21/10/19

Літературний портрет "Чисте золото таланту"- до 65-річчя від дня народження Зірки Мензатюк.

21 жовтня 1954 року в українському селі Мамаївці Кіцманського району Чернівецької області народилась Зірка Захаріївна Мензатюк. Перший потяг до письменства дівчинка відчула ще в другому класі. Шкільна вчителька дала дітям завдання: написати вдома переказ «Ліс восени». Почавши домашню роботу з переказу, майбутня авторка розповіла про лисячу нору, яку бачила в лісі, про білочку, яка збирала горішки, і про те, як виглядає ліс взимку. Зірці настільки сподобалося викладати свої історії на папері, що вона написала ще й віршовану «Казку про кицю Мурку і дівчинку Ганну». Чомусь однокласники не повірили в те, що другокласниця пише вірші сама. Діти були впевнені, що вірші написав її прадід Олекса, а дівчина видає їх за свої. Проте вже за три роки вірші Зірки почали друкувати районна і обласна газети.
По закінченню школи Зірка Мензатюк вступила до Львівського університету імені Івана Франка на факультет журналістики. Вступ виявився нелегким, але перше місце на олімпіаді з української мови та літератури, численні публікації і рекомендації письменнику-початківцю від Спілки письменників України зіграли свою роль.
Також захід присвячений улюбленій письменниці пройшщов і у бібліотеці-філії 19 для маленьких читачів з 8-ї школи під назвою " Покоління next читає Зірку Мензатюк"

Немає коментарів:

Дописати коментар