21/05/22

Болгарія - Європейська країна

21 травня 2022 року в Україні відзначається День Європи. У рамках онлайн-проєкту "Літературний Євросоюз" філіал бібліотеки 39 знайомить читачів з чудовою країною  Болгарією. Це дивно різноманітна країна, що включає чудові пляжі та стародавні античні руїни, прекрасні сакральні пам'ятники та чарівні старовинні міста.

Софія - столиця і найбільше місто Болгарії. Варна - це третє за величиною місто та головний її курорт. Несебир - старовинне місто, теж розташовано на березі Чорного моря. Тут збереглися залишки римських і середньовічних стін, безліч стародавніх візантійських і болгарських церков. Ще одне стародавнє місто - Габрово. Невелике, затишне містечко, де живуть творці воістину чудового гумору. Сьогодні Габрово відомий своїми культурними заходами. Фестивалем сміху і гумору, фестивалем комедійних вистав та щорічним карнавалом.

Одне з основних свят Болгарії - День Хоробрості і болгарської армії (День  святого Георгія) відзначається 6 травня.

А ще, цікаво, що болгарська мова жестів сильно відрізняється від прийнятої в інших країнах світу - кивок означає незгоду, а рух головою з боку в бік, навпаки, слід інтерпретувати як "так".

Література Болгарії є найдавнішою із слов'янських, вона виникла ще в 886 році. Один з відомих дитячих письменників Болгарії є Ангел Каралійчев - письменник та перекладач, заслужений діяч культури. На протязі більш ніж сорока років Каралійчев писав розповіді, казки і повісті для дітей, багато з яких стали класикою. Всього для дітей він написав 15 книг, та його твори перекладені на 50 мов світу. В казках письменника яскраво виражена любов до Болгарії. Спираючись на народні казки він створював власні авторські твори про материнське кохання, взаємовиручку та дружбу.

Бажаєте дізнатися більше цікавого про цю дивовижну країну та познайомитися з творами Ангела Каралійчева?

Чекаємо в філіалі бібліотеки 39!


Немає коментарів:

Дописати коментар