Централізована міська бібліотечна система для дітей м. Одеси
31/12/21
30/12/21
Сніговик - символ зими
Зовсім скоро настане такий довгоочікуваний і всіма улюблений Новий Рік. Саме тому настав час задуматися про те, як Ви будете прикрашати свій будинок до цього свята. Сніговик - це один з традиційних символів зими, і, звичайно ж, Нового Року. Він стане відмінною прикрасою кімнати, ялинки чи просто веселою новорічною іграшкою. Однак сніговика можна зробити не тільки зі снігу, а з різних підручних матеріалів. Зацікавилися? Тоді пропонуємо майстер – клас з виготовлення сніговика.
Автор ідеї та тексту Гвоздяниця В.М. Відео Поліновька Н.А.
115 років від дня народження С.П.Корольова
Сергій Павлович Корольов — видатний український вчений у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктор. Вважається основоположником практичної космонавтики. Під його керівництвом було запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, відбувся перший політ людини в космос та вихід людини в космос. Народився Корольов у Житомирі в сім'ї викладача гімназії 30 грудня 1906 року. З самої юності його стихією була авіація. Вже у 17 років він спроектував свій перший планер. А для цього прочитав купу книг, частину з яких опанував в оригіналі — німецькою мовою. В роки Сталінських репресій Корольов був звинувачений у шкідництві і заарештований. Відсидів у Бутирській в’язниці, де піддавався тортурам. Навіть після виходу з в’язниці довгий час йому доводилося працювати в камерах КДБ. 4 жовтня 1957 року під керівництвом Сергія Корольова було виведено на навколоземну орбіту перший штучний супутник землі. Завдяки Корольову в космосі побували перша тварина і перший екіпаж, а ще — відбувся перший радіозв’язок між двома пілотованими кораблями. Апогей ученого — 12 квітня 1961 року, коли вперше у світі був здійснений політ людини в космос, і Юрій Гагарін став світовою знаменитістю. Перший вихід у відкритий космос теж відбувся завдяки Корольову, який у 1965 році здійснив космонавт Олексій Леонов. Досягнення Сергія Корольова у космічній галузі порівнюють із заслугами Ейнштейна у фізиці. Його ім’я було засекречене, тому у всіх матеріалах називали Корольова просто Генеральним конструктором. Та ще багато цікавого можна прочитати в бібліотечних книгах філіалу №4. Тож ласкаво запрошуємо до бібліотеки.
Привітання від читачів бібліотеки 48
Читачі бібліотеки 48 щиро вітають всіх з Новим роком і Різдвом Христовим, та запрошують на зимові канікули гарно провести час з цікавими книгами та друзями у затишній сучасній бібліотечній атмосфері.
Світ один, а новорічні традиції різні!
Наближається саме казкове свято, яке люблять і дорослі, і діти – Новий рік. Для тих, хто хоче знати про це свято все-все, і навить ще більше, дитяча бібліотека № 22 запрошує в цікаву подорож.
Ми здійснимо мандрівку до різних країн світу, заглянемо у вікна до хлопчиків та дівчаток і подивимося, як вони готуються до зустрічі Нового року, а також дізнаємось імена «світових» дідусів Морозів!
28/12/21
Новорічне мереживо
Новий рік іде горами
У червоних чобітках
Сяють ясними вогнями
Крізь ялинки по хатах.
Нарешті прийшла справжня зима, з морозом та снігом. У повітрі відчувається запах хвої та мандаринів. Діти в очікуванні красуні ялинки, солодких подарунків та іграшок. Але який Новий рік без чарівних пригод і сюрпризів. В невідомий та красивий світ можливо потрапити, читаючи твори письменників та поетів, які є в наявності в бібліотеці 48 на Балківській.
Чекаємо вас, любі діти, вихователі та дбайливі батьки.
23/12/21
А зима - то і є казка
Зима най чарівніша пора року і доречі сама книжкова. Наперодні Нового року в бібліотеці філії 46 для учнів 69 школи 3 класу пройшла година веселих витівок.
