30/06/23

Паперопластика у народознавчому стилі: «Листівка в кольорах України»

У 2023 році в Україні відзначають 27-му річницю прийняття Конституції України. З цієї нагоди у дитячій бібліотеці № 40 відбувся щорічний фестиваль Великий Український День «З Україною В серці». Реалізуючи лекторій-дискусію бібліотекарі мали на меті дати уявлення користувачам книгозбірні про те, що таке конституція, визначити характерні особливості Конституції України, як основного закону держави, зміст її окремих положень, сприяти виховуванню поваги до Основного Закону України, сформувати правильне ставлення до закону та необхідності його дотримання. В простій сприйнятливій формі бібліотекарі розповіли про важливість Конституції й відповіли на питання юних читачів. Наголошуючи на тому, що Конституція України – це не лише Закон законів, це серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності та демократії, гарант незалежності й соборності України.

Разом із юними читачами Кліменко Ліна та Таран Людмила виготовили листівку у вигляді жовто-блакитного сердечка, що символізує нашу любов до рідної неньки-України. Прикрасили листівку словами українського поета В.Сосюри.

Любіть Україну, як сонце любіть,
як вітер, і трави, і води...
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.

Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її, вічно живу і нову,
і мову її солов'їну.

До Дня Конституції України в бібліотеці також презентовано тематичну книжкову виставку "Конституція України - основний закон нашого життя".

Шановні читачі! Запрошуємо Вас відвідати абонент та читальну залу дитячої бібліотеки №40 та ознайомитись із виставкою. Вона обов’язково розширить ваші знання із конституційного устрою нашої держави.

Майже гончарство «Чумацький скарб»

Наші предки мали багато захоплень-ремесел. Вміння і майстерність у певному ремеслі переходили по роду. Гончар обробляє та виготовляє глиняний посуд, цеглу і кахлі (плитку для печей) та іншу кераміку.

Гончарство в Україні має давню історичну традицію. Це вид декоративно-ужиткового мистецтва, який містить в собі виготовлення з глини посуду, сувенірів, прикрас та кахлів. Важливо знати й те, що завдяки гончарству виник абсолютно новий етап взаємин між людиною та природою. Він триває і нині. Але у наш час є можливість використовувати альтернативні засоби для творчості. У рамках святкування Великого Українського Дня читачка філії №40 Сабатин Олександра спробувала з малечею відтворити вироби із солоного тіста. Це так захопило дітей, що вони й не помітили, як збіг час.

Майстер-клас в бібліотеці №40: «Українська намистина»

 Бісероплетіння — різновид декоративно-ужиткового мистецтва з використанням перлів — природного чи штучного походження. Має тисячолітню історію. Це мистецтво виготовлення виробів з бісеру за допомогою різноманітних технік плетіння. Хоча бісер використовується в багатьох творчих хобі, та тут він є основним та визначальним матеріалом, а не додатковим елементом декору. Це один з найпопулярніших видів рукоділля завдяки своїй простоті, доступності, а також різноманітності як методів плетіння бісером, так і можливих виробів з нього. Наша активістка - Волошина Аврора запропонувала читачам попрацювати з цим цікавим матеріалом. Ви б бачили, як дітей це захопило. Всі вважають, що це дівоче, але наші хлопці довели, що це не так. Валерій згуртував навколо себе дівчат і вони разом весело і цікаво провели час.

29/06/23

Свято музики в бібліотеці

 29 червня в бібліотеці №21 пройшов звітний концерт вчителя музики ліцею №38 Барміної Маргарити Феліксовни. Її учні показали свою майстерність, талановитість і добре володіння музичним інструментом. Добірка творів була сучасна, популярна та цікава. Неймовірно цікавий концерт дуже сподобався слухачам. Діти та їх гості отримали велику естетичну насолоду від концерту.

Книгу читай, розуму набирай!

Від благодійного фонду "Українським дітям - українську книгу!" Бібліотека-філія №39 отримала нові книги. Читачі радіють новим надходженням. Вони розглядають, читають, цікаві, яскраві книжки та діляться враженнями.

Юні друзі! Мерщій поспішайте до бібліотеки-філії №39 за новими книжками й новими враженнями!

Чекаємо Вас за адресами: вул. Варненська, 12/4 та Варненська, 12-А.

