31/01/20

Бенефіс ювіляра "Нестайко - чарівник з країни сонячних зайчиків"

«У всякого своя доля
І свій шлях широкий.
..»
Тарас Шевченко
У видатного українського письменника Всеволода Нестайка він розпочався у вісім років. Його перший твір дістав схвальну рецензію – відгук мами – вчительки мови й літератури. З цього часу для хлопця не існувало питання ким бути в майбутньому.
Це і багато іншої інформації бібліотекар філії №39 Анна Горбачова розповідала індивідуальним читачам до ювілею письменника.
За 50 років у дитячий літературі він написав понад 30 книг, виданих мільйонами примірників. Метр, класик, справжній Лицар своєї справи, яскрава особистість з невичерпним почуттям гумору – В. Нестайко був просто добра і талановита Людина.
Твори його – бестселери і культове читання школярів усієї країни.



30/01/20

Літературне знайомство "В країні сонячних зайчиків"

Святе це діло - дружба. Найсвятіше і найчистіше почуття
в світі. Бережіть його і шануйте!..Бо дитинство не повторюється...
Всеволод Нестайко
Літературне знайомство з творчістю майстра сучасної дитячої української літератури відбулось у бібліотеці №36. Діти дізнавались про цікаві казки, сповнені щирості та мудрості, в яких йдеться про важливе в усі часи - дружбу та справедливість. Твори Нестайко допомагають дітям стати упевнішими, переборювати страхи, шанувати дружбу. Автор веселить, радує, повчає своїми мудрими творами, показуючи що любов і добро мають велику силу!


«У казковому лісі на Великій Галявині…»

Я усе життя писав саме для дітей –
писав з любов’ю, болем і тривогою»
В. Нестайко
30 січня виповнюється 90 років від дня народження українського письменника Всеволода Нестайко – справжньго Лицаря своєї справи, яскравої особистості з незвичайним почуттям гумору. Своїми веселими і мудрими повістями та казками він радує вже не одно покоління дітей.
Читачі бібліотеки філії №39 з задоволенням знайомляться з його творчістю. Від бібліотекарів молодшого відділу Марини В’язовської та Лариси Даниленко діти дізнались про нелегке дитинство письменника, життєвий шлях, про визнання його творів в усьому світі.
Особливе місце в творчості Нестайко займає серія казкових творів – «Дивовижні пригоди в лісовій школі», які з великим задоволенням прочитали учні 2-4 класів шкіл: №100, №96, №46 та прийняли участь в конкурсі «Кращий читач творів В. Нестайко». Бібліотекарі визначили переможця конкурсу.


   
 
  

Цикл етнографічних подорожей

Світ українських традицій нескінченно багатий. Століттями складалася гармонійна система обрядів та вірувань, які передаються “Від роду до роду”. Саме під такою назвою цього року розпочався цикл етнографічних подорожей у бібліотеці-філії №8. На зустріч з працівниками ЦМБС для дітей був запрошений декан факультету історії та філософії ОНУ ім. І.І.Мечникова В.Г.Кушнір.
Була організована книжкова полиця «Таємниці духовного скарбу».


28/01/20

Віртуальна подорож

Віртуальну подорож літературною Одесою здійснили читачі філії 4, учні школи "Костанді". На захід була запрошена С.П. Лукіна - лауреат літературної премії імені К.Г.Паустовського. Діти разом із нею згадували архітектурні пам'ятки рідного міста, розповідали походження назв вулиць, на яких вони мешкають, читали на пам'ять вірші одеських поетів: І. Іщук, С.Зубко, І. Потоцького, В. Гараніна, Р. Бродавки, Н. Мовчан-Карпусь. Бібліотекарі підготували книжкову виставку: "Одеська веселка". Читачі цікаво провели свій час в бібліотеці та із задоволенням взяли книги читати додому.
  

«Срібне слово - спілкування основа»

26.01.2020 відвідувачі гуртка «Срібне слово - спілкування основа» опинились у вільному польоті між реальним і ірреальним. У фантастичному калейдоскопі бібліотекар бібліотеки-філії №39 Тараніна Т. Є. показала читачам твори Дж. Ролінг, К. Буличова, М. Павленко, Т. Крюкової та інших авторів. Чарівні твори заворожили гуртківців влучними висловами, пустотливим лукавством, вдумливою печаллю, добротою і людяністю.
Саме доброта і людяність роблять фантастичну літературу непідвладною часу!


