12/03/20

Тарас Шевченко - жінки і пристрасть

Цілі покоління українців ще зі шкільної парти виховувалися на образі поета-мученика, бідолашного кріпака в кожусі та шапці. Про Тараса Шевченка, стильного академіка, геніального художника, митця-трудоголіка, голос якого зачаровував жіноче товариство, не розповідалося. Він прожив лише 47 років і за цей час встиг «гори звернути», на що іншим не вистачило б і тисячі років. За життя український геній не був позбавлений щирої прихильності та уваги жінок.
Простакувата петербурзька наймичка, сільська дівчина, актриса театру, юна німкеня-натурниця, княжна, дружина полковника, донька священика, дружина давнього друга… Всі ці жінки були частиною особистого життя поета.
Хіба міг модний столичний художник, епатажний поет, поціновувач театральних вистав, бажаний гість на балах та в аристократичних салонах Тарас Григорович Шевченко не любити жінок? І хіба можна було такого його не любити?
Про це ми розмовляли з учнями ЗОШ №110 на зустрічі, яка відбулася у бібліотеці-філії №24. У цей день звучало багато віршів самого поета та про нього, а також пісень за творами Шевченка, які вже давно стали народними.

 Немає коментарів:

Дописати коментар