик, Анна Панкіна, Анфіса Сметаніна (Холод Влада), Єлізавета Максименко. Книжка вийшла у 2021 році від видавництва «Академія». Вона відзначається різноманітністю сюжетів, стилів, гострим гумором та іронією. Діти разом із Парфьоновою Оленою познайомились з книгами Джоселін М. «Еггі Мортон – королева таємниць», Снікет Л. «Поганий початок», Пум Г. «Коко. Щоденник дівчинки-вампіра», Гейман Н. «Книга кладовища» й дізнались топ фактів про «жахастики» та зробили «моторошний» сувенір на згадку.

Якщо вам подобаються страшні історії, ця збірка може бути цікавим вибором. Чому ми любимо «жахастики»? Вони дозволяють безпечно пережити страшні пригоди, створюючи ілюзію безпеки за допомогою книжок.