15/10/19

“Історичні та пам'ятні місця України”

"Архітектура - теж літопис світу. Вона промовляє тоді, коли вже мовчать і пісні, і перекази..."
Микола Гоголь
Україна здавна славиться своєю історією та архітектурними надбаннями. Тут і стародавні фортеці, й панські палаци, й золотоверхі храми.
Напередодні Дня українського козацтва дитяча бібліотека 22 підготувала виставку-репортаж “Історичні та пам'ятні місця України” для учнів 6 - В класу, ОЗОШ 82.

Завідувачка філії Наталя Левченко та бібліотекар старшого відділу Тетяна Тищук запросили читачів прислухатися до відголосків битв на старих полях, чи у древньому замку, до співу козаків на марші. Доторкнутися до величі Гетьманату. Все це є в кожній історичній пам'ятці.
Школяри з цікавістю дізналися про містични місця України. Це - Лиса гора у Києві, село Купище (Громовіще) та Кам'яне село на Житомирщині, Острів Хортиця.
Спробували проникнути у таємниці Чернігова, дізнались історію старовинного буковинського міста Хотин та Аккерманської фортеці.
Пишалися Одесою - містом талантів. На грандіозній сцені Одеського оперного театру диригували Чайковський, Рахманінов, Рімський - Корсаков. Співали Соломія Крушельницька, Енріко Карузо, Федір Шаляпін. Танцювали Айседора Дункан та Ганна Павлова.
Дивувалися Харківській перлині - Благовіщенському кафедральному собору.
Замку Паланок з Мукачева,
який є однією з найдавніших украінських фортець в Украіні. Споруда розташувалася на горі вулканічного походження.
Раділи квітчастому Видубицькому монастирю у Києві, як прикладу духовноі традиції та меценатства.

Різнобарвним Чернівцям. Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича, це вдалий досвід "будівництва Вавилонськоі вежі".
Музей народноі архітектури та побуту у Пирогові - скансен (етнографічний комплекс) у формі села з дерев'яними хатами, шинками, млинами, церквами, які відтворюють давню архітектуру різних частин Украіни.

Заповідник Лізогубів у Седневі - музика душі, де знаходиться альтанка - ротонда, в якій Леонід Глібов написав пісню "Стоїть гора висока".
Славетний Львів. Уже впродовж не одного століття мандрівники з усього світу приїздять до Львова. Площа Ринок була центром, де завжди вирувало життя. Її історія почалася у другій половині 13 століття.

А опинившись в Кам'янець - Подільському ("Квітка на камені"), де панує особлива атмосфера Середньовиччя, відчули себе як у казці.
По закінченню заходу бібліотекарі познайомили учнів з різноманітним книжковим фондом.


 
 
 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар