29/04/21

Вітаємо усіх з Великоднем!

 

Дракони. Велика книга.

 


29 квітня – Всесвітній день бажань

 У кожного з нас є заповітні мрії – не обов’язково грандіозні й масштабні. Сьогодні можна загадувати будь-що, адже 29 квітня – Всесвітній день бажань, і не тільки дорослих, а й дитячих. Допомогти у цьому вам зможуть звісно книги про бажання та дива, які є в бібліотеці-філії 4. Наприклад, сьогодні наші читачі загадали бажання прочитати книги, які взяли в бібліотеці. Історія виникнення всесвітнього дня бажань не дуже весела, але милосердна і доброзичлива. У 1980 році ініціатором свята виступив американський благодійний фонд, що допомагає дітям, які мають невиліковні захворювання.Усе почалося з 4-річного хлопчика Кріса Грейчуса, хворого на лейкемію. Шансів на одужання не було, малюку залишалось жити лише кілька днів, тож знайомий його родини, митник Томмі Остін, вирішив здійснити найзаповітніше бажання Кріса. Хлопчик зміг покататися на поліцейській машині та гелікоптері, а також отримав форму, значок і навіть звання поліцейського Арізони. Після його смерті офіцери Департаменту започаткували фонд, який здійснює бажання невиліковно хворих діток.

 


Пасхальна веселка

 Великдень – одне з найрадісніших свят у світі. Чимало з нас готуються до нього заздалегідь.

Напередодні свята прибирають оселі, печуть паски, фарбують яйця, роблять оригінальні великодні вироби для прикраси інтер'єру.

Так хочеться, щоб у цей світлий день у всіх був особливий настрій.

Вироби на пасхальну тему обожнюють робити діти. Фарбовані яєчка, пташки, зайчики, гніздечко, квіти – все це наповнює душу весняним трепетом, позитивом. Створення Велекоднього настрою читачами бібліотеки, учнями ЗОШ №80

 

28/04/21

Великдень

 Великдень – одне з найбільших й найшановніших християнських свят. Воно приурочене Воскресінню Христа, приходить весна, відродження нового життя.

Традиції з роками змінюються, але й зараз до свята готуються заздалегідь – печуть паски, роблять крашанки й писанки. Яйце – символ життя, сонця, весни, символ Воскресіння Христа. Великдень – родинне свято, на нього збирається уся родина. І доки ми будемо шанувати традиції наших дідів, прадідів, доти й буде світ, буде жити ненька Україна.

До свята у дитячій бібліотеці №8 було організовано тематичну полицю «Великодній кошик».


"Великдень"

Радіймо, друзі,

Великодня казка

Гаївкою хай серце звеселя!

Великдень - головне й найдавніше свято християн. Згідно з християнською вірою, у цей день відбулося Воскресіння Спасителя. Дата свята щороку обчислюється за місячно - сонячним календарем. Великдень символізує відродження світу.

Найурочистіший момент Служби Божої настає опівночі, коли священик сповіщає "Христос Воскрес!", а всі присутні відповідають "Воістину воскрес"

Після служби процесія тричі обходить навколо церкви, а потім розпочинається освячення обрядових страв. Традиційними атрибутами Великодня є паска, крашанки та писанки.

Шануймо звичаї наших предків і тоді на землі пануватиме мир та спокій. Нехай Великодні святкові писанки принесуть до Вашої господи мир и достаток, захистять від бід і жалів, та кожний день радують око барвистим розмаїттям фарб.

Філіал бібліотеки 10 

 


"Чи легко бути толерантним?"

 Ми, дорослі, намагаємось добре навчити нашіх дітей, але більш за все хочеться виховати людину добру, чуйну, милосердну. Тому потрібно нагадувати про те, що необхідно бути добрим душею, терпимим, милосердним та співчутливим. Толерантність - це ставлення до інших людей як цінності, що виражається у визнанні, розумінні та прийнятті представників інших культур. Це терпімість до чужих думок, вірувань і поведінки.

Учні ЗОШ 5, 4 та 6 класів за допомогою бібліотеки 48 провели виховну годину "Чи легко бути толерантним?"

Разом з дорослими діти дійшли одного висновку, що ми всі різні, але ми всі рівні.

Діти нагадали нам, які важливі поняття "дружби", "миру", "добра", "поваги" та "терпіння". Їхнім висновком було одне: "Бути різними - це нормально!"

Під час зустрічі панувала приємна та позитивна атмосфера з обговоренням, де учні могли висловити власну гідну думку.

Книжкова виставка була дуже внагоді, бо більшість художніх творів українських та зарубіжних письменників само про Це!

 
 



"Дивовижний світ квітів і рослин"

 Рослини оточують нас скрізь: коли ми йдемо до школи, на прогулянках і на відпочинку і, навіть, вдома у кожної людини знайдеться хоча б одна жива квітка.