Великий національний день «З Україною в серці»: до Дня Конституції України

28 червня відзначаємо День Конституції України. Це не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України. Конституція – це основний державний документ, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування органів влади, виборчу систему, права й обов’язки держави, суспільства та громадян.

"Українки в історії" - під такою назвою пройшла презентація книги, а також організована книжкова виставка: "Конституція України - основний закон нашого життя". 

Колектив бібліотеки разом з театральною студією «Балаганчик», музичною школою №13 та читачами нашої бібліотеки підготували святковий концерт. Були читання української поезії (Хохлова Н.І., Іванов М.), варіації на українську народну тему на бандурі (Бабій В.), виконання пісень (Бацанюк Н., Бацанюк А.), танцювальні номери (Нуца О., Антонова М., Шаляпіна К., Касянюк К.), декламування віршів учасниками заходу.

А після святкового концерту всі присутні взяли участь у майстер-класах: Майже гончарство: «Чумацький скарб», «Українська намистина», Паперопластика у народознавчому стилі: «Листівка в кольорах України», «Національний айріс-фолдінг» та Інформаційний лікбез: «Конституція і Ти».

Дорогі друзі! Вітаємо Вас з Днем Конституції України! Безмежного щастя, мирного неба, достатку і добробуту Вам та Вашим рідним і близьким.



Створюємо листівку в техніці Айрісфолдінг

Техніка «Айрісфолдінг» зародилась в Голландії. Назву цієї техніки можна перевести як «райдужне складання». Утворюється ефект об'ємного зображення.

«Айріс фолдінг» - техніка складання смужок кольорового паперу під кутом у вигляді спіралі. Проріз силуету малюнка заповнюється смужками паперу. Дуже гарні роботи в цій техніці можна виконати не тільки паперовими смужками, а й зі шкіри, тканини, текстильних стрічок. Ними часто прикрашають свої витвори сучасні дизайнери.Папір один із самих простих матеріалів для дитячої творчості.

На майстер-класі читачі бібліотеки-філії №11 створили сердечка в техніці «Айрісфолдінг».



В межах національного проєкту Всеукраїнська акція «Єдина Україна» пропонуємо переглянути документальний фільм «Хто ми? Психоаналіз українців»

 Документальний фільм «Хто ми? Психоаналіз українців» – це колективний сеанс психотерапії у формі кіно, за час перегляду якого ми маємо згадати, що сталося і зрозуміти як це на нас вплинуло. Ми маємо опрацювати наші травми, аби стати здоровою і успішною нацією. І це лише перший крок.

https://www.youtube.com/watch?v=CLeuzmxofOQ

28/06/23

До Дня Конституції

 З нагоди Дня Конституції України в бібліотеці № 21 пройшов захід «Держава наша є і вічно буде», який вчить дітей пишатися країною і пам’ятати про свої права, поважати будь – який закон і вірно розуміти трактування будь – якого правила. До читачів було донесено, що Конституція забезпечує повноцінне життя і дає можливість самореалізації в цьому житті.



"Літні канікули з новою книгою"

 Завдяки благодійній акції "Українським дітям - українську книгу!" фонд дитячої бібліотеки №10 поповнився новими, якісними, стильними, крутими, ілюстрованими та цікавими книгами українською мовою. А це - неоціненний вклад в майбутній розвиток наших читачів та бібліотеки зокрема. Кожен читач, який завітає до нашої бібліотеки за адресою: Чорноморського козацтва, 169 знайде книгу на свій смак та отримає неймовірне задоволення від прочитаного та великого вибору літератури.



Правовий захист: «Конституцію потрібно вчити, за її законами жити»

Наш світ підкоряється певним законам: є закони природи, які упорядковують життя на Землі, є закони Божі – закони найвищої моралі, що допомагають нам відокремлювати добро від зла. А є державні закони – правила існування в суспільстві, яких мають обов’язково дотримуватися всі громадяни тієї чи іншої країни. Адже важко жити, працювати, творити в хаосі, безладді, керуючись лише одним правилом: що хочу – те й роблю. І тому ще з давніх часів люди почали упорядковувати своє життя. Спочатку, мабуть, це були просто загальні домовленості, але згодом вони стали непорушними правилами. А найважливіші з правил стали законами й увійшли до окремого зводу, що потім отримав назву конституція.

Кожна держава має свою конституцію і вважає її найціннішим документом. У цьому документі закладено основу держави – її суспільні й національні цінності, життєво важливі права та свободи громадян.

