14/02/24

Народився новий проєкт

З ГО "Інклюлайф" ми знайомі давно. Але зустрічі наші мали епізодичний характер.

Про деякі з цих зустрічей ми писали в нашому блозі: наприклад, про екскурсію в Корнійчуківський дворик https://ucz-odessa.blogspot.com/2023/06/blog-post_6.html, або музичну подорож "Мелодії України крізь часи та стилі" https://ucz-odessa.blogspot.com/2024/01/blog-post_30.html

Але сталося те, що мало статися. Збіглися бажання з можливостями. ГО "Інклюлайф" (керівник Ірина Куций), що працює з підлітками та молоддю з інвалідністю та Універсальний читальний зал провели першу, пілотну зустріч проєкту під поки що умовною назвою "Читаємо - малюємо".

Ідея проєкту полягає в тому, що спочатку читаємо вголос книжку. Під час читання, якщо щось викликає запитання, зупиняємося, отримуємо відповідь на запитання і рухаємося далі. Обговорюємо те, що прочитали.

А на наступну зустріч приходимо з малюнками - ілюстраціями того, що ми прочитали.

Сьогодні читали екологічну казку з книги, яку написала Н.Суходольска-Сєдова та декілька оповідань О.Надемлінського зі збірки для дітей одеських письменників “Одеська читанка”.

Оповідання ці про погляд першокласниці на свій відпочинок на дачі разом із двома собаками та дідом, який ще й дитячий письменник.

Поговорили з молоддю про відмінності казки від оповідання.

А тепер чекаємо наступної зустрічі - дуже хочеться подивитися ілюстрації.

Зустрічатися плануємо двічі на місяць.

Хочеться побажати проєкту розвитку і довгого життя. І ми віримо в це.

Олексій Надемлінський

методист УЧЗ КУ “ЦБС для дітей” та член НСПУ

Немає коментарів:

Дописати коментар