Значення рослин неможливо переоцінити. Саме рослини виробляють кисень, без якого не можуть існувати ні тварини, ні людина. Вони також є незамінним джерелом харчування. Рослини нас одягають і лікують, вони є джерелом палива і будівельних матеріалів.

Для нашіх молодших читачів у філії 19 була оформлена виставка "Дивовижний світ квітів і рослин". Закінчується квітень і земля вкрита травицею, подарувала нам багато весняних квітів. А на підвіконні матуся зробила міні-огород. В банках стоять старі цибулі і дарують нам свіжу зелень. А тепер ми відкриєм тобі таємницю...Квіти, які ми бачили на клумбах, і цибулі на підвіконні-найближчі родичі...Про такі неймовірні факти з життя рослин ти дізнаєшся, прочитав книжки з цієї виставки.



27/04/21

Твоя планета Земля

 

Дзвони чорнобилю

Чорнобиль - попередження, набат,

Його уроків людство не забуде!

Аварія на Чорнобильській АЕС, яка сталася 35 років тому, була одним з похмурих символів трагедії до якої може призвести техногенна катастрофа.

26 квітня відзначається Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу.

Вночі 26 квітня 1986 року о 1:23 на АЕС стався вибух. Будівля четвертого енергоблоку, покрівля машинного залу частково обвалилися. У різних приміщеннях і на даху виникло на понад 30 осередків пожежі.

В результаті аварії стався викид в навколишнє середовище до 380000000 кюрі радіоактивних речовин, зокрема ізотопів урану, плутонію, йоду - 131, цезію - 134, цезію - 137, стронцію - 90.

За міжнародною шкалою ядерних подій чорнобильська аварія оцінюється по максимальному 7 рівню і характеризується як "важкі наслідки для здоров'я людини та для навколишнього середовища".

Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються досі.

У листопаді 2016 року над четвертим енергоблоком ЧАЕС почали встановлювати новий саркофаг.

Старший відділ дитячої бібліотеки 22 пропонує книжкові видання, пов'язані з гіркою датою.


"Пригоди Цибуліно"

 Діти усього світу знають і люблять твори італійського поета і письменника, журналіста і педагога, громадського діяча Джані Родарі, а особливо, його повість-казку "Пригоди Цибуліно".

Герой казки - веселий, дотепний і вигадливий хлопчик-цибулька Цибуліно мандрує по казковій країні, захищаючи бідняків, і борючись з гнобителями. Намальований письменником казковий світ в якому діють люди-овочі, дуже був схожий на Італію, батьківщину Родарі. У кінці казки Цибуліно і його друзі скидають принца Лимона і встановлюють вільну республіку, в якій люди живуть добре і всі діти ходять до школи.

Джані Родарі дав нове життя жанру літературної казки. Він невимушено приніс у казку сучасне життя з його незвичними для казки проблемами. Забавляючи своїх читачів, Родарі розповідає їм про зовсім серйозні речі, даючи уявлення про дружбу, доброту, правду, справедливість.

Молодший відділ дитячої бібліотеки 22 запрошує юних читачів у світ чудових творів італійського казкаря.

 


25/04/21

За тиждень – Великдень!

 За тиждень до Пасхи люди святкують Вербну неділю. Це пам’ятна дата урочистого в’їзду Ісуса Христа до Єрусалима. Десятки тисяч людей вийшли йому назустріч. Одні стелили свій одяг на дорозі, інші ламали пальмові віти й кидали перед Ісусом, а діти співали.

На пам’ять про цю знаменну подію у наших храмах освячують вербові гілочки, а потім легенько б’ють ними знайомих, промовляючи:

Не я б’ю, а верба.

Через тиждень – Великдень.

Будь здоровий, як вода,

Багатий, як земля,

А красивий, як весна.

 
 


Скорботна данина памꞌяті

Тридцять пꞌять років… Як швидко плине час… А рани залишаються в душах людей і на тілі землі нашої.

26 квітня 1986 року чорнобильська земля здригнулась, заридала від лиха. Зелені і сонячні вулиці стали зоною смерті:

Ви чули, як плаче спустошена Припꞌять,

За скоєний гріх розіпꞌята живцем,

Припꞌята до неба, щоб вічності випить,

Щоб вмити від бруду змарніле лице?

Аварія на Чорнобильській АЕС вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Масштаби трагедії приховувались керівництвом СРСР, і стали відомі тільки під тиском обставин і міжнародної спільноти.

До вшанування памꞌяті Чорнобильської трагедії у бібліотеці-філії №8 представлена тематична полиця. Тут зібрані офіційні документи, інтервꞌю героїв, які безпосередньо брали участь у ліквідації наслідків аварії, їх спогади про життя після трагедії та художні твори.