27/01/20

Літературна подорож

24 січня бібліотека-філія №11 запросила читачів в літературну подорож «Лісові таємниці Миколи Сладкова». Діти познайомилися з життям та творчістю письменника. Відповідали на питання вікторини «Загадки лісу» та розіграли сценки з «Розмов тварин». У майстерні «Лісові будиночки» діти кожному лісовому мешканцю знайшли затишний дім. Виконати завдання дітям допомогла книжкова виставка «Екологічна феєрія творів М.Сладкова». Бібліотекарі сподіваються, що знайомство з творчістю Миколи Сладкова допоможе дітям турботливо й з любов’ю відноситися до живої природи.

 
 

Володар країни «Сонячних Зайчиків»

«Невже не розуміють наші владні структури, що незалежність України, як не дивно, залежить від української дитячої літератури. Якщо діти не читатимуть книжок українською мовою — вони не знатимуть рідної мови, не стануть українцями, і їм та незалежність буде до ґудзика.»
Всеволод Нестайко для газети «День» 2003 рік
На жаль, дуже часто ми надаємо перевагу всьому чужому, далекому, бо, здається, чим далі від нас тим воно краще. Це стосується всього: їжі, одягу і навіть книг. До бібліотеки часто приходять з питанням: «А у вас є «Гаррі Поттер»?» Ні, це зовсім непогано, хоча б тому, що діти звертають увагу на книгу і на бібліотеку. Ще більше задоволені дорослі, адже їхні чада нарешті відійдуть від віртуальних розваг. Та в таких випадках хочеться звернути увагу читачів на своє, рідне. І тут на допомогу приходить полиця з книгами Всеволода Нестайка. Бібліотекар починає яскраво змальовувати пригоди малих бешкетників з «Васюків», або ж пропонує переступити поріг «Лісової школи». І так стає приємно, коли у класі з 30 учнів 8 прочитали «всю «Лісову школу»»…
23 та 24 січня бібліотекар філії №21 Людмила Музичко провела літературну годину «Володар країни «Сонячних Зайчиків»» з учнями 2-В класу школи №81 та учнями 3-Г класу школи №56. Діти дізнались цікаві факти про дитячого письменника та жваво підтримували розмову.


24/01/20

«Кожна пригода - до мужності дорога»

Три покоління українців зачитуються творами відомого українського дитячого письменника Всеволода Нестайка. До 90-річчя від дня народження письменника бібліотека-філія №37 підготувала і провела захід для учнів 3-Б класу школи № 48 та 4-А школи №44.
Бібліотекар Славич К.Е. ознайомила дітей з біографією письменника та продемонструвала уривки з кінофільмів, знятих за творами митця «Тореадори з Васюківки» і «Одиниця з обманом».
Діти мали можливість більш детально познайомитися з творчістю Всеволода Нестайка, переглянувши книжкову виставку «Сонячна країна доброти». Учні з задоволенням зачитували уривки з книги «Дивовижні пригоди в лісовій школі», а також приймали активну участь у грі «Переплутанка», «Лічилка», відгадували загадки та відповідали на запитання «Літературного експресу за біографією В.Нестайка». На згадку про сонячного письменника діти отримали сонячні емблеми.

"Музеи родного города". Художественный музей

Одесса - город у моря, овеянный солеными ветрами и прогретый щедрым южным солнцем... Это город замечательных музеев, которые представляют культурное и историческое наследие города.
Учащиеся школы №53 6а класса узнали об истории создания Художественного музея, людях, которые его создали от библиотекаря филиала 46 Татьяны Эрешевой.
Читатели посмотрели видеофильм, а также узнали об уникальной одесской школе изобразительного искусства имени К.Костанди.



В лес по загадкам

"Природа - это увлекательнейшая книга
только начни ее читать, не оторвешься"
Н. Сладков.
Николай Иванович Сладков - писатель, автор более 60 книг о природе. Его книги наполнены спокойствием, жизнью, они настолько точные и правдивые, что ни прибавить, ни отнять - все сказано как нужно, всему веришь.
Юные читатели филиала №46 путешествовали по лесам и полям Зеленой страны писателя в книгах которого всегда можно найти необычайно интересные и познавательные случаи из жизни природы.
Маленькие читатели стали знатоками и почитателями творчества Н. Сладкова, а помогла им в этом выставка книг "В лес по загадкам".


