5 грудня відбулося засідання факультативу «Юний українознавець» літературна візитка «Зустріч крізь століття» присвячене 300 – річчю від дня народження Григорія Сковороди (1722-1794).
У різні часи інтерес до Григорія Сковороди був різний. Його життєпис складали письменники, історики, філософи, а осібно від них із розрізнених переказів і легенд творила привабливий образ багатюща поетична уява народу.
Від покоління до покоління, із уст в уста, із книжки в книжку передаються оповіді про Григорія Сковороду.
В ньому вражає подиву гідна цілісність натури й громадська принциповість .
Григорій Сковорода посів у Переяславському колегіумі посаду викладача поетики. Єпископ – самодур вимагав пояснити, чому Сковорода викладає свій предмет по-новому.
Григорій Савич відповів, що про те можуть судити спеціалісти: «Одна справа – архієрейський посох, а інша-смичок», що значило: «Знай швець своє шевство, а в кравецтво не мішайся».
Це був виклик, якого не могла знести єпископська пика, - і Сковорода пішов геть з училища. До самої смерті жив мандрівним життям, дав рідкісний приклад гармонії слова і діла, науки та життя.
Він навчав, як жив, а жив, як навчав.
Бібліотекар Світлана Денисюк познайомила з творчістю Григорія Сковороди, провела літературну вікторину.
З літер викладали прізвища та ім’я славетного українця і його назви творів.
В кінці заходу завідувач Світлана Бекмурадова вручила Диплом переможця Обласного туру Всеукраїнського літературного конкурсу «Творчі канікули-2022» Мельнику Михайлу.
Немає коментарів:
Дописати коментар