28/02/19

Масляна, Масляна, не чекай, до нас у гості завітай

А вже скоро в нас весна, наче квітка чарівна.
Вже не довго до тепла - до Петра і до Павла.
Великдень в добрий час поспішає вже до нас.
А сьогодні - гай гуде! Щира масляна іде!
Читачі з 110-ї школи зібралися у бібліотеці-філії №24, щоб дізнатися як відмітити старовинне свято проводів зими – Масляну.
Масляна або Масниця - одне з календарно-побутових свят, яке пов'язане із давнім народним звичаєм - проводами зими і зустріччю весни. Припадає воно на останній тиждень перед початком Великого посту. Адже цілих 7 днів можна вживати скоромну їжу: м'ясо, сало, ковбаси, яйця, вареники з сиром, политі сметаною…
Набиралися сил перед довгим постом. Щодня жінки, молодь і діти гуляли, пригощались варениками з сиром, пекли млинці, круглі, як сонечко.
У давні часи люди вірили, що сонце – жива істота. Воно може бути добрим і ласкавим, або злим і непривітним. Звідси і виник звичай пекти млинці на Масляну. Круглі, гарячі, вони нагадують сонечко. Разом із круглими, румяними млинцями вони отримують частинку його тепла і сили. Пізніше свято перетворилося на розвагу, гуляння, присвячені проводам зими.
І в наші дні ще кажуть у народі замість «широко живеш» - «масло їж».
Вибачай, Зима, хай живе Весна.
Веселі вікторині, конкурси, прислів’я, пісні та вірши звучали і на нашій зустрічі.
Ну що ж, всі пригоди на сьогодні закінчилися, але попереду цілий Масляний тиждень з веселими конкурсами, естафетами, смачними частуваннями.


Немає коментарів:

Дописати коментар