Найкращий памꞌятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі – врятований світ. Памꞌятаймо про них! Щоб ніколи у людській історії не повторився Чорнобиль.



«чорний Чорнобиль»

 Районне містечко Київської області одержало назву від різновиду гіркого полину – чорнобилки. Спочатку так іменувалося стародавнє поселення, потім місто, а за ним і сучасна електростанція.

Саме в ту ніч, із 25 на 26 квітня 1986 року, час став далеко уже не мирним. Відлік пішов на години, хвилини, секунди. О першій годині 23 хвилини 40 секунд, коли всі безтурботно спали, над четвертим реактором Чорнобильської електростанції несподівано велетенське полум’я розірвало нічну темряву. За покликом рідної землі на захист свого народу першими до палаючого реактора за тривогою прибули пожежні з охорони ЧАЕС. Вступивши в полум’я смертельної небезпеки, яким дихав реактор, пожежні в ту ніч, не шкодуючи сил і життя, виконали присягу на вірність народові України.

З’явившись під знаком біблійної зірки Полин, той «чорний Чорнобиль» став якщо й не розплатою, то найсерйознішою пересторогою нашому варварству, технократичній сваволі.

Шановні читачі! Осмислити та усвідомити масштаби трагічних подій, пам’ятати людей, які віддали своє життя в ім’я людства Вам допоможуть матеріали книжкової виставки, які представлені в дитячій бібліотеці-філії №10. Чекаємо на Вас після закінчення карантину.

 




23/04/21

Всесвітній день книги і авторського права

 "Читайте! Нехай не буде жодного дня, 

коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги!"

К. Паустовський

Дитяча бібліотека №22 вітає всіх письменників і читачів з Всесвітнім днем книги і авторського права. Це доленосна для світової літератури дата була обрана за пропозицією Міжнародної Асоціації книговидавництв Генеральною конферецією ЮНЕСКО.

Таким чином, починаючи з 1995 року, 23 квітня майже у 200 країнах світу святкується Всесвітній день книги. Своїм святом цей день вважають всі, хто причетний до книжкової справи.

Традиція святкування народилася в іспанській Каталонії, де вже понад 80 років люди в день святого Георгія дарують червоні троянди і книжки тим, кого люблять. Троянди символізують кров, пролиту Георгієм, покровителем Каталонії, у битві з драконом, а книги нагадують про сумну дату 23 квітня 1616 року - день смерті видатного іспанця Мігеля де Сервантеса Сааведри, автора безсмертної літературної перлини "Хитромудрій ідальго Дон Кіхот з Ламанчі".

А з 2001 року з ініціативи мадридських книговидавців ЮНЕСКО проводить щорічний відбір світової столиці книги. Це звання присвоюється строком на один рік і набирає чинності 23 квітня.

Тітул світової столиці книги -2021 ЮНЕСКО присвоїло місту Тбілісі (Грузія).


50 жінок та дівчат, які змінили світ

 У сучасному світі майже чотири мільярди жінок та дівчат. Щодня мільйони з них роблять учинки: сміливі, креативні, добрі, розумні, сповнені сподівань. Більшість з їхніх досягнень залишаються для нас невідомими. Але іноді вони змінюют світ.

У системі дитячих бібліотек м.Одеси є чудова книга о велика жінках Всесвіту.

Це історії по 50 жінок та дівчат, які робили надзвичайні речі. Деякі з них здобули винагороди, інші ж так і не були визнані за життя. Деякі трагічно загинули молодими, а інші прожили дуже довго. Вони стали правительками, художницями, мислительками та мрійницями.

У тебе є мрія?

Надихайся цими приголомшливими жінками та дівчатами й змінюй світ!

Чекаємо вас в бібліотеці 48 після карантину, за адресою вул. Балківській 36/6



35 років з моменту аварії на Чорнобильській електростанції

 26 квітня 2021 року минає 35 років з моменту аварії на Чорнобильській електростанції. Саме в цей день, 1986 року о 1 год 23 хв 40 с, коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум’я. Почався новий відлік українського часу - болісний, гіркий, печальний!..

Про цю трагедію знято фільми, написано багато книг, статей, репортажів тощо. Відеопрезентація, яку пропонують бібліотекарі філії 4, розповість про книги, прочитавши які, ви зможете дізнатися ще більше подробиць про події далекого 1986 року. 

А після карантину ми чекаємо на вас в бібліотеці-філії 4. До зустрічі!



23 квітня – Всесвітній день книги «Книга сьогодні – книга назавжди»

 Книжка… Для одних людей – це скарб неоціненний, для других – річ, як і тисячі речей повсякденного побуту, для третіх – данина моді, розкіш, додаток до хатнього інтер’єру. Є й такі, для яких книжка нічого не значить.