У бібліотеці-філії № 10 відбувся захід, присвячений 27-річниці Конституції України. До уваги користувачів було організовано тематичну поличку «Основи життя – мій закон основний». Бібліотекарі запропонували читачам кросворд і пізнавально-розважальну вікторину «Конституція. Свої права ти добре знай», де кожен з учасників долучився до обговорення своїх прав та обов’язків та в ігровій формі перевірив на скільки він добре знайомий з Конституцією своєї держави.

Є дати, які укріплюють націю, виражають дух народу, символізують його славне минуле, сьогодення й майбутнє. До їхнього числа, безумовно належить День Конституції України – свято волі, миру і доброї злагоди всіх громадян на основі закону і справедливості.

Нехай же полум’я гордості за нашу державу яскраво сяє в серці кожного, освячуючи нам шлях у світле майбутнє.



27/06/23

Чарівний голос Олени Стародубцевої

26 червня 2023 р. до Бібліокафе "ХЛАМ" Центральної міської дитячої бібліотеки завітала чарівна та талановита оперна співачка Олена Стародубцева, заслужена артистка України, солістка Одеського Національного академічного театру опери та балету.

Олена Олександрівна розповіла присутнім про своє дитинство, про батьків, про перші кроки у музиці. Цікавим фактом біографії нашої гості виявився її досвід роботи у бібліотеці. Після закінчення середньої школи Олена рік працювала у відділі періодичних видань Одеської Національної наукової бібліотеки.

Багато було запитань про роки навчання в Одеській національній музичній академії. З теплотою та вдячністю згадала пані Олена й своїх викладачів, які навчали її оперному співу та ділилися секретами майстерства. А зараз вона теж викладає у музичної академії та пишається своїми студентами.

Гостя розповіла про свої улюблені оперні партії, про партнерів на сцені, а також про кумедні випадки, які завжди трапляються у театрі. Ще присутнім було цікаво яка співачка вдома, у побуті, як вона проводить вільний час про її смаки в літературі та музиці. Олена Олександрівна відповіла на всі питання і, навіть, поділилася кулінарними рецептами.

Зустріч пройшла у теплій, майже сімейній атмосфері. І звичайно, пані Олена порадувала нас своїм чудовим співом. Вона виконала класичну арію та декілька народних українських пісень. А на закінчення читачі мали смогу сфотографуватися з оперною зіркою.

«Розквітай, моя Україно!»

28 червня ми відзначаємо одне з найголовніших свят нашої держави – День Конституції України. Історія цього свята почалася з 1996 року. Після прийняття цього закону в українському парламенті вперше пролунали слова національного гімну України.

В бібліотеці № 37 патріотичний захід до Дня Конституції «Розквітай, моя Україно!» також розпочався національним Гімном. На заході були присутні читачі-учні 1-5 класів, дорослі читачі та мешканці нашого мікрорайону. Урочисту, концертну програму підготували викладачі та учні «Мистецької школи № 7». Звучали пісні про нашу квітучу, пісенну Україну, яку ми всі безмежно любимо і бажаємо їй миру та процвітання.

Бібліотекарі представили увазі присутніх історію свята, згадали про першу Конституцію Пилипа Орлика, яка була прийнята в 1710 році, бібліотекар Паніна Т.Г. провела народознавчу вікторину.

Ми майбутнє твоє - Україна

 До дня Конституції України, читачі бібліотеки 48, які є учнями ДШМ 12 влаштували справжнє українське свято для малечі й колективу дитячого садка 88. В залі лунала фортепіанна, й скрипкова українська музика, пісні та вірші українських поетів. Хореографічний відділ показав свої надбання. Вихованці садочка були в захваті від концерту, щирі на оплески та щасливі усмішки! Це так чудово - що сучасна дитяча бібліотека є тим ланцюжком, що об'єднує літературу і музику, несе красу українського мистецтва до самих маленьких українців. Завжди раді бачити Вас в бібліотеці 48 на Балківській.



Свято нової книги

Бібліотека №21 отримала велику кількість сучасних книг українською мовою. Приходьте частіше до бібліотеки, щоб знайти нових друзів, побути наодинці із собою та зазирнути у чарівний книжковий світ.

Книги для дітей – це вікно у новий світ, сповнений дивовижних пригод, історій, відкриттів. Читання – це відпочинок для душі.

