24/06/22

Лабораторія читацького смаку: "Чарівний світ казок братів Грімм"

"Казки - найдавніша поезія народу; в них закладений багатий матеріал про... міфологію,... це - найважливіший історико-поетичний документ, і змінювати їх, зрізати, прикрашати видавець не має ніякого права."

Брати Грімм

У будь - якому куточку світу важко знайти людину, яка б нічого не чула про братів Грімм. Збірки їхніх казок є у багатьох родинах і бібліотеках, на їхніх творах виросло не одне покоління дітей. Брати Грімм були німецькими вченими, філологами, які досліджували фольклор та вивчали мову рідного народу. Вони записували народні німецькі казки з уст різних оповідачів - чиновників, селян, дворян, підготували й видали кілька збірок народних казок.

Брати знайшли свій єдиний стиль - живий, простодушний, іноді лукавий. Завдяки цьому стилю їх казкові збірки стали не просто працею, але й великим явищем німецької романтичної літератури. Брати - письменники бачили в творах усної народної творчості свої естетичні зразки, джерела сучасної літератури і основу її національного характеру. Їх літературним казкам властиве поєднання чарівного, фантастичного, примарного і містичного з сучасною дійсністю.

Сьогодні в бібліотеку №40 завітали наші читачі, вони дізналися про творчість братів Грімм, познайомились з їх казками та подивились мультик " Білосніжка та сім гномів".

Казка - це світ чарівний та незвичайний,

Казка - це диво, сповнене краси.

Поринуть у казку - це ж бо так цікаво,

Це справді свято, радість для душі.Немає коментарів:

Дописати коментар