27/03/21

«Для тих, хто цікавиться технічними винаходами»

 27 березня – з’явився перший у світі гусеничний трактор.

Слово «трактор» означає «тягнути». Перша машина, яка з’явилася більш 200 років тому, була одночасно і трактором, і автомобілем. Пізніше було сконструйовано машину на колесах, яка могла пересуватися по будь-якому ґрунту і приводилася в рух парою. З появою парової машини почалося будівництво парових возів, автомобілів і тракторів. Перші колісні парові трактори з’явилися в Англії і Франції. Проте їздити полем транспортом на колесах не завжди зручно, наприклад, коли йде дощ, або весною, коли тане сніг.

Винахід гусениці настільки ж важливий, як і винахід колеса. Але якщо ім’я творця колеса загублене в глибині століть, то винахідник гусениці, яку сьогодні використовують у тракторах, танках – відомий. Це російський селянин Федір Блінов. Першим гусеничним трактором керували дві людини. Швидкість руху його була близько 3 км/год.

Із часом машина значно удосконалилася. Оскільки колісні тракторі були дуже важкі, важили до 10 т, та не надійні в роботі, а діаметр передніх коліс перевищував 2,5 м, частина підприємств почала виробництво тракторів із гусеничним рушієм. Також до трактора почали випускати набір сільськогосподарського знаряддя – плуг, косарку, культиватор, візки для перевезення вантажів та інше.

Через недостатню кількість танків у роки Другої Світової війни було прийнято рішення переобладнати в танки гусеничні трактори. Коли такі «танки» ( до речі, мав назву  «НИ», тобто на испуг) йшли у бій уночі з увімкненими фарами і під виття сирен, вороги тікали з поля бою. Одному такому трактору - танку  було встановлено пам’ятник в Одесі.

Сучасні гусеничні трактори мають більшу потужність порівняно з колісними. Основний недолік гусеничних тракторів – неможливість їхати на асфальтованих дорогах без руйнування покриття.

Шановні читачі! Цікаві історії про інші винаходи людства чекають на Вас у дитячій бібліотеці-філії №10 за адресою: вул. Чорноморського козацтва,169-а  після закінчення карантину.

   


Немає коментарів:

Дописати коментар