Колектив бібліотеки дуже радий тому, що наші читачі мають можливість знайти для себе будь-яку книгу за їхніми інтересами.

Чекаємо на вас, дорогі наші читачі, за адресою вул. Посмітного, 33.



Українським дітям - українську книгу!

Сьогодні читачі бібліотеки-філії №39 з радістю і великим задоволенням розглядають і отримують нові книги які надійшли до бібліотеки. Бібліотекарі Наталія Володимирівна і Лариса Юхимівна пропонують дітям прочитати цікаві книжки та заохотити друзів до читання.

Запрошуємо читачів до бібліотеки-філії 39 ознайомитись з новими книгами та поринути у світ пригод з героями книг.

Чекаємо Вас за адресами:

Варненська 12 – А, і Варненська 12/4.

26/06/23

Нова книжка скликає друзів

Бібліотека-філія №19 отримала нові книжки українською мовою в рамках благодійної акції "Українським дітям - українську книгу". Колектив бібліотеки та наші читачі дуже раді цій події.

Запрошуємо всіх охочих ознайомитись з новою літературою на всі смаки за адресою вулиця Єфімова, буд. 12.


 


Правовий орієнтир: Є право — значить є надія

Чинна Конституція України була прийнята 28 червня 1996 року, що закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини. Ми відзначаємо чергову річницю нашої Конституції. Це свято національного єднання й загальної відповідальності за сьогодення й майбутнє нашої Батьківщини.

Є право — значить є надія” під такою назвою у бібліотеці №8 пройшов правовий орієнтир з читачами бібліотеки.

 

Зустріч - бібліографічний огляд з представником видавництва Старий Лев Старощук Мариною Вадимівною

 В бібліотеці №26 в рамках діяльності творчої майстерні відбувся захід бібліографічний огляд "Живе слово історії" (Українські приказки, прислів'я, загадки та легенди), на якому читачі зустрілися з представником видавництва Старий Лев Старощук Мариною Вадимівною та ознайомилися з героями казок, зокрема на майстер-класі діти зробили з кольорового паперу казкового півника та сову. На зустрічі читачі познайомилися з книжками видавництва та спробували на майстер-класі відтворити казкових героїв цікавих книжок.

 

23/06/23

Нові книги в дитячій бібліотеці №36

В бібліотеці №36 відбулася зустріч-знайомство з новою літературою, що прибула в наш фонд в рамках благодійної акції "Українським дітям - українську книгу". Ми та наші читачі дуже вдячні за барви нових видань, за різноманітність напрямків художнього відображення сучасного життя та за увагу до пересічного читача...

Знайомство з літературою триває кожного дня, Ви можете обрати собі книгу до душі.

Чекаємо вас в бібліотеці 36 на Краснова, 5 та 11-б.

Бібліотечний огляд "Німецькі письменники - дітям"

В дитячій бібліотеці 48 пройшов бібліотечний огляд - як індивідуально, так і з групою читачів - Які німецькі письменники вам відомі? І що ви думаєте, Ремарк та Гете - були перші, кого назвали діти. І це приємно, що наша молодь читаю таку якісну світову літературу.

Але виявляється німецька література - це філософська і психологічна (І. Гете, П.Зюськінд, Ф.Ніцше), казкова (В.Гауф, Е.Гофман), детективна - Е.Кестнер, Дж.Крюс, Уве Кант), історична (Г.Манн) і політична - Е.М.Ремарк! Тобто вона - брила історичних надбань поколінь німецької нації.

Зараз йде війна - тяжка і виснажлива. І німецький народ один з перших, хто нам протягнув руку допомоги - гуманітарну, а потім і військову. Тому ми, дорослі, повинні доносити до нашої української молоді ті всесвітні, вікові питання, які підіймають у своїх творах німецькі письменники. Вчімося аналізувати й не робити помилок, бо це - наше життя і майбутнє України.

Чекаємо вас в бібліотеці 48 на Балківькій, 36/6.

До 125 річчя від дня народження Е.М.Ремарк

"Минуле Ви ненавидите, сучасне - зневажаєте, а до майбутнього Вам байдуже"

Е.М. Ремарк

Явищем 20 - 30 років xx століття стала література "втраченої генерації". Головна тема цих творів доля молоді, що стала жертвою Першої світової війни, історія душевних прозрінь і потрясінь. Талановитим співцем цієї теми був німецький письменник Е.М.Ремарк.

