25/10/22

Пекарня для гурманів: Хліб на столі – достаток в сім’ї

Чи можете ви уявити собі світ, позбавлений хліба? Ми також не можемо. Хліб не знає культурних кордонів і це, мабуть, єдина їжа, яку вживають люди будь-якої раси, культури і релігії. Хліб — всесвітній знак миру. Сподіваємось наші цікаві факти відкриють вам новий погляд на хліб.

1. Стародавні римляни дуже цінували хліб і людей, які його готують. Саме тому раби, які вміли випікати хліб, коштували як вправні гладіатори. Хліб настільки важливий для єгиптян, що його використовували як готівку, а Стародавні греки вміли випікати понад 80 видів хліба, ще у 2500 році до н.е.
2. Люди вживають у їжу пшеницю вже понад десять тисяч років. Колись розтерті зерна пшениці змішували з водою і отриману суміш тонким шаром випікали на камінні, так готували перші хлібні коржі. Це продовжувалось доти, поки в тісто не потрапили дріжджі. Саме з допомогою дріжджів тісто піднімається і стає пухким, а після випікання отримуємо звичний нам хліб.

3. На островах Океанії важливим джерелом їжі є хлібне дерево. З сушеної м'якоті плодів хлібного дерева роблять тісто та випікають своєрідні млинці.
4. З одного зернятка отримуємо приблизно 20 міліграмів борошна, для випікання одного буханця потрібно борошна з приблизно 10 тисяч зернят.
5. Сумарний об'єм води, яка використовується для вирощення пшениці та виготовлення однієї буханки хліба понад 1600 літрів.
6. За різними підрахунками люди у світі з'їдають понад 9 мільйонів буханок хліба кожного дня.

9. Сім'я з чотирьох осіб може прожити 10 років за рахунок хліба, отриманого на одному акрі пшениці.

Відсвяткувати всесвітній день хліба зібралися маленькі читачі нашої бібліотеки. У програмі заходу відбулося:

*книжкова виставка

*цікаві факти про хліб у різних країнах світу

*знайомство з казкою Г.Х.Андерсена “Дівчинка, яка наступила на хліб”

*вірші про хліб від наших читачів

*творчій простір: ліпка з солоного тіста

*перегляд пізнавальних роликів

До нових зустрічей!!!

 

Немає коментарів:

Дописати коментар