21/10/22

Книжковий дайвінг «Таємниці царства Посейдона»: до Міжнародного дня Чорного моря

Міжнародний день Чорного моря - день, який відзначається щороку 31 жовтня.

Нагодою для становлення Міжнародного дня Чорного моря стало підписання 31 жовтня 1996 року урядовими організаціями 6 причорноморських країн стратегічного плану дій із відновлення та захисту Чорного моря. Необхідність в такому документі виникла у зв'язку з небезпекою руйнування унікальних природних комплексів водної території. Тоді ж було вирішено зробити 31 жовтня Міжнародним днем Чорного моря.

Напередодні цієї дати бібліотекар старшого відділу дитячої бібліотеки 22 Тетяна Тищук провела книжковій дайвінг "Таємниці царства Посейдона" для відвідувачів библиотеки..

Читачі із задоволенням познайомилися з цікавими фактами про Чорне море, а також про життя його підводних мешканців.

Чорне море "недосолене". Воно містить всього 18% замість звичайних 35-36%.

Чорне море - непрозоре. Води Чорного моря темніше ніж води в інших морях. Так і прозорість нижча (не більше 7метрів) із-за зростання планктонних водоростей в теплих водах.

Чорне море не замерзає. Морська вода - природний водний розчин різних солей, тому Чорне море, як правило не замерзає.

У Чорному морі немає небезпечних тварин. Медузи Чорного моря - істоти виключно красиві і "доброзичливі". Найнебезпечніші риби Чорного моря - скат-хвостокол і морський дракончик.

У Чорному морі не буває цунамі. Воно достатньо сильно ізольовано від океанів, де і утворюються ці руйнівні хвилі. Виключенням можна вважати цунамі 2014 року в Одесі. Приливи і відливи Чорного моря зовсім невеликі, всього 3-10 см.

Чорне море може "парити". Прекрасне видовище можна побачити над морем, коли температура повітря різко падає нижче (-10) градусів.

У Чорному морі знаходяться легендарні острова. Наприклад, біля Скадовська - найбільший безлюдний острів Центральної Європи та найбільший на території України і Чорного моря - Джарилгач.

Рапан - загарбник Чорного моря. Рапан - прибулець з Тихого океану, що захопив в другій половині минулого століття Чорне море. Сьогодні раковина рапана вважається символом Чорного моря.

Різноманітні книжки та гра "Життя у Чорному морі" допомогли дітям та дорослим відкрити для себе багато пізнавального і цікавого про наше найсиніше Чорне море.

ЧОРНЕ МОРЕ

Море Чорне зовсім не чорне,

Це вигадав хтось зі зла.

Блакитне воно і просторе,

Лише прибійна піна біла.

Ось воно трохи зітхає, колишеться,

Плоскою галькою легенько брязкаючи...

У ньому якась музика чується,

Що хвилює і вабить мене...

К. Клейменов

 
 
 
 
 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар