28/09/17

Екскурсія книжковим зоопарком

Одеський зоопарк в цьому році відзначив свій 95-річний ювілей. В нашому зоопарку мешкають понад 150 видів тварин, птахів та понад 140 видів рідкісних риб та амфібій, які зібрані майже зі всіх континентів. Тут створено єдиний в Україні розплідник для птахів-хижаків та сов. В 1992 році зоопарк отримав статус заповідної території та ввійшов до складу природно-заповідного фонду України. Його територія становить 6,5 гектарів.
Цю заповідну територію любить відвідувати малеча. Тут вони дізнаються багато цікавинок про мешканців зоопарку, спостерігають за поведінкою тигрів та левів, пригощають слонів та милуються витівками мавпочок. Ціми враженнями поділились дітки з 8-ї, 11-ї та 9-ї груп дитячого садочку №42, завітавши до молодшого відділу філії №37. Бібліотекар Тетяна Василівна Чіняєва провела для них екскурсію книжковим зоопарком. Розмістився цей зоопарк на сторінках книги С. Маршака «Детки в клетке», Ірини Лобовик «Весёлый зоопарк», О.Курляндського «В зоопарке ремонт». Автор Олег Володимирович Зав’язкін запропонував допитливим хлопчикам та дівчаткам серію під назвою Велика книга», яка складається з книжок «Дикі тварини», «Хижаки», «Детёныши животных», «Самые большие животные» та «Самые маленькие животные».  

Всеукраїнський день бібліотек!

Бібліотека-філія  №23 від душі вітає колег з професійним святом —Всеукраїнським днем бібліотек! Бажаємо усім нам здоров'я, успіхів,
 бойового настрою та творчого завзяття!
 


27/09/17

Пожарная безопасность для детей

Как правило, если возникает пожар, то это случается внезапно и огонь распространяется очень быстро. Не растеряться в такой ситуации невозможно, а уж если у ребенка недостаточно знаний, то ситуация может оказаться плачевной.
Изучению пожарной безопасности и обучению поведения при возникновении критической ситуации была посвящена встреча маленьких читателей в библиотеке 26 (ул.Толстого,13 ) 27 сентября.
Каждая мама неустанно повторяет своему малышу, что спичками играть нельзя. Постепенно эти истины закрепляются в мозгу ребенка, хотя иногда детям хочется проверить, почему же именно нельзя трогать спички. Воспитывая ребенка, следует объяснять ему какие действия могут привести к небезопасным ситуациям. Например, некоторые виды игр, пребывание в опасных для жизни и здоровья местах могут стать причиной пожара. Говорить с детьми о пожарной безопасности следует с пеленок. Возраст 3-4 года считается оптимальным для того, чтобы рассказать ребенку азы пожарной «грамматики». Ребенок должен понимать почему пожары опасны, вреден ли дым, и что хуже, огонь или дым. Оставаться ли в горящей квартире или как-то (и как именно) из нее выбираться. Стоит ли пытаться тушить пожар самостоятельно, кого позвать на помощь. На все эти вопросы у ребенка должны быть исчерпывающие ответы, позволяющие принимать правильное решение в критической ситуации.
Дошкольник должен уметь:
  • понять, что возникла небезопасная ситуация;
  • уметь выбраться из горящего или задымленного помещения;
  • уметь позвать на помощь взрослых.
Ученики начальных классов должны уметь:
  • определить «горящие точки» или очаги пожара;
  • уметь выбраться из горящего или задымленного помещения;
  • уметь позвать на помощь взрослых;
  • уметь вызвать пожарную бригаду (правильно назвать адрес, свои координаты и контакты).
Все вышеперечисленные правила в большей степени касаются родителей, поскольку их обязанностью является обеспечение безопасности ребенка. Что же касается самих детей, то в целях профилактики пожаров они должны уяснить следующее: спичками, свечками, зажигалками и прочим играть нельзя. Если ребенком найдено что-либо из перечисленного, он должен отдать свою находку взрослым. Включать телевизор, компьютер, ноутбук без взрослых нельзя (речь идет о маленьких детях, которые еще не достаточно хорошо освоили эти гаджеты). Пользоваться любыми электрическими приборами без взрослых нельзя. Оставлять без присмотра включенные электроприборы нельзя.
Если возникла пожароопасная ситуация, то ребенок должен знать следующие правила и требования:
  • маленьким детям самостоятельно тушить пожар запрещается;
  • в случае возгорания или задымления помещения, его следует немедленно покинуть (выбежать из дома, квартиры). Если такой возможности нет, следует выйти на балкон и громко звать на помощь;
  • позвать на помощь соседей (если родителей нет дома), сообщить родителям о пожаре;
  • попросить соседей вызвать пожарную бригаду или сделать это самому по телефону 01;
  • запрещено прятаться в горящем или задымленном помещении под кроватями или в шкафах;
  • запрещается пользоваться лифтом во время пожара, так как он может выйти из строя из-за повреждения электропроводки;
  • если пламя перекинулось на одежду ребенка, он должен падать на пол и катаясь, тушить ее;
  • дым опасен не менее огня, поэтому для предотвращения отравления угарным газом лицо во время пожара следует прикрывать мокрым полотенцем или салфеткой.
Пожарную охрану следует вызвать по телефону 101. При этом необходимо внятно и четко назвать адрес и фамилию.
Горящий электроприбор следует выключить и накрыть одеялом или ковриком. Это ограничит подачу кислорода к объекту возгорания и уменьшит (или затушит) пламя.
Окна при пожаре лучше не открывать. Прямой доступ кислорода к очагу возгорания будет только усиливать горение.
Важно оповестить о пожаре ближайших соседей.
Если есть младшие братья или сестры, то старшие должны помочь им выбраться из горящего помещения.
Важно знать, как правильно выбираться из задымленного помещения. Чтобы не надышаться угарным газом, выбираться следует ползком, или просто как можно ниже пригибаясь к земле. К лицу лучше приложить влажную салфетку или ткань.
Заведующая библиотекой Лукьянова Наталья Александровна рассказала о том, как человек научился добывать огонь. Как Огонь стал другом и, в тоже время, врагом человека. Совместно с коллегами провели практические занятия по эвакуации из помещения.