Учні розважались, читали вірші, розгадували загадки і навіть співали новорічних пісень.
Дізнались як зустрічають новий рік у різних країнах світу. Усі учасники заходу отримали заряд гарного настрою.
А на канікули взяли книжки, щоб не було часу сумувати.
Буде зима неодмінно чарівна!
Сповнена найрізноманітних див!
Тигр – символ 2022 року
Тигр – символ 2022 року. Один з найпотужніших енергетичних талісманів і покровителів, що вимагає до себе поваги і не терпить зневаги. Образ Тигра – це тотем, дух-покровитель, дух гір, символ енергії, влади, сили, швидкості і таланту, віри і поваги. Цей символ одночасно звіриний і божественний, агресивний й благородний. Він творець та руйнівник, бо енергія може проявлятися як в творенні, так і в руйнуванні. Тигр – найсильніший символ захисту,дарує успіх, удачу в ризикованих справах і нових масштабних, грандіозних починаннях.
Знайомство з книгами про тигра та майстер - клас з виготовлення символа року з читачами бібліотеки, учнями ЗОШ №80 4а класу
Автор ідеї та тексту Гвоздяниця В.М. Фото Стародубцева Т.П.
Новорічна ялинка запрошує на гостини
Шановні читачі, чи знаєте ви щось цікаве про новорічну ялинку? Дитяча бібліотека 22 пропонує цікаву інформацію про лісову красуню.
У давні часи в багатьох країнах люди вірили, що дерева - це домівка духів. Щоб їх умоставити гілки дерев прикрашалися символами достатку і родючості овочами, фруктами, яйцями, горіхами і т.д. Священне дерево, обране для захисту будинку від усіляких напастей, повінню було бути вічнозеленим, тому воно символізувало незламну силу життя. Саме таким деревом вважається новорічна ялинка.
Перша святкова ялинка була встановлена в 1516 році при дворі англійського короля Генріха VIII. Ялинка була зроблена з золота і прикрашена гранатами і квітками трояндами.
В офіційних документах новорічна ялинка вперше згадується в 1600 році і встановили в Ельзасі, провінції Франції, і прикрасили трояндами з кольоровому паперу.
Спочатку новорічні ялинки прикрашалися в основному яблуками, що символізували райські плоди. На верхівку, як і зараз надягали зірку, яка повинна була нагадувати віруючим про Віфлєеємську зірку, що повідала світові про народження Христа.
Хоча перші скляні ялинкові іграшки на ялинку з'явилися в німецькій Тюрінгії ще на початку XVII століття, масове їх виробництво почалося в 1858 році у французькій провінції Ельзасі. Справа в тому, що в цьому році у Франції був неврожай яблук, тому ялинки було нічим украшати. Ось і довелося викручуватися!
В кінці XVII століття в якості ялинкових прикрас використовувалася...картопля. У ті часи цей овоч вважався заморською дивиною, тому вішати на ялинку позолочені бульби було ні крапельки не соромно.
В кінці, XIX століття ялинки прикрашалися палаючими свічками, але дуже скоро від цієї пожежно-небезпечної традиції відмовилися.
У 1877 році німець Йохан Еккард вирішив схрестити підставку під ялинку і музичну шкатулку. Вийшла музична підставка, яка, якщо її завести ключем, повільно й плавно обертала новорічну ялинку під звуки вальсу.
