28/08/20

Видавництво «Старого Лева» презентує

 Жив собі, був собі Зайчик.Маленький, сіренький, ще й бігав швиденько. І дуже вже полюбляв він ласувати морквою. Вхопить своїми пухнастими лапками помаранчеву морквинку і хрум-хрум її зубиками.
Бібліотекар пані Марина презентувала книги Є. Гуцало «Зайці в полі варять борщ» та Гадсон Кеті « Забагато моркви», присвячені пригодам цього ласуна. А ще маленьки читачі зробили з папіру веселих, кольорових зайців.
Якщо більше хочете дізнатись про зайчика та виготовити такого ласуна моркви запрошуємо вас до бібліотеки-філії №11
 


26/08/20

Ко дню рождения Одессы

 Немного истории
Улица Льва Толстого – небольшая и уютная, со своей архитектурой и интересной историей. Известна она и тем, что на ней в доме номер 13 находится библиотека для детей № 26. За этими большими окнами на первом этаже – просторные залы, где веселые и доброжелательные сотрудники предложат книжки для души как для малышей и школьников, так и для родителей и преподавателей. А что же здесь было раньше? И почему у нас такие большие окна?
Вот дом, который построил…
Итак, расположена библиотека в самом центре города, в доме-памятнике архитектуры, бывшем доходном доме И.Леви. Не исключено, что первоначально здесь был расположен склад муки (магазейн). В 1900 году участок приобрел купец II-й гильдии Соломон Яковлевич Телал, который владел им до самой революции. А Исаак Осипович Леви по доверенности купца С.Я. Телала занялся застройкой по Гулевой-Карангозова, 13.
Планировался большой доходный дом в 4 этажа в стиле неоклассицизма. Проект был выполнен архитекторами А.С. Панпуловым и Ф.А. Троупянским. Строить дом начали с дальнего конца двора, а когда Россия приняла участие в Первой мировой войне, и главное крыло еще не было достроено, то для экономии средств было принято решение о строительстве только половины главного здания.
Фасад дома планировался в богато украшенном исполнении, но из-за нехватки средств получил немного упрощенный вид. От ворот дома сохранился только люнет, в котором устроена специальная полочка, куда дворник ставил фонарь с наступлением темноты…
На первом этаже планировались торговые помещения (возможно для торговли мануфактурой или бакалейно-табачная лавка), поэтому в них устроены очень большие окна.
В первые послевоенные годы здесь размещается городской отдел здравоохранения, а с середины ХХ века и до наших дней – районная библиотека для детей №26, в доме № 13 по улице Льва Толстого.
Где эта улица…
Она появилась на картах города в 1828 году и именовалась по фамилии одного из домовладельцев, болгарского купца Гулевого. В 1908 году улице дал имя временный одесский генерал-губернатор генерал-майор Константин Адамович Карангозов, который сумел усмирить взбунтовавшихся матросов на броненосцах «Князь Потемкин» и «Георгий Победоносец» в 1905 г. После смерти офицера от руки террориста на Кавказе улицу и переименовали в его честь.
С 1923 года улица носит привычное для нас название в честь писателя Льва Николаевича Толстого. Лев Толстой оказался в Одессе проездом в 1854 году. В это время шла Крымская война, и будущий автор «Войны и мира» и «Анны Карениной» направлялся на театр военных действий. И в Одессе, гуляя по Приморскому бульвару, он дожидался возможности добраться в Севастополь. В письме, отправленном из нашего города, поручик Толстой так отозвался об одесситах: «Обладая чувством пылкой любви к Отечеству, они с большим достоинством и гордостью будут принимать участие в делах общественных».
Выложенная брусчаткой улица одна из старейших и важнейших в Одессе, ведь она соединяет центр города и Молдаванку, начинаясь от Соборной площади, и приводит на площадь Льва Толстого, где установлен бюст писателя. Интересно, что его установка в 1967 г. была приурочена не ко дню рождения писателя или юбилею города, а в честь 50-летия Великого Октября.
 



