31/03/21

Видатні місця світу

 Старший відділ дитячої бібліотеки №22 підготував для читачів цікаву інформацію про одну з найвідоміших споруд світу.

У Парижі 31 березня 1889 р. відбулося урочисте відкриття Ейфелевої вежі. Вона була споруджена до Дванадцятої Всесвітньої промислової виставки, яка була присвячена 100-річчю Французської революції.

Це металеве спорудження мало за мету вразити сучасників і продемонструвати технічне і економічне процвітання Франції ХІХ ст. Вежа була зведена у рекордно короткий термін - 2 роки і 2 місяці. Автор проекту вежі інженер Ейфель, власноруч виконав креслення окремих частин у натуральну величину. Споруда складається з 15 тисяч деталей. До 1931 р. вона була найвищою спорудою у світі. Загальна вага металевої конструкції досягає 7300 тонн.

З перших своїх днів, вежа користувалася великою популярністю. 1953122 людини відвідали її відразу під час відкриття. У наш час більше 6 мільйонів чоловік піднімаються на вежу щорічно.

Для більшості людей Париж - це насамперед Ейфелева вежа, яка є символом Франції. Щороку у всьому світі 31 березня відзначається свято - День Ейфелевої вежі, а ім'я її автора назавжди увійшло у світову історію!

 


Немає коментарів:

Дописати коментар