21/12/21
День народження кросворду
Сьогодні 21 грудня весь світ відзначає День народження кросворду. Перший сучасний кросворд створив американський журналіст Артур Вінн. На прохання видання «New York Word» у 1913 році він вигадав нову гру, яка мала б зацікавити якомога більше читачів найрізноманітніших професій, статусів та інтересів. 21 грудня цього ж року кросворд опублікували у недільному номері газети. Наразі є безліч різноманітних кросвордів: класичний, скандинавський або сканворд, циклічний (циклокросворд), чайнворд або лінійний, угорський (філворд), англійський, американський, естонський та ключворд (кейворд, шифрокросворд). Розв'язування кросвордів неабияк тренує пам'ять, розширює кругозір та мотивує до здобуття нових знань. А у філіалі бібліотеки №4 є безліч різноманітних дитячих кросвордів, розміщених на сторінках журналів "Малятко", "Мурзилка", "Пізнайко". Тож кожен може обрати для себе саме той кросворд, який йому буде до вподоби.
Новорічна казка
Наближаються Новорічні свята. Співробітники філіалу ЦМБС для дітей № 37 вирішили зустрітися із своїми друзями – учнями студії театрального мистецтва «АніКа» і познайомити їх з книжками, присвяченими цим чарівним і веселим дням.
Діти уважно прослухали розповідь про книги бібліотекаря Лариси Решетняк. А потім охоче відповідали на питання, розповідали про свої бажання, розгадували зимові загадки, читали вірші про цю пору року, співали новорічні пісеньки.
#бібліотека37
Академія чарівників
Бібліотека 48, після ремонту, та карантину відвідала ЗОШ 5. Разом з учнями та вчителями молодших і середніх класів помандрували сторінками нових цікавих книжок, які отримала наша філія. Діти були в захваті від класних книг і кожен отримав Запрошення до бібліотеки.
20/12/21
Від Миколая до Різдва
А хто, хто Миколая любить,
А хто, хто Миколаю служить,
Тому, святий Миколай,
На всякий час помагай.
Зимовий Миколай, свято якого припадає на 19 грудня, здавна вважався покровителем людей, землеробства, тваринництва, земних вод.
У Миколая Чудотворця ласкаве і добре обличчя та розкішна борода. Він творив на землі безліч добрих справ, про що існує багато легенд-переказів.
Патрон дитячих розваг здавна ощедрює дітвору багатими передноворічними дарунками.
Бібліотека №39 вітає усіх зі святом та чекає після карантину.
Перлини світової літератури
На відміну від творів вітчизняних письменників, зарубіжні дитячі книги не так близько знайомі сучасним батькам та їхнім дітям. А в них також розповідається про любов і дружбу, захоплюючі пригоди і славні подвиги, життєлюбність і необхідність праці. З їхньою допомогою діти відкриють для себе нові світи, а батьки поринуть у безтурботну пору дитинства!
Тому співробітниця ЦМБС для дітей № 37 Лариса Антонюк і вирішила познайомити читачів із найпопулярнішими творами зарубіжних авторів, які писали для дітей. Дивіться уважно!
#бібліотека37
17/12/21
Новорічна ялинка
Якби були у ялинки ніжки,
То побігла би вона по доріжці.
Танцювала би вона разом з нами,
І застукала б вона каблучками.
До Нового року залишилось зовсім не багато, тож кожен із намагається підготуватися до цього свята якнайкраще Незмінним атрибутом свята – є новорічна красуня. А ось які новорічні красуні читачів бібліотеки, учнів ЗОШ №80 1-А класу.
Автор ідеї та тексту Гвоздяниця В.М., фото Поліновська Н.А.
Забілив снігами гай, іде Святий Миколай
У ніч на Святого Миколая (19 грудня) високо - високо в небі можна почути срібні дзвіночки - то на санчатах їде Святий Миколай. Їдуть санчати поміж зірочками, переїжджають із хмарки на хмарку, дзвоники ніжно дзвонять, а старий місяць весело посміхається.
Він знає, що в цю ніч усі мусять бути щасливі. У ті, хто робить подарунки, і ті, кому їх роблять. Бо найбільше щастя в житті - це робити добро!
Текст, відео І.Юзік.
16/12/21
Зустрічаємо Святого Миколая
День святого Миколая - свято, присвячене святому Миколаю Чудотворцю. На це свято з нетерпінням чекають діти, адже, за повір'ями, святий Миколай залишає під подушкою солодощі або подарунки.