 



25/08/20

Мистическая Украина: самые загадочные места

 В Украине нет своего Лохнесского чудовища или Йети, но украинский фольклор полон мистики, а о местностях с особой силой и энергетикой давно ходят легенды.
То, что земля Украины богата на мистические места, заметил еще Николай Васильевич Гоголь. Старший отдел детской библиотеки №22 приглашает любителей таинственных историй оценить эти богатства.

23/08/20

До Дня Незалежності України

 Напередодні свята дня Незалежності України до дитячої бібліотеки №37 на годину спілкування «Щоб у серці жила Батьківщина» завітали наші читачі - учні студії театрального мистецтва «АніКА» Бібліотекарі ознайомили дітей з літературою книжкової виставки «Моя Україна – єдина країна» в книгах розкривається багатовікова історія нашої країни, мальовнича природа, культура, народні звичаї та обряди і найцінніше багатство України – мудрі, працьовиті та талановиті люди.
Свій виступ юні митці розпочали красивою легендою про Україну, патріотичні рядки віршів, які вони декламували, присвячені нашій славній землі, яка дала нам горде ім’я – українці. Діти влучно відповідали на запитання народознавчої вікторини і на завершення свята читали жартівливі байки Леоніда Глібова та Павла Глазового.

  


21/08/20

До Дня Незалежності України

 З моменту проголошення Акту незалежності України пройшло більше чверті століття, в нашій країні відбулося багато радісних і сумних подій, ми створили і продовжуємо створювати нову історію молодої європейської країни.
Чи є для Вас святом День Незалежності? Як варто було б відзначати День незалежності? Що Ви бажаєте Україні? Висловити свої думки намагалися на зустрічі в бібліотеці-філії №24 наші читачі в канун цього свята.
Звичайно, що День Незалежності – це велике свято, тому що, в першу чергу, це можливість відкрито, вголос говорити і собі, і світові, що ти – українець, що в тебе є держава, і що ти можеш гордитися своєю країною, своїм народом.

Експрес-гра “Український марафон”

 Мій батьківський поріг,
Моя велична Україно,
Ти серед тисячі доріг,
Найкраща в світі, ти – єдина.
День Незалежності України є Українським Великоднем – загальнонародним святом.
Кожна людина сама обирає свій шлях і тільки від неї залежить, чи залишиться вона у спогадах, чи зникне пам’ять про неї у круговерті років.
Українці пройшли шлях, який не могли не пройти, бо таким було їхнє призначення на землі. Низький уклін і невмируща слава донькам і синам України за їхні ратні подвиги і мужність во славу України. Слава борцям за Незалежність України! Слава Україні!
21 серпня у сквері на Ярмарковій площі бібліотекарі дитячої бібліотеки №10 організували для своїх читачів експрес-гру «Український марафон», присвячений 29-й річниці Незалежності України.
У доброзичливій атмосфері діти декламували вірші,співали пісні про Україну, приймали участь у вікторині «Чи знаєте ви свою державу?», розгадували кросворд «Про нашу Україну», приймали участь у конкурсі “Україна має таланти”.
У заході також взяли участь підопічні Територіального центру соціального обслуговування Суворовського району Олена Ропай та Марія Тернова.
Свято не залишило байдужими ні дітей,ні дорослих. Віримо, що наші читачі виростуть людяними чуйними, справжніми патріотами, бо саме їм будувати світле майбутнє нашої країни.

З Україною в серці!

 З Україною в серці! Кожна людина завжди з великою любов'ю і душевним трепетом згадує місце, де народилася, де минуло її дитинство. То - родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини, де живуть матуся, батько, дідусь, сестричка, братик... І якщо скласти разом маленькі батьківщини кожного з українців, вийде наша велика держава – Україна.
З нагоди Дня незалежності України, молодший відділ бібліотеки 48 відвідав ДНЗ 66, де малятка дивились чудові книжки та слухали розповіді з історії нашої держави.

З нагоди наступаючого свята бібліотека-філія №39 сердечно вітає усіх з Днем Незалежності України.

