19/02/19

Інтелектуальний турнір: «Книги – це нетлінні мости, з минулого в майбутнє»

Мудра, правдива і жартівлива?
Як, не вгадали? Стану в пригоді,
Річ коротенька – книжка, та й годі
Хто з вас не любить читати книжок! Та ще таких, у яких є красиві малюнки. Багато див приховано в книзі…. Далекі казкові країни, велетні, веселі маленькі чоловічки, відважні герої, легенди та перекази наших предків, світ науки та техніки. І про все ти дізнаєшся за допомогою книги. А у стародавні часи на землі книг не було...
18 лютого у бібліотеці – філії №10 пройшла зустріч юних українознавців - читачів ОЗОШ № 30, 5 класу з представниками Територіального центру соціального обслуговування Суворовського району: Ропай О.В., Шайнога В.С., Вашковська Л.С. з нагоди 450 – річниці видання «Апостола» - першої друкованої книги на східно – слов’янських землях. Читачі розповідали вірші, переглянули відео – матеріал, та ознайомилися з книгами по даній темі.
Присутні прослухали лекцію про створення письма, та становлення книгодрукування. «Сторінками» найдавніших книжок стали камені, сокири, щити. Згодом глиняні таблички, книги з тонкої шкіри, папірусу. У 13 ст. був винайдений спосіб друку дерев’яними літерами, а у 16 столітті запрацював перший у Європі друкарський механізований верстат майстра Йогана Гутенберга.Читачі ознайомилися з постаттю Івана Федорова, його знаменитими книгами «Апостол» та «Буквар», які дали початок книгодрукуванню в Україні.
Всі присутні склали заповіт читача, якого пообіцяли дотримуватися, прослухали розповіді старшого покоління, про їх дитячі читацькі уподобання та залишили теплі, щирі слова подяки в бібліотечній книзі відгуків та побажань за цікаву лекцію.


Немає коментарів:

Дописати коментар