26/01/22

"Пізнаємо світ разом: 26 січня – День Австралії"

 Саме 26 січня 1788 року капітан Артур Філіп зійшов з корабля у бухті Сіднея, урочисто підняв британський прапор і заснував першу колонію – Новий Південний Уельс. А 1 січня 1901 року шість австралійських колоній об’єдналися, утворивши Австралійський Союз – сучасну Австралію. Зараз ця країна знаходиться у першій десятці за високим рівнем життя. Філіал бібліотеки №4 пропонує вам кілька цікавих фактів про Австралію:

Австралію називають материком "навпаки": країна розташована у південній півкулі, і літо тут триває з грудня до лютого, а зима – з червня до серпня.

Всі зірки в Австралії рухаються справа наліво. Крім того, у зворотному напрямку – проти годинникової стрілки – небосхилом також рухається сонце.

В Австралії знаходиться найбільший риф на Землі – Великий Бар’єрний Риф довжиною понад дві тисячі кілометрів і площею – майже 344 400 кв. км. Він являю собою гряду коралових рифів і острів у Кораловому морі. До речі корали ростуть зі швидкістю близько 1,5 см на рік.

Також тут водиться близько 1500 видів морських риб, причому 500 із них ніде більше не зустрічаються, бо пристосовані до життя саме в цій місцевості. Тут мешкає найбільша риба на Землі – китова акула. Трапляються і синьокільчасті восьминоги, які смертельно небезпечні для людини.


Немає коментарів:

Дописати коментар