«Тернистий шлях – стезя в безсмертя»

26 вересня в старшому відділі бібліотеки №37 відбулася зустріч учнів 9-В класу ОЗОШ №48 з одеськими письменниками -Яковом Прокоповичем Пересунько та Галиною Іванівною Вірт.
Яків Прокопович автор таких збірок: «Надією живу», «Коромисло долі», «Вогнем любові смуток запалю», «Графський парк» та казки «Філафорія». Палітра віршів цих збірок різна за тематикою, ідейним спрямуванням і призначенням. Ліричному героєві його віршів притаманна глибока і щира любов до рідного краю, чарівної природи у її різноманітних проявах. Хоч доля закидала поета в далекі морські походи до берегів Гренландії, Італії, Бразилії, та попри любов до моря й неба, подорожей переважає  почуття відданості «своїй коханій Україні»:
«Карпати вбралися у шати,
Горить-пала осінній глід.
Краси подібної шукати
За океанами не слід»
Автора хвилюють проблеми людської моралі та гідності, сьогодення і майбутнє України, історія нашої землі та традиції українського народу. Та найтендітнішою перлиною його творчості є вірші про кохання. Як зазначає сам автор: «Любов спроможна перетворити життя людини в екзотичний потік води з цілющого джерела на тлі романтичної загадковості, що живить пісню душі та злет мрії, перетворивши життя в райський сад».
Тему кохання продовжили ліричні вірші Галини Вірт, які складають більшу частину її творчості, та не менш прекрасним доробком поетеси  є пейзажна та філософська  лірика, любов до рідного міста.

"Бібліотека - давня й вічно юна оселя людської мудрості"

Библиотека - ты наш друг. 
Всегда на первом месте! 
Приятно проводить досуг
С любимой книжкой вместе. 
Библиотека, мы с тобой
Идем по жизни смело, 
И книга - символ наш святой, 
Помощник наш умелый! 