Ернест Хемінгуей влучно дав назву одній зі своїх книжок «Свято, яке завжди з тобою». Протягом усього життя ми звертаємося до книги, вона допомагає нам пізнавати і зрозуміти навколишній світ і самих себе. Нерідко книга, вчасно прочитана, підказує людині вихід із складної ситуації, вибір життєвого шляху, професії.

І чим би ви не захоплювалися в житті: історією, природознавством, технікою, науковими пошуками, на допомогу завжди прийдуть книги. Вони відкриють вам небачені обрії, ви доторкнетеся до історії народу, до таємниць природи, життя.

Шановні читачі, вітаємо Вас зі святом книги! Бажаємо, щоб для Вас читання, як і повітря, було життєвою необхідністю, приносило задоволення, стало улюбленим заняттям.

Чекаємо на Вас у дитячій бібліотеці-філії №10 за адресою: вул. Чорноморського козацтва, 169-а після закінчення карантину.

 


22/04/21

22 квітня відзначається Міжнародний день Землі.

 Така планета наша, ніби казка,

Чарівна, дивовижна і ясна!

22 квітня відзначається Міжнародний день Землі.

Цікава історія походження цього свята. Вона пов'язана з ім'ям Джона Мортона - адміністратора штату Небраска. Джон Мортон запропонував проведення дня, присвяченого благоустрою - "Хто посадить найбільше дерев!" Лише за один день було висаджено понад 1 млн. дерев. Після цього у 1882 році в штаті Небраска 22 квітня було проголошено офіційним святом - Днем Дерева.

Вперше День Землі відсвяткували у 1970 році в США. Ця акція мала такий успіх (до акції приєдналось 20 млн. людей), що її вирішили зробити щорічною. Згодом свято поширилося і зараз відзначається по всій планеті.

У 2009 році на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН це свято було проголошено міжнародним.

На виставці "Як потрібно поводитися в природі, щоб не завдавати їй шкоди" у дитячій бібліотеці №22 експонуються серії книг "Світ навколо нас", "Я познаю мир", які знайомлять читачів з відкриттями та досягненнями наук про Землю, а також цікаві видання, присвячені дивовижній природі нашої планети.

Також і бібліотека-філія 39 рекомендує своїм читачм цікаві твори за цією тематикою.

 


Доля планети у наших руках

 22 квітня відзначається міжнародною спільнотою як Всесвітній день Землі. В цей день в різних куточках світу проводять різноманітні акції, що покликані спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого навколишнього середовища на планеті Земля.

В цей день кожен житель планети може внести свій маленький вклад у справу захисту та відновлення довкілля. Ми не зможемо врятувати планету згадуючи про неї лише один день на рік – цього явно недостатньо. саме тому слід піклуватися про оточуюче нас середовище протягом всього року. Здавалося б, яка дрібниця в масштабах Планети – вимкнути за собою світло в кімнаті, здати макулатуру на переробку чи пройтися пішки до роботи, та саме з таких дій складаються великі справи! Уявіть – тисяча людей посадила по одному дереву – ось Вам і ліс! Мільйон людей закрутили кран, коли чистили зуби – річку врятували від пересихання. Мільярд людей вимкнули світло, виходячи з кімнати – одна ТЕС не потрібна. Саме такі справи, саме такі дрібниці допомагають нам врятувати природу Землі, зберегти добробут нашого великого спільного Дому.

Бібліотека-філія 11 вітає всіх з Днем Землі!


21/04/21

Боротьба з пластиком

 Усе, що ти робиш – добре чи погане, впливає на довколишній світ. Боротьба з пластиком – чудовий спосіб змінити світ на краще. Зроби щось просте (наприклад, збирай пластикове сміття на вулиці) лише п’ять хвилин щодня – і станеш супергероєм не тільки для себе, а й для інших. А отримана нашою дитячою бібліотекою №26 нова книга Мартіна Дорі « Діти проти пластику» стане тобі у пригоді.

 
Деякі із наших юних читачів уже давно займаються питаннями екології, і ця книга їм допоможе навчитися чомусь новому. Вона навчить і тебе, якщо ти забажаєш доєднатися до них.

Життя онлайн

 В інтернеті повно пречудових можливостей, але, як і в реальному світі, ще й безліч потенційних небезпек і труднощів. Ти маєш знати, чого остерігатися і як себе захистити. Якщо, наприклад, боїшся викласти забагато інформації в соціальних медіа чи натрапити на небезпечних людей, то в книжці, яку представлено нижче, ти знайдеш поради і вказівки, як бути в безпеці онлайн.

 

Посилання та контакти, що містяться у цій книжці, можуть змінитися, але ти не повинен панікувати і звернутися за допомогою до дорослих, яким ти довіряєш. Знайти цю книгу можна в філіях нашої дитячої бібліотечної системи.