29/03/18

Дивосвіт українського письменника


У бібліотеці-філії 8 продовжуються літературні подорожі циклу «Дивосвіт українського письменника». 29 березня відбулася чергова зустріч з відомим українським письменником Богданом Івановичем  Сушинським. Були присутні учні 7-А класу 18 школи.
Богдан  Іванович – член Національної спілки письменників України з 1973 року. Він тривалий час перебував на журналістській роботі, заслужений журналіст України. Упродовж дванадцяти років очолював Одеську обласну організацію Національної спілки письменників України. Його  творчість  відзначена низкою літературних нагород.
Учням цікаво було дізнатися про життєвий і творчий шлях письменника, його першу книгу, літературні та історичні дослідження. Цікавим є і те, що упродовж багатьох років  Богдан  Сушинський  пише поетичні твори.
Помітне місце в творчості письменника  посідають твори для дітей. Юним читачам добре відомі повісті «Танець степового коня», за яку його удостоєно премії імені М. Трублаїні, «З розвідки не повернувся», «За лінією життя», «Зоряний берег», «Візьми мене з собою, Магеллане…». Лауреат обласної премії ім.  Е. Багрицького. Окремі твори Б. Сушинського  перекладені  п'ятнадцятьма мовами світу.
Відомий активними виступами у пресі на захист української мови та культури, за відродження українського козацтва. Він один із перших виступив у республіканській пресі («Літературна Україна»«Радянська Україна», журнал «Прапор» та ін.) з аргументованими, рішучими статтями проти будівництва згубної для українських степів Дунай-Дніпровської зрошувальної системи, Березівського хімічного комплексу, за врятування Дністра та на захист української популяції білих лелек. Публікації мали значний громадський резонанс та були відзначені премією ім. Аверіна (журналу «Прапор») за публіцистику.
З його ініціативи в Одесі споруджено пам'ятник отаману Чорноморського козацтва Антону Головатому (одному із засновників Чорноморського та Кубанського козацтва).  Задумав і здійснив в 1999 році перенесення землi з мiсця поховання гетьмана Мазепи з румунського міста Галаца — в Україну, до Батурина. Тоді ж, під час урочистостей в Батурині, за визначні заслуги в вивченні і пропаганді історії українського козацтва, було присвоєне звання полковника Українського козацтва та призначено наказним отаманом Українського козацтва з питань ідеології.
Богдан Сушинський активний учасник відродження українського козацтва. Свого часу був Головним отаманом Чорноморського Подунай-Гуляйпільського та Верховним отаманом Чорноморського козацтва. Він — засновник і перший Верховний отаман Чорноморсько-Дністровського козацтва, де обраний зараз довічним Почесним Верховним отаманом. Має козацько-військове звання „генерал козацтва“.
Зустріч була цікавою та живою. Письменник подарував бібліотеці-філії 8  та бібліотеці школи 18 свої твори.
Немає коментарів:

Дописати коментар