01/04/22

1 квітня – це свято в Одесі відмінити неможна.

 Колектив філіалу №24 підготував для своїх читачів зустріч з творчістю Володимира Гараніна.

 Володимир Гаранін плідно працював в жанрах сатири й гумору, філософської лірики, прози, публіцистики, літературної критики та мовознавства. З під пера нашого талановитого земляка вийшло в світ чимало творчих доробок: поетичні збірки: «Доброзичливий горобець», «Червоні світанки», «Щиро кажучи», «Притчі про козака Мамая», «Четвертий вимір», «Голубі серпанки», «Осінні мелодії», «Моменто морі», поема «Дума про Сірка», збірки новелет «Звична справа», демонологічна повість «Чортів батько», мовознавчі книжки «Ну щоб, здавалося, слова», «Як парость виноградної лози», «Еней був парубок моторний» (Лексична енциклопедія «Енеїди»), літературознавча книжка «Віктор Дзюба» - про відомого українського письменника Віктора Дзюбу. Лауреат премії ім. Степана Олійника, дипломант Всеукраїнського конкурсу «Байка - 2001», лауреат Всеукраїнського конкурсу «Українська мова – мова єднання» (2003,2004,2005,2006), нагороджений Почесними відзнаками НСПУ та голови Одеської обласної державної адміністрації. Член Національної Спілки письменників України та Національної Спілки журналістів України. 

До уваги читачів книжка Володимира Гараніна

Козацькому роду нема переводу, або ж Притчі про козака Мамая Лірико- гумористична збірка.

Козак Мамай живе в пам’яті нашого народу вже не одну сотню літ. Мамай це своєрідний узагальнюючий образ українського характеру, якому завжди були притаманні чесність, хоробрість, працьовитість, волелюбність; у ньому знайшли втілення ідеї невмирущості народу, його історичних, культурних, мовних, національних та філософсько-релігійних традицій.

Мамай боронить рідну землю від ворогів, він протистоїть їм і фізично і інтелектуально. Мамай скрізь пропонує одвічну рису народу: не вбивати, не грабувати, не ярмити інших, завжди і у всьому допомагати бідним. Але горе тим, хто піде супроти цих принципів!



Немає коментарів:

Дописати коментар