Калейдоскоп цікавих фактів: «Листи з минулого»

Як відомо, свята бувають самі різні, іноді дуже навіть несподівані.
Так, 23 січня у світі відзначається День ручного листа (почерку). Ініціатором свята стала американська Асоціація виробників канцелярського приладдя, з метою нагадати усім про унікальність ручного листа, про неповторність почерку кожної людини.
Зростаюча популярність комп’ютерів і інших гаджетів знищує популярність ручного листа – все більше людей віддають перевагу блогу в інтернеті над рукописним щоденником.
У дитячій бібліотеці-філії №10 відбувся захід, присвячений цій незвичайній даті.
Учні 5-го класу ОЗОШ №30 та представники Ради ветеранів праці і Територіального центру соціального обслуговування дізналися багато цікавого про вузелкове письмо давнього племені інків – кипу , про писемність давніх єгиптян, про історію слов’янської писемності; про науку графологію і використання особливостей почерку у криміналістичній галузі; а також, який зв’язок має почерк та характер людини.
Присутнім була представлена література на дану тематику.
Гості продемонстрували матеріали із своїх домашніх архивів - листи та листівки, світлини, щоденники минулих років.
П’ятикласники розв’язували завдання детективної гри «Помічники Шерлока Холмса».
А наприкінці заходу з’явилась загадкова скринька, де знаходились справжнісеньке перо та чорнила! І діти із зацікавленістю пробували писати раритетним приладдям.



23/01/20

Права людини починаються з прав дитини.

Захист прав дитини є одним із найважливіших в Україні, адже ставлення до дітей, рівень їхньої безпеки та захищеності у державі, стан їхнього всебічного розвитку є одним із показників цивілізованості та гуманності суспільства.
У бібліотеці 4 відбувся правовий діалог бібліотекарів, юриста Одеського центру з надання правової допомоги Цап В.В. з читачами школи 21. Діти уважно слухали інформацію, задавали питання, розповідали про цікаві випадки.
Бібліотекарі старшого відділу організували книжкову виставку. Читачі ознайомились з правовою літературою та взяли правові видання для домашнього ознайомлення.

«Читаючи Чехова…»

за гумористичними оповіданнями
(до 160-річчя від дня народження А. П. Чехова)
Тогда человек станет лучше,
когда вы покажете ему, каков он есть…
А. П. Чехов
Друкуватися Антон Павлович почав ще за років навчання на медичному факультеті Московського університету. Більшість його ранніх оповідань − стислі дотепні сценки, у яких влучно схоплено кумедні «дрібниці життя». Молодий Чехов підписував свої твори веселими псевдонімами (найпопулярнішим був Антоша Чехонте). Публікації автора-початківця, що мав надзвичайно гострий погляд на життя, привернули увагу.
Ідеалом Чехова завжди була людина внутрішньо благородна, цілеспрямована, але в повсякденному житті він найчастіше зустрічає таких людей, що живуть дрібними і банальними інтересами. Однак саме в «дрібницях» виявляються негативні риси людської вдачі, які викриває і висміює автор. Його сміх − могутня зброя проти будь-яких утисків і приниження людської гідності.
Читачі філії №37, учні 6-х класів школи № 44, ознайомились з цікавими фактами життя та творчості А. П. Чехова. Із задоволенням переглянули відео, виставку книжок, які підготували бібліотекарі, прийняли активну участь в обговоренні оповідань «Товстий і тонкий», «Хамелеон», відповідали на запитання за темою. Читачі усвідомили, що оповідання Чехова потребують уважного читання, в них немає жодного зайвого слова, важлива кожна дрібниця.



“День відкритих дверей”

Книга – твій друг, з таким девізом сьогодні до бібліотеки-філії №8 завітали учні 2-А та 2-Б класів ЗОШ №18 на День відкритих дверей”. У будь – якій діяльності – навчанні та грі дитина прагне пізнавати нове, тому будує себе з усього, чому довіряє, що любить і що обирає. Про значення книги в житті людини розповіла дітям бібліотекар.