22 червня 2023 року у бібліотеці-філії 39 читачі знайомились з творчістю ювіляра.

До 125 - річчя письменника нас оточували герої його книг які за будь-яких обставин зберігають силу духу, знають ціну людському життю та не втрачають гідності.

Вони не залишають внутрішньої сили та спроможності на справжню дружбу та велике кохання. Їх об'єднує ненависть до війни та віра в доброту людської душі над світом з антилюдським обличчям.



22/06/23

Віртуальний екскурс країнами світу "Різні нації, різні стилі етикету"

Подорож на літніх канікулах – що може бути крутішим? Хто відпочиватиме, хтось поїде до бабусі, а хтось вирушить у подорож за кордон. А що робити, якщо не знаєш, як поводитись у тій чи іншій країні?

22 червня, діти разом з бібліотекарем філії №45, Галиною Іванченко вирушили у захоплюючу подорож сторінками етикету різних країн. Різні культури – різні звичаї та манера поведінки. З німцями не про все пожартуєш, до індонезійців не можна торкатися, а в Перу їжею потрібно лише захоплюватися.
Читачі познайомилися із традиціями етикету гостинності України, Японії, Китаю, брали активну участь у вікторинах та іграх: "Незвичайні жести привітань у різних країнах", "Столовий етикет".
На завершення зустрічі діти взяли з виставки книги про етикет, а також отримали позитивний настрій, дізналися багато цікавої інформації.

Арт-паті «Художник, як стиль життя: Салвадор Далі»

Сальвадор Далі був одним із найвпливовіших художників-сюрреалістів ХХ століття, його творчість відома своєю незвичайністю, фантастичністю та експериментами з формою і зображенням. Сюрреалізм, як художній рух, характерне для творчості Сальвадора Далі є типовими для цього напрямку. Фантастичні сюжети, нелогічні поєднання об'єктів, точність деталей та використання символіки. Художник використовував символіку у своїх творах, щоб передати певні ідеї або почуття. Наприклад, годинник, як символ розпливчастості часу, або метафори з тваринами та геометричними формами. Його інноваційний підхід до живопису, скульптури та інших мистецьких форм мав величезний вплив на світ мистецтва.

Епатаж Сальвадора Далі

  • У Сальвадора Далі, як у людини оригінальної й домашній улюбленець був незвичайним. Він був дуже прив'язаний до свого екзотичного друга — гігантського мурахоїда, вигулював його вуличками Парижа та брав із собою на світські вечори.

  • Також тримав в якості домашньої тварини оцелота, на ім'я Бабу.

  • На виставку сюрреалістичної творчості в Лондоні 1936-го, одягнувся в костюм водолаза.

  • Для нью-йоркського магазину «Bonwit Teller» у 1939 році Сальвадор Далі створив інсталяцію «День і ніч» з манекенами, що плавали у ваннах. Власник замінив манекени на менш кричущого вигляду, в результаті Далі влаштував у магазині погром і одна з ванн випала на вулицю, розбивши вітрину. Далі скористався цим для ефектної появи на публіці, вискочивши слідом.

  • У Парижі в 1958 році він ніс батон хліба довжиною 12 метрів.

  • В 1959 році у Парижі відбулася презентація овосипеда (це прозора куля з закріпленим всередині сидінням для однієї людини): пристрою, який придумав сам художник і втілив у життя інженер Лапарра.

Читачі здійснили віртуальну подорож у світ творчості Далі за допомогою проєктора та відеоматеріалів. А після цього зробили інсталяцію годинника. 

 
   

21/06/23

Нове надходження

 Любі наші читачі! В нас гарна новина. Центральна міська дитяча бібліотека (Французький бульвар, 11-А) отримала в рамках благодійної акції "Українським дітям - українську книгу" твори українських та зарубіжних письменників. Книжки вже прийняті у фонд, на полицях та чекають на вас!

Прийди до нас, казко!

 В дитячій бібліотеці 21 відбуваються читання "Прийди до нас, казочко!" Казка... Її можливості великі. Казка це образне зображення життєвих реалій. Найголовніше завдання казкотерапії - збагатити душу дитини добром. А нашим дітям потрібне зараз почуття захищеності. Тому і малюки приватних дитсадків й групи читачів із задоволенням грають в казкарів.