29/11/19

Пізнавай, люби та бережи безмежний світ природи.

Любити тваринку та квітку, метелика та яшерку - це наше дитинство, справжне, с пригодами та новими відкриттями. Ми, дорослі, повинні показати нашим дітям, що чудовий і різноманітний світ природи треба охороняти і дбати про саму майленьку живу істоту.
29 листопада бібліотекарі філії 48 розповіли малечі ДНЗ 88 про таємниці та цікавості тваринного світу.


Рухи правила єдині - знати їх усі повинні.

Кожного року у світі на автодорозі гине понад мільйона людей. В Україні особливо високій рівень травматизму та летальних ісходів , причому серед дітей він становить 50 процентів. А діти- наше майбутнє. Тому ми дорослі забов'язані захистити їх, навчити бути обережними та уважними.
26 та 27 листопада бібліотекарі молодшого відділу філіїї 48 провели тренінг для малюків ДНЗ 66 та 88 по правилам дорожнього руху. Захід пройшов весело та цікаво. А допомогли в цьому чудові і кольорові книжки нашої бібліотеки.


«Світова література українською мовою»

27 листопада в бібліотеці-філії №39 відбулася книжкова година «Світова література українською мовою» для п`ятикласників школи №100. Огляд книжок за новинками провела бібліотекар Анна Горбачова. Читачі із зацікавленістю брали участь в грі «Відгадайко», складали пазли «Архітектурні перли України» та знайомились з фондом бібліотеки.
Бібліотекар Тетяна Хлєбнікова у вікторині «Читання з листа і монітора: плюси та мінуси» виявила небезпеку гаджетів для здоров`я людини, а особливо дитини. Гігієна читання є активною темою для сучасного читача.



Таємничі пригоди невгамовних школярів у творчості Ярослава Стельмаха.


Що перше спадає на думку, коли думаєшь про письменника Ярослава Стельмаха? Мабуть, його безмірна любов до слова, до мов. «Для мене кожне українське слово на вагу золота» - повторював він.
До дня народження письменника 27 листопада в бібліотеці-філії №39 зібрались учні 3-А класу школи № 100, щоб дізнатись про життєвий та творчий шлях Ярослава Стельмаха. Що ж вирізняє творчість письменника? Притаманне йому незвичайне почуття гумору. Прекрасним взірцем того є його повісті й оповідання, з якими ознайомила дітей бібліотекар Марина Іванівна В'язовська, «Химера лісового озера або Митькозав із Юрківкі», «Якось у чужому лісі», «Найкращий намет». Діти з задоволенням слухали оповідання «День народження» і «Нахаба», сміялись та обговорювали почуте. Сповнені гумору та пригодницьким характером оповіді Ярослава Стельмаха оспівують справжню дружбу! Отже читайте і посміхайтесь!


 
 

Музей Голокосту

Музей Голокосту був створено відповідно до рішення Ради Одеськоі регіональної асоціації евреів - колишніх в'язнів гетто і фашистських концтаборів і відкритий 22 червня 2009 року.
Головне завдання музею полягає в тому, щоб зібрати, зберегти та донести до майбутніх поколінь історію про цю безпрецедентну трагедію, зберігати пам'ять про тих, хто страждав і виховати нове покоління молодих людей, які зможуть протистояти фашизму.
Дитяча бібліотека 4 організувала екскурсію для читачів школи №50 7-А класу.
Діти з великою зацікавленістю слухали історію сел та міст Одеської області у цей час.

25/11/19

«Бібліотека - чудо, бібліотека - клас, вона завжди чекає Вас»

В філію 4 завітали читачі-другокласники 6-го інтернату. Бібліотекарі провели екскурсію по оновленій після ремонту бібліотеці, презентували виставку книг «Книжкові новинки-цікавинки». Літературна вікторина «Казкова карусель» допомогла пригадати дітворі добрі й мудрі казки та їх героїв. Також бібліотекар прочитала оповідання В. Сухомлинського «Спляча книга» з метою заохочення дітей до читання, щоб книги «не сумували» на полицях.
 
 
 
  

«Під чаром рідної землі»

Під такою назвою були прорекламовані книжки з історії України в бібліотеці-філії №39. Цей матеріал веде читача до самопізнання, самоідентифікації і самотворення.

