10/03/21

Вони надихали Т.Г. Шевченка

 Як небесна блакить немислима без сонця, так і великий світ без жінки...

Яким бачив ідеал жінки Великий Кобзар українського народу Тарас Григорович Шевченко?

Передусім він цінував у жінці духовну краоу, обожнював материнство, уславлював вірність і щирість. Немає у світової літературі іншого поета, який би так ніжно, з любов'ю оспівував у своїй творчості жінку-матір усієї Землі, берегиню, продовжувачку роду...

У нашім раї на землі

Нічого кращого немає,

Як тая мати молода

Зі своїм дитятком малим.

Якою безмежною любов'ю, ніжністю дихають ці співучі віршованих рядки! У них Шевченко підносить святий образ жінки-матері. Він змальовує власний ідеал жінки. Шевченківська жінка - щира, лагідна, добра, чисте джерело любові й розуміння.

"Такого полум'я культу материнства, такого апофеозу жіночого кохання і жіночої муки не знайти, мабуть, ні в одного з поетів світу" - писав Максим Рильський.

Доля жінки у творчості Шевченка - це доля його матері, трагічна доля найбільш оно його кохання - Оксани Коваленко. У творах поета живуть вдови, сироти, оті занапащені кріпацькі мадонни, що їх поет малює прекрасними навіть у їхньомуу горі.

Саме цим, безмежно щасливим та водночас трагічним струнам душі Тараса Шевченка присвячена книжкова виставка "Вони надихали Шевченка" у старшому відділі дитячої бібліотеки 22.

 


Немає коментарів:

Дописати коментар