І хоча за легендою покровитель дітей і мандрівників Святий Миколай 19 грудня радує приємними сюрпризами лише слухняних і сумлінних дітлахів, а на пустунів нібито чекає лише різочка, у реальному житті на ранок зазвичай усі дівчатка й хлопчики знаходять у чобітку сюрприз, про який так просили в листах до Чудотворця.
Лист Миколаю — справжнє таїнство і один із найсвітліших ритуалів свята. У цих дитячих сповідях йдеться не лише про омріяні подарунки, а й про найзаповітніші мрії і сподівання, якими малеча охоче ділиться з одним із найулюбленіших у народі святих.
А ось які листи написали Святому Миколаю читачі бібліотеки учні ЗОШ №80 1 класу
Автор ідеї та тексту Гвоздяниця В.М. Фото Поліновська Н.А.
Через поле, через гай, йде до діток Миколай
Всі маленькі українці з нетерпінням очікують 19 грудня, коли на чарівних санчатах спуститься на землю Миколай.
Він цілий рік спостерігав за вами: чи добре поводилися, чи старанно вчилися, чи допомогали батькам і слабшим.Бо ж має знати, кому який гостинець приготувати: чемним і слухняним - солодощі, книжку, неслухняним - різочку. Гостинчики від нього так і називають - "миколайчи".
Святий Миколай не просто обдаровує вас радістю, а й сіє у ваші душі зернятка добра. Подякуйте йому за це і попросіть: "Святий Миколай, помилуй та збережи нас від усякого лиха!"
Чекаємо на діток з батьками після карантину в бібліотеці 48.
15/12/21
"В наш українськй край іде Святий Миколай"
Святий Миколай — святковий персонаж, добрий чарівник, якого ототожнюють з образом Миколая Чудотворця. Напередодні Дня Святого Миколая, яке відзначають в Україні 19 грудня, діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і кладуть у поштову скриньку або залишають за вікном. Чемним дітям він залишає під подушкою або у шкарпетці подарунки, а неслухняним — різку. Різка слугує своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися. Маленькі читачі філіалу бібліотеки №4, вихованці ДНЗ №142, зі святковим настроєм та з чудовими емоціями також відправили сьогодні свої листи Святому Миколаю. Кожна дитина зробила аплікацію, наклеїла картинку з побажанням, таким чином повідомила Миколая, що саме хоче отримати від нього цьогоріч в подарунок. Сподіваємось, що всі дітки отримають подарунки. А бібліотекарі філіалу №4 вітають всіх з цим святом та бажають щоб кожна домівка наповнилась щастям, теплом, радістю і любов'ю!
Новорічна кулька із паперу
Ви вже почали готуватись до зістрічі Нового Року?
Дістаєте новорічні прикраси?
39 філіал бібліотеки дарує Вам новорічний настрій
та навчить із простого паперу робити неймовірні новорічні прикраси!
Філіал бібліотеки № 39
вул. Варненська, 12а(мол.)
вул. Варненська, 12/4(ст.)
"Відкрий в собі генія"
Від чого залежить гарна пам'ять і гостра увага? Як подалати підступну неуважність і забутливість? Як легше й швидше заучивати напам'ять вірші?
Чи існує межа наших можливостей?
Якщо ви зацікавились цим питанням, то підбірка книг "Відкрий в собі генія" вам допоможе. Чекаємо на вас у дитячій бібліотеці №36.
Україна наш рідний дім
До дитсадка № 107 запросили на гостину бібліотекарів філії № 21. Вони принесли слово щире, розмову мудру, пісню дзвінку. Діти відчули себе маленькими громадянами України, виявили знання державних символів, шанобливе ставлення до представників інших національностей. Дітям сподобались ігри «Подоляночка», «Ой є в лісі калина». Дітей запрошено разом з батьками до бібліотеки.