18/11/22

Кольоровий бум: "Незвичайний день звичайного Гудзики" (до Всесвітнього дня гудзиків)

Щорічно у листопаді відзначається Всесвітній день гудзиків. Це свято було засновано американською організацією National Button Society ще в XX столітті.

Сьогодні наше життя таке, що ми просто не маємо часу замислитись про такі дрібниці, як маленький гудзик. Хоча, напевно, кожен з нас застібає та розстібає хоча б один гудзик щодня. А в гардеробі їх набереться з півсотні, а може й більше.

Були часи коли гудзиками могли користуватися заможні громадяни і за ціною вони були прирівняні до дорогоцінного каміння. Гудзик був своєрідним предметом розкоші, що виконував не тільки декоративні функції, але й ніс в собі певне інформаційне значення. Завдяки старанню майстрів, у світовій практиці такий виріб, як гудзик давно став предметом колекціонування, а деякі екземпляри, навіть музейними експонатами.

Про гудзик ми згадуємо найчастіше тоді, коли він відривається і губиться. Добре, якщо його вдається підловити за тоненьку ниточку і заховати до кишені. А буває й так, що гарні гудзики хтось знаходить і залишає собі "на щастя", або й збирає цілу колекцію.

Ось такий він - звичайний гудзик! Про все це і не лише, ми: Підіпригора, О.В, Парфьонова, О.Є, Руденко Ю,Ю,говорили з нашими читачами бібліотеки 40, для яких влаштували Кольоровий бум: "Незвичайний день звичайного Гудзика", де було представлено матеріал з історії Гудзика, його інновацій та розвитку. Майстер - клас відбувся для учнів 5-В класу школи 22. Діти стали активними учасниками, спробувавши свої творчі можливості у техніці гудзикової аплікації.

 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар