15/12/17

"Коштовне срібло поетичного слова"

Чи задумувались ви коли-небудь, звідки в душі людини народжуються геніальні вірші? Від чого з’являється дивовижний дар, який спонукає звичайні слова звучати по-новому, від яких сильніше б’ється серце і захоплює подих?
Поезія надихає, звеличує, штовхає на подвиги… Вірші найвідоміших поетів світу окриляють закоханих романтиків, запалюють відчайдушних любителів пригод, спонукають до боротьби за свої права.
Мабуть, не знайдеться в світі людини, як б не знала напам’ять хоча б одного віршованого твору. А як щодо Тебе? Нині достеменно невідомо, хто вперше почав складати вірші. Проте найстарішими вважають вірші-гімни поетеси-жриці Ен-хеду-ани, яка жила в 23 столітті до нашої ери. Про життя поетеси відомо лише те, що вона була дочкою аркадського царя Саргона, що завоював Ур (територія сучасного Ірану). Ен-хаду-ана писала про місячного бога Нанна та його дочку, богиню вранішньої зорі Інанну.
Пройдуть роки, і світ відкриє для себе імена незрівнянно талановитих геніїв, які писатимуть на вічні теми: кохання та зради, щастя і горя, дружби та ненависті, миру та війни, свободи та неволі.
Поезія відіграє одну з провідних ролей у духовному збагаченні людини. Поетичне слово містить у собі якусь незриму, непомітну і водночас велику силу. Таку саму силу і викликала у читачів школи №15 8А класу (класний керівник Оксана Рахимівна) поезія нашої гості Галини Іванівні Вірт. У бібліотеці-філії №40 вона з натхненням читала свої твори, які торкнулися потаємних почуттів кожного з присутніх. Усі побажали знову зустрітися і зробили фото на пам'ять з талановитою поетесою.

Немає коментарів:

Дописати коментар