23/02/18

Дивосвіт українського письменника

22 лютого у бібліотеці №8 відбулася зустріч з відомим українським письменником Богданом Івановичем Сушинським. Були присутні учні 6-8 класів 103-ї школи.
Богдан Іванович Сушинський – член Національної спілки письменників України з 1973 року. Він тривалий час перебував на журналістській роботі, заслужений журналіст України. Упродовж дванадцяти років очолював Одеську обласну організацію Національної спілки письменників України.
Творчість Богдана Івановича Сушинського, наразі одного з найвідоміших українських письменників, відзначена низкою літературних нагород.
Учням цікаво було дізнатися про життєвий і творчий шлях письменника, про його першу книгу, про літературні та історичні дослідження. Цікавим є те, що упродовж багатьох років Богдан Сушинський пише поетичні твори.
Помітне місце в творчості Б. Сушинського посідають твори для дітей. Юним читачам добре відомі повісті «Танець степового коня», за яку його удостоєно премії імені М. Трублаїні, «З розвідки не повернувся», «За лінією життя», «Зоряний берег», «Візьми мене з собою, Магеллане…». Він— лауреат обласної премії ім. Е. Багрицького. Окремі його твори перекладені п'ятнадцятьма мовами світу.
Богдан Іванович активно виступав у пресі на захист української мови та культури, за відродження українського козацтва. Він перший, або один із перших, виступив у республіканській пресі («Літературна Україна», «Радянська Україна», журнал «Прапор» та ін.) з аргументованими, рішучими статтями проти будівництва згубної для українських степів Дунай-Дніпровської зрошувальної системи; Березівського хімічного комплексу; за врятування Дністра та на захист української популяції білих лелек. Його публікації мали значний громадський резонанс. Він був відзначений премією ім. Аверіна (журналу «Прапор») за публіцистику.
З його ініціативи в Одесі споруджено пам'ятник отаману Чорноморського козацтва Антону Головатому (одному із засновників Чорноморського та Кубанського козацтв). Він задумав і здійснив в 1999 році перенесення землi з мiсця поховання гетьмана Мазепи з румунського міста Галаца - в Україну, до Батурина. Тоді ж, під час урочистостей в Батурині, за визначні заслуги в вивченні і пропаганді історії українського козацтва, йому було присвоєне звання полковника Українського козацтва та призначено наказним отаманом Українського козацтва з питань ідеології
Богдан Сушинський активний учасник відродження українського козацтва. Свого часу був Головним отаманом Чорноморського Подунай-Гуляйпільського та Верховним отаманом Чорноморського козацтва. Він - засновник і перший Верховний отаман Чорноморсько-Дністровського козацтва, де обраний зараз довічним Почесним Верховним отаманом. Має козацько-військове звання «генерал козацтва».
Зустріч була цікавою та живою. Письменник подарував бібліотеці свої твори.

 


Немає коментарів:

Дописати коментар