У бібліотеці №40 відбулась зустріч з одеським дитячим письменником – Олексієм Юрійовичем Надемлінським. Він поділився з читачами секретами написання книг. Адже кожний автор вносить у творчість щось своє, неповторне. У Олексія Юрійовича – це тонкий одеський гумор та захопливі фантастичні теми. Автор популярних книг про дивного папугу Соломона, Матильду-Мідію, таксу, на ім'я Такс, розповів про історію появи його героїв. А ще поділився спогадами зі свого життя, яке було сповнене несподіваними подіями, які вплинули на його подальший розвиток. Його творчий шлях доказує, що талановита людина, хоча б і з технічною освітою, може стати письменником, черпаючи теми з повсякдення. Діти слухали затамувавши подих. Не кожен день зустрінеш людину, книжками якої захоплюєшся з малечку.
Централізована міська бібліотечна система для дітей м. Одеси
31/05/23
30/05/23
Хай війни стихають від сміху дитини
Щороку, першого червня, в Україні відзначається свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги – батьків, вихователів, учителів, наставників. Щиро бажаємо вам, дорогі наші маленькі друзі, вашим батькам, нехай дитинство буде яскравим, захопливим, сповненим любові, ласки та добра.
30 травня в бібліотеці № 21 пройшов захід під назвою «Хай війни стихають від сміху дитини». Святковий концерт, присвячений до Міжнародного дня захисту дітей, бібліотека провела разом зі своїм партнером «Мистецькою школою № 8». Програму підготувала і провела керівник театральної студії «Скерцино» Тананайко Олена Олександрівна.
Майстер клас "Петриківський розпіс"
28 травня у Центральній міській дитячій бібліотеці (Французький бульвар, 11-А) відбувся майстер клас "Петриківський розпіс". Петриківський розпис – це декоративно-прикладне візерункове народне малярство України, яке зародилося в с. Петриківка Дніпропетровської області. Художню основу петриківського малярства склали традиції декоративного розпису внутрішніх приміщень селянських хат. Майстриня Ольга Остремська розповіла про прийоми петриківського розпису і поділилася деякими професійними секретами. Діти з задоволенням поринули у творчий процес та створили свої маленькі шедеври! В нашій бібліотеці ви завжди знайдете книги на будь-який смак! Чекаємо на вас!
«Читайте, вірні друзі!»
Мальовнича добра казка про малесеньку рибку із коралового рифу стала для найменших новою захопливою історією зустрічі у бібліотеці 40. Олександра зачитувала дітлахам про маленького відважного героя – морського коника Діка, який ризикував життям, щоб врятувати Моллі від хижої риби. Яскраві ілюстрації підводного царства не залишили байдужими маленьких читачів. Книжечка так і просилась до рученят.
А тематична поробка стала приємним сувеніром на згадку.
29/05/23
Екскурсія до бібліотеки – нові враження і нові друзі!
Вражень у маленьких читайликів, які вперше завітали до нашої бібліотеки, і справді вистачає. Адже яскравий книжковий світ здатен не лише навчити, а й здивувати, надихати на нові пригоди, а ще можна і пограти в цікаві ігри
Цього разу нашими екскурсантами стали маленькі школярики ліцею 72 1-Г класу. Ми ж радо зустріли дітлахів на порозі веселих літніх пригод, розповіли про історію виникнення книги та бібліотек, про правила користування бібліотекою та книгою, провели екскурсію залами бібліотеки.
Як себе поводити, щоб не мати клопоту
Дуже добре, коли дитина вихована і слухняна. Як навчити дитину правил поведінки? У цьому нам допоможе знайомство з книгами на цю тему та бесіда, яку ми провели в бібліотеці-філії № 37 29 травня. Бібліотекар Чіняєва Т.В. запропонувала читачам-учням 2-Б класу школи №48 заглянути в «незвичайний дитячий садок», де на них чекали веселі уроки поведінки.
Добрі вірші та яскраві ілюстрації викликали у дітей позитивні емоції й перетворили засвоювання правил поведінки в захопливу гру. Діти познайомились, як потрібно себе поводити в бібліотеці, на прогулянці в парку, в гостях, на концерті та на стадіоні. В цьому їм допомогли твори Василя Сухомлинського «Добре слово», «Важко бути людиною», О’Генрі «Останній листок», В. Катаєва «Квіточка-семипелюсточка», «Азбука доброти» Наталії Чуб і казочками про добро та зло. Також ці твори навчають дітей уміння дружити, бути ввічливими, чемними, доброзичливими.
Завершилась зустріч грою «Коло побажань», в якому діти разом з вчителькою Шепелевою Н.В. та бібліотекарем бажали один одному здоров’я, успіхів в навчанні, гарного літнього відпочинку та здійснення всіх мрій та задумів.
Байкар і лицар Євген Гребінка
У цьому році виповняється 175 років, як не стало видатного українського поета-байкаря Євгена Гребінки, Який зробив вагомий внесок у скарбницю духовної культури українського народу.
29 травня бібліотекар філіалу № 21 Вікторія Сівакова з групою читачів провела захід, присвячений пам’яті Гребінки. Діти переконалися, що тема України завжди була близька і дорога Гребінці.
Його байки оспівують Україну з теплотою та гордістю за минуле свого народу. Неповторний український гумор народної мови надає його байкам яскравого колориту.
Діти читали байки Гребінки, поставили питання щодо його життєвого шляху. Захід дітям сподобався, він був цікавий та корисний.
26/05/23
Школа безпеки "Слідство ведуть знавці" (Правила дорожнього руху)
Метою проведення заходу в рамках школи безпеки "Слідство ведуть знавці" (Правила дорожнього руху) в бібліотеці філії 26 було - надати дітям поняття про те, що безпечний шлях – це найкращий шлях до школи; навчити орієнтуватися у довкіллі й вміло обирати безпечний маршрут; розвивати навички свідомого користування Правилами дорожнього руху; виховувати у дітей повагу до встановлених правил і бажання їх знати та виконувати, також намагалися нагадати школярам молодшого віку основні ПДР для пішоходів, закріпити знання дітей про правила поведінки під час переходу проїжджої частини.
У рамках тижня Європи у бібліотеці №40 відбувся захід у фокусі уваги: країна Італія
Захід з італійської культури був організований з метою презентації та занурення в унікальні аспекти італійської культури для українських дітей. Це надало учасникам можливість ознайомитись з історією, кухнею, музикою, танцями та іншими особливостями країни.
Захід розпочався з урочистого відкриття. Протягом зустрічі проводилась інтерактивна розповідь та презентація книг про історію Італії, її культурні досягнення та значущі особистості.
У рамках заходу був представлений театр тіней за участю читачів відділу 5-9 класів. Діти підготували танцювальний номер: італійський танець тарантела.
Читачів запросили на карнавал, а який карнавал без маски та танців?
Учасники змогли насолодитися італійською музикою, потанцювати та на згадку залишити авторську карнавальну маску.
Такі культурні зустрічі сприяють зміцненню дружніх зв'язків між Україною та Італією та розширенню культурної різноманітності в обох країнах.