26/03/20

Літературна навколосвітня подорож.

 Бібліографи КУ “ЦМБС для дітей” на своему блозі та сторінці у Фейсбук пропонують всім охочим, поки в країні триває карантин, здійснити літературну навколосвітню подорож. Починаємо ми її з Великобританії, Швеції, Франції та Австрії. Тож, поїхали!
 Великобританія
 Дж.К. Роулінг. Гаррі Поттер та філософський камінь / Дж.К. Роулінг. — К. : А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га Книжки про Гаррі Поттера — це бестселери, про які, мабудь, знають усі. Тому особливо представляти їх не має потреби. Просто читайте.
 Швеція
 Астрід Ліндгрен Пригоди Пеппі Довгапанчохи / Астрід Ліндгрен. — К. : Рідна мова
Частіше всього ми читаємо лише першу книжку Ліндгрен про Пеппі, але всім дуже хочеться дізнатися: що ж там далі? Чи повернеться тато Пеппі, чи поїде вона мандрувати, чи покине свої друзів з маленького містечка, чи стане ще сильнішою? В наших дитячіх бібліотеках всі-всі пригоди Пеппі.
 Франція
 Антуан де Сент-Екзюпері Маленький принц / Антуан де Сент-Екзюпері. — К.: Рідна мова «Ось моя таємниця.
Вона дуже проста: лише серце добре бачить. Найголовнішого не побачиш очима». Або: «Адже дорослі спочатку були дітьми, лише мало хто з них про це пам’ятає». Ця книжка — справжній шедевр видатного французького письменника, поета й мислителя, пілота і вченого, конструктора й винахідника, людини-легенди Антуана де Сент-Екзюпері (1900–1944), якого один із його вчителів назвав «воістину універсальним талантом». Це захоплива лірична казка з цікавою фабулою для дітей і глибинним філософським змістом для дорослих, бо йдеться в ній про вічні категорії — добро і милосердя, чистоту і безпосередність, зачарований погляд на світ і любов до ближнього. «Добре бачить лише серце. Найголовнішого не побачити очима», — стверджує письменник цю істину своїм останнім закінченим твором, що його він сам просто і вишукано ілюстрував. Чудова книжка — на всі часи.
 Австрія
 Нестлінгер Кристина Конрад, або Дитина з бляшанки / Кристина Нестлінгер. — К. : Теза Конрад — незвичний хлопчик. І навідь не тому, що до пані Бартолотті його приніс поштар у здоровезній бляшанці. А через те, що Конрад занадто чемний, слухняний, страшенно нудний і зовсім не має друзів. Тож пані Бартолотті та її сусідка дівчинка Кіті конче мають перетворити ідеальну дитину на нормального хлопчика. Хоча б для того, щоб Конрада не віддали іншим батькам... Цю книжку виготовлено на якісному книжковому папері, який знижує контрастність і полегшує читання. Далі буде... 
 
 
  

Немає коментарів:

Дописати коментар