«Енеїда» - перша ластівка українського національного відродження

Пройдуть віки, настане вічне літо,
І так, як ми, як з нами це було,
Над книжкою твоєї «Енеїди»
Нащадок схилить радісне чоло
В.Сосюра
250 років минуло від дня народження Івана Петровича Котляревського – основоположника нової української літератури та літературної мови. Ідуть десятиліття, минають віки, а нові покоління не перестають захоплюватися творами І.П. Котляревського
Бібліотекарі філії №37, шкільний бібліотекар та педагоги зібрали дев’ятикласників школи №48 в просторій залі для обговорення творчості автора славнозвісної «Енеїди», яку вони щойно почали вивчати. Цей твір, написаний живою народною мовою, наповнений гумором та щирою любов’ю до народу, і до цього часу смішить і хвилює читача. Зіткана з мотивів давньої античної поезії, українська "Енеїда", як ластівка, яка віщує про весну, звістила світ про народження нової літератури, проклавши в ній першу борозну, стала початком її нового етапу. Унікальність письменника в тому, що він зумів народною мовою написати геніальний твір. Адже Котляревський перший звернувся до животворних джерел мови народу, зробив її літературною, використав багатющі скарби фольклору та етнографії.
Учням була представлена книжкова виставка та перегляд однойменного мультиплікаційного фільму.
 


Школа кличе казку в гості

Казки - це перші дитячі книги. Життя без казок важко уявити.Вони розповідають про добрі та погані вчинки, розвивають фантазію та уяву. Казки запрошують нас у світ радості та добра.
Ходить казка по землі... Ходить, розповідає дітям про одне і те саме. Добро, говорить вона, перемагає зло, найсильніша у світі - любов, а за холодною зимою завжди приходить весна.
Маленькі читачі разом із бібліотекою №26 згадали найперші казочки, уявили себе їх героями.

 
 

Місце знайомства – бібліотека

22 листопада у бібліотеці-філії №21 відбулася зустріч із новими читачами-учнями 3 класу 106 школи. Із бібліотечним світом дітей познайомила завідуюча Олена Петрівна Хорошилова, яка провела екскурсію, розповіла про бібліотечний фонд, а також познайомила учнів з творчістю П.П. Єршова і його казковою поемою «Коник-Горбоконик». Наприкінці діти з захопленням розглядали яскраві книги.
 

Історія без цензури

У бібліотеці-філії №8 продовжується цикл історичних лекцій «Історія без цензури». Сьогодні йшлося про Михайла Сергійовича Грушевського – першого Президента України, історика, вченого світового рівня. Попри багаторічні перекручування і замовчування повертаються не лише його ім'я й творчість, а й безцінний історичний досвід, нехтувати яким не треба. Грушевський вважав, що Україна не лише для українців, а й для всіх, хто живе на Україні, а живучи – любить її, а люблячи, хоче працювати для добра краю і його людей, служити їй, а не оббирати, не експлуатувати для себе. Про цікаві та загадкові моменти з життя і діяльності М.Грушевського розповів учням 9-10 класів 103 школи доцент кафедри історії МАУП, старший науковий співробітник краєзнавчого музею «Степова Україна» Боган С. В.
Була організована книжкова полиця: «Великий Укрвїнець». Учні знайомились з творчою спадщиною М.Грушевського, з альбомом унікальних фотографій.

Бринить співає наша мова.

За рішенням ЮНЕСКО з 2000 року 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Напередодні цього свята у літературно-музичній вітальні Центральної міської дитячої бібліотеки зібрались восьмикласники ЗОСШ №57 на музичну годину, яку підготували разом з бібліотекарями актори Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька і Одеської обласної філармонії.
Завідувач літературною частиною українського театру Любов Федченко розповіла про різноманіття мов та культур, про значення мови для народу, про корифеїв української драматургії, вистави яких прикрашають репертуар театру. Денис Богачов виконав арію Карася з першої української опери Семена Гулака-Артемовського а потім разом з Ганною Шпак — комічний дует Одарки і Карася. Пісні з вистав пролунали у виконанні Наталії Шпир та Ганни Шпак.
Наприкінці заходу читачам була запропонована література з книжкової виставки “А мова схожа на квітник”.