30/03/20

Книга = Мультфільм. До Всесвітнього