04/03/21

Традиційні шевченківські дні

 Березень для кожного українця є місяцем знаковим і значущим. Щороку ми відзначаємо традиційні Шевченківські дні. Перший весняний місяць історично замкнув долю нашого славетного Кобзаря – 9 березня він прийшов у світ, 10 – пішов у вічність. Його шлях - від кріпака до академіка мистецтв. За фахом він художник, а писати вірші - це було його захоплення, яке і зробило його знаним на весь світ…

Філія-бібліотека №48 завітала до юних читачів восьмого класу 111 школи. Разом із бібліотекарем Ігнатьєвою Л.П. здійснено мандрівку в ті історичні часи поета, розкрили те коріння, яке його породило, ті обставини, які надихали його в творчості. Особливо вразила шанувальників книги копія першого видання «Кобзаря», що зберігається у фонді бібліотеки. Факсимільне видання відтворює унікальний примірник 1840 року з повним текстом. І єдина відміна від оригіналу - текст передано сучасним українським правописом. З першого видання починалося сходження Шевченка до верховини поезії, починалось його безсмертя.

Читачі декламували вірші поета, наповнюючись духом шевченківського слова, із задоволенням розглядали малюнки Шевченка-художника та його автопортрети. Тематична вікторина, гра та конкурси - поповнили їх кругозір. Наприкінці зустрічі були роздані кожному читачеві примірники «Кобзаря» і гідний відбувся марафон дитячого читання.

Поетичний спадок Шевченка - це чисте джерело, що живить цілі покоління. А його шлях вчить молодь бути не байдужими до життя, долати труднощі, досягати мети.Немає коментарів:

Дописати коментар