20/08/20

Занимательная архитектура из разных уголков Украины

 Украина – государство с многовековой историей и культурой.
В каждом регионе есть свои достопримечательности – жемчужины украинской земли.
А если вы, дорогие читатели, считаете, что видели все и вас уже ничем не удивить, - детская библиотека №22 предлагает совершить краеведческое путешествие по нашей стране и познакомиться с выдающимися местами Украины.

19/08/20

Всем на свете нужен дом.

 Наши домашние питомцы окружены заботой и вниманием, накормлены и обласканы. Но бывают случаи, когда в силу различных обстоятельств, животные оказываются на улице. Им на помощь приходят волонтёры, благотворительные организации, приюты для животных или просто неравнодушные люди, оказывающие посильную помощь. Они помогают разыскать потерявшегося домашнего питомца, оказывают ветеринарную помощь или ищут дом для животного, попавшего в беду.
Об этом можно узнать из книг, представленных на тематической полке, посвящённой теме милосердия к нашим братьям по планете.
 

День Незалежності України

 Виростай, дитино, й пам'ятай:
Батьківщина - то найкращий край!
Дмитро Павличко
24 серпня 1991 року Верховина Рада України прийняла Акт проголошення незалежності України. Цей документ мав надзвичайну історичну цінність. Територія нашої держави визнавалася єдиною та неподільною, де відтепер мали чинність виключно Конституція та закони України.
Ми маємо цінувати своє право на життя в Україні, шанувати українські традиції, дотримуватися законів нашої держави, плекати українську мову, дбати про чистоту довкілля. Бо Україна - це наш рідний дім.

13/08/20

До 130-річчя казкової поеми Івана Франка «Лис Микита»

Що об`єднує сатиро-гумористичний журнал і гірський курорт у Карпатах, м`яку іграшку, першу виставу українського театру ляльок та українську відповідь покемонам?
Лис Микита!
От-от, самий рудий, хитрий, хвостатий, який ще колись собі на був навіть фарбованим і якому вже виповнилось цілих 130 років.
Вік живих лисиць куди менший: п`ять-сім років на волі,і двадцять-двадцать п`ять у зоопарках. А от скільки років казковій лисичці-сестричці та іншим рудим шахраям підрахувати важко. Адже вони з`явилися на світ ще у часи Езопа, помандрували у казки різних країн, від Європи до Індії,отримали літературну прописку та паспорт у Середньовічній Франції(Ренар)та Німеччини(Рейнеке). І, нарешті ,в українській літературі опинився Лис Микита. Схожий і водночас несхожий на своїх побратимів.
Було це приблизно в 1870 році… Саме тоді до рук учня 4 класу Дрогобицької гімназії Іванові Франку потрапив «Рейнеке-Фукс» -віршована казка Йоганна Гете із чудовими ілюстраціями Каульбаха. Вона захопила хлопця так, що той не випускав її з рук навіть на уроках і від усієї душі сміявся над витівками хитрого Лиса.
Книгу відібрали, а читачеві дісталося на горіхи, проте згодом вчитель змилувався,і повернув її Іванові. Про це згадував колишній однокласник Франка, додавши, що вже тоді майбутній класик української літератури замислив казку про лиса Микиту і підбирав імена для тварин-персонажів поеми. Що ж, багато вигадок приходять у голову чотирнадцятилітнім хлопчакам, але про цю Франко не забув і через двадцять років з`явилася казкова поема «Лис Микита».
Бібліотекарі-філії №10 представили книгу-ювіляр у дитячих закладах –НВК №187 та ДНЗ №21.Малеча зраділа гостям із бібліотеки,оскільки презентація книги супроводжувалась веселими іграми,а яскраві ілюстрації книг давали можливість згадати дітям знайомі казки,де головною героїнею є лисичка.


Удивительные книжные рекорды из «Книги рекордов Гиннесса»

Книга рекордов Гиннесса расширяет границы возможного! Все самое удивительное со всей планеты – в одной книге. Здесь собраны все мировые рекорды.
Читая эту книгу, вы, дорогие наши читатели, получите огромный заряд положительных эмоций, вдохновения и энтузиазма.
Старший отдел детской библиотеки №22 приглашает в путешествие, которое побьет все рекорды!