27 сентября библиотекари младшего отдела филиала №19 совместно с учениками 3В класса школы № 8 провели праздник, посвященный книгам, библиотекам и любви к чтению. Праздник прошел под названием "Бібліотека - давня й вічно юна оселя людської мудрості".
Яркий и веселый праздник принес удовольствие и библиотекарям, и читателям. Звучали стихи, веселые пожелания, забавные экспромты.




ОДЕСА МУЗИЧНА

У санаторії “ХАДЖИБЕЙ” відбулась музична капель “Одеса музична”, присвячена Міжнародному дню музики за участю педагогів та учнів ДМШ №15 ім. Ірини Боєвої, яку організували бібліотекарі Центральної бібліотеки.
У вступному слові бібліотекар Інна Ротштейн розповіла читачам про свято музики, яке відзначається 1жовтня щорічно. Педагог-методист ДМШ №15 Ліана Рузіс розповіла про музичні традиції Одеси, про великих музикантів, співаках, які прославили наше місто на весь світ, показувала їх фотографії. Учні музичної школи виконували твори видатних композиторів, у тому числі і одеситів, на різних інструментах. Ліана Михайлівна ознайомила дітей з ціми інструментами.
Пролунали пісні за Одесу з репертуару Л.Утьосова. Читачі з великою увагою слухали виконання юних музикантів і співаків. На прикінці діти- виконавці і слухачи разом заспівали пісню “У Чорного моря”.

 
 

День мов «Скількома мовами ви володієте? Вивчіть іще одну!»

Скільки мов ти знаєш,
стільки разів ти людина.
Ґете

XXI століття з упевненістю можна назвати «століттям поліглотів»! Тому, що ми вивчаємо мови протягом усього життя. «Мови містяться в серці європейського проекту: вони відображають різні культури і водночас є ключем до розуміння цих культур», – зазначено в одній із доповідей Європейської комісії.
Вперше Європейський день мов був організований у 2001 році Радою Європи в рамках Європейського року мов. Мета свята – привернути увагу аудиторії до мов, якими розмовляють у Європі, поширювати культурне та лінгвістичне різноманіття та заохочувати до вивчення мов протягом всього життя.
Будучи частиною цивілізованого світу, ми – українці, повинні також слідувати цьому прикладу. В рамках святкування Європейського дня в бібліотеці-філії №11 юні читачі віртуально подорожували найяскравішими країнами Європи, дізнавались про лінгвістичні подробиці народження мов цих країн. Адже не можливо збагнути культуру і душу будь-якої нації, не знаючи її мови. Звичайно, під час такої подорожі ми не могли не ознайомити юних поліглотів і з цікавими фактами зародження української мови.
Друзі! Вивчайте іноземні мови! Європейський День мов призваний нагадати всім народам про те, що спілкування – це наше багатство. А знання іноземних мов – це можливість відкрити для себе новий світ, нову культуру, краще зрозуміти один одного!
 
 


День бібліографії

«Буває, часом сліпну від краси.
Спиняюсь, не тямлю, що воно за диво, -
оці степи, це небо, ці ліси,
усе так гарно, чисто, незрадливо,
усе як є - дорога, явори,
усе моє, все зветься – Україна».
Ліна Костенко

Історичній спадщині України був присвячений день бібліографії «Хвилює душу сива давнина. Історія України», який пройшов для учнів третього класу у 63-й школі.
Бібліотекарі 22-ї філії підготували книжкові виставки «Сини України» і «Це моя Україна», завдяки яким учні дізнались про далеке минуле нашої країни, ознайомились з творами видатних українських письменників, з народними легендами, архітектурними пам'ятками.
Юні читачі з інтересом подивились відеокліп «Сім чудес України», прийняли участь у вікторині «Як добре ви знаєте Україну?».
  

25/09/17

Всеукраїнський День бібліотек

Всеукраїнський День бібліотек:
дитячі бібліотеки святкують разом зі своїми читачами

Шановні читачі, друзі, партнери, гості нашого міста!
30 вересня 2017 р. (субота) у парку ім. Тараса Шевченка
відбудеться загальноміське святкування Дня бібліотек.

