30/01/22

Всеволод Нестайко – український класик родом із дитинства"

 30 січня  92 роки тому на Житомирщині народився Всеволод Нестайко (1930-2014) – класик сучасної української дитячої літератури, на творах якого виросло не одне покоління читачів. Лауреат численних літературних премій, зокрема Міжнародної премії імені Г. Х. Андерсена, яку присуджують найкращим авторам книг для дітей. Премію присвоєно за його найвідоміший твір "Тореадори з Васюківки". У 1979 р. цю трилогію було внесено до "Особливого почесного списку" Г. Х. Андерсена. "Тореадори з  Васюківки" – шедевр дитячої літератури, одна з найвеселіших книг у шкільній програмі.

Незважаючи на важке дитинство, Всеволоду Нестайку вдалося зберегти оптимізм і бажання дарувати посмішки.

Усім його творам притаманний незмінний "Нестайківський" гумор і вони завжди викликають усмішку. 

"Коли я став по-справжньому дорослим, мені страшенно захотілося повернутись назад у дитинство – догратися, досміятися, добешкетувати… Вихід був один – стати дитячим письменником. Так я й зробив. І, пам’ятаючи своє невеселе дитинство, я намагався писати якомога веселіше...", – Всеволод Нестайко. 

Всеволод Нестайко — лауреат літературної премії імені Лесі Українки (за повість-казку "Незвичайні пригоди в лісовій школі"), премії імені Миколи Трублаїні (за повість-казку "Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків"), премії імені Олександра Копиленка (за казку "Пригоди їжачка Колька Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя"). За творами В. Нестайка знімалися фільми – "Тореадори з Васюківки" та "Одиниця з обманом", що завоювали міжнародні нагороди.

Тож філіал бібліотеки №4 рекомендує прочитати ці веселі твори письменника родом з дитинства. І у вас обов'язково піднімиться настрій та з'явиться посмішка на обличчі. Приємного читання.

 
Немає коментарів:

Дописати коментар