Международный день левши

 13 августа 1992 по инициативе Британского клуба левшей впервые был проведен праздник, призванный привлечь внимание общества к их проблемам. Общественность поддержала инициативу Этот день объявлен Международным днем левши.
Психологи считают, что левши — это творческие люди, которые обладают сильным характером. Недаром многие известные люди были левшами, в том числе знаменитые писатели. Всех левшей среди писателей не перечесть, назовем лишь наиболее выдающихся.
Итак, свои гениальные произведения писали левой рукой:
А.С. Пушкин, М. Твен, Ф. Кафка, Г. Х. Андерсен, Л.М. Толстой, Г. Уэллс, Л. Кэрролл, М.С. Лесков (кстати, одна из известных его книг так и называется - «Левша), В.В. Маяковский.
Неплохой список, не так ли?
Приглашаем познакомится с творчеством знаменитых писателей в библиотеке-филиале №11


12/08/20

Мандрівка по сторінках книжок «Той, хто написав майбутнє» (до 100-річчя від дня народження Рея Бредбері)

 «Я передаю людям свою любов до життя»
Рей Бредбері
Мабуть не існує людини, яка б не думала про своє майбутнє, про майбутнє нашої планети. Яким ви бачите життя через 50, 100, 200 років? Рей Бредбері намагався уявити майбутнє людства.
Бібліотекарі та читачі філії №37 здійснили цікаву мандрівку по сторінках книжок Рея Бредбері, присвячену 100-річчу письменника.
Рей Дуглас Бредбері − один із найвідоміших американських письменників-фантастів. Головна ідея творів Бредбері − гуманістична тема боротьби Добра зі Злом, Світла з Мороком, Знання із Варварством. Особливо виразно прозвучала вона в романі «451за Фаренгейтом». Письменник акцентує увагу на багатьох глобальних проблемах, які стосуються окремої людини та людства в цілому.
Роки раннього дитинства і становлення Рея пройшли у Вокігені. Чимало часу Бредбері проводив у місцевій бібліотеці, здобував знання. «Мене виростили бібліотеки. Я вірю у бібліотеки», − казав Бредбері. Бібліотеку через багато років письменник зробить місцем подій роману «Щось лихе до нас іде». Враження про свої дитячі роки Рей Бредбері збереже у «Кульбабовому вині». Роман складається з низки історій, що відбулися в маленькому містечку за три літніх місяці. Кульбабове вино − спіймане і закупорене в пляшці літо.
Бредбері глибоко тривожили машинізація і породжене з нею надзвичайне поширення бездуховності в сучасному суспільстві, проте він сповнений віри в силу людського розуму, в силу любові й доброго начала в людині. Письменник переконаний, що духовне відродження людства починається з духовного відродження кожної людини.


11/08/20

Легендарний Іван Сірко

11 серпня - День пам'яті Івана Дмитровича Сірка, Запорізького кошового отамана, військового й політичного діяча. 340 років пройшло з дня його смерті та 410 - з дня його народження. Це легендарна постать в історії України, з ім'ям якого пов'язана найгероїчніша доба в літописі Запорізької Січі. Іван Сірко 15 разів обирався кошовим отаманом, чого споконвіку не було на Запоріжжі. Його добре знали і в Криму, і в Туреччині, і в Європі, був національним героєм Франції. Саме він, розповідають, диктував листа турецькому султану Магомету, про нього ще за життя ходили легенди, складалися думи і пісні…
В наші дні на його честь названі вулиці в багатьох містах України, козацькі курені. Національний банк випустив пам'ятну монету номіналом 10 гривень.
Старший відділ філії-бібліотеки №48 з нагоди вшанування пам'яті Івана Сірка підготував книжкову тематичну виставку. Отож, приходьте, поглиблюйте знання з історії України, вивчайте своїх героїв.