Пропонуємо зустрітися на Центральній алеї парку
біля сцени “Ракушка”.
КП “Парки Одеси ” підготували цікаву розважальну програму -
концерт, дитячі зони розваг, конкурси з подарунками і призами,
фотозони, акціїї,
до якої долучаємося і ми з великою концертною програмою -
з 12.00 до 15.00,
а також вікторинами, літературними іграми
та майстер-класами з прикладної творчості. 

"Есть страна чудесная на свете! Её библиотекой зовут!"

25 сентября в филиал № 4, пришли ученики 1-Б класса 50-й школы, чтобы стать читателями библиотеки и принять участие в празднике "Есть страна чудесная на свете! Её библиотекой зовут!". Ребята вместе с библиотекарями читали стихи, отгадывали загадки. Активное участие в празднике принимали и родители. Библиотекари организовали книжную выставку с новыми изданиями. Все записались в библиотеку и взяли домой книги.
 

Кружок "Серебряное слово"

24 сентября участники кружка "Серебряное слово" библиотеки-филиала №39 побывали на театральных подмостках и ощутили себя актерами и режиссерами, заглянули в закулисье и познакомились с "работниками театрального цеха". Участие в викторине выявило у ребят знание видов театрального искусства. С удовольствием читатели вспомнили пьесу-сказку бельгийского драматурга Мориса Метерлинка "Синяя птица", а еще познакомились с пьесами-сказками Евгения Шварца ("Снежная королева", "Два клена") и Александра Островского ("Снегурочка").

"Книга - твій друг, без неї, як без рук"

Бібліотекарі дитячої бібліотеки філії №10 запросили на екскурсію "Книга - твій друг, без неї, як без рук" учнів 1-а класу ОЗОШ №30.
Першокласники відразу опинилась на казковій галявинці, де тече блакитний струмочок, сяє яскраве сонечко, літають метелики. Діти слухали уважно та зачаровано розповідь бібліотекаря про незвичайний книгокрай - Бібліотеку. Про Дім, де живуть книжки - розумні та цікаві. І все це багатство охороняє дідусь Домовичок.
Хлопчики та дівчатка дізнались що таке абонемент, читальний зал, книжкові полиці.
Веселу вікторину по казках провели лялькові персонажі - дівчина Даринка та дід Панас.
Після лялькової вистави учням була представлена книжкова виставка по правилам протипожежної безпеки, які треба знати і завжди дотримуватись їх: не запалювати газової плити, не користуватися електроприладами без дорослих, не гратися із сірниками, не підпалювати папір та інші легкозаймисті предмети. Ці правила протипожежної безпеки були закріплені під час евакуації усіх присутніх через запасний вихід бібліотечного приміщення.
Наприкінці заходу бібліотекарі побажали маленьким гостям здоров'я, добре вчитися, відвідувати бібліотеку і виконувати усі правила безпеки, щоб не трапилось біди.



22/09/17

Осінній книгопад

Осінь, осінь йде нечутним кроком
І колише небо на руках.
Пише бузиновим синім соком
Синій вірш на лісових стежка.
(Косоноцька Х.)
Осінь, чарівна, барвиста красуня знову зібрала малечу у садочках і школах. Разом із шелестом пожовклого листя чути як у школах лунають дзвіночки, які закликають сідати за парти. А проходячи повз дитячі садки, мимоволі усміхаєшся, бо здається, що осінні дерева танцюють хіп-хоп під веселий леміт засмаглих хлопчиків і дівчаток. Але осінь буває різною. Вона може виступати в різних образах: пустотливої дитини, яка кидає листям в перехожих; молодої дівчини, яка кружляє у вальсі; в образі поважної вчительки, що заохочує збагатити свої знання. І тут ніяк не обійтись без книги.

Прихід осені супроводжується низкою заходів, пов’язаних з навчанням і загальним розвитком дітей. Безпосередню участь у цих процесах бере бібліотека. Так, бібліотекар філії № 8 Людмила Музичко провела 22 вересня у ОДНЗ № 26 захід під назвою «Осінній книгопад». У ході заходу співробітник бібліотеки ознайомила малечу з середньої групи з новими надходженнями. Діти з захопленням розповідали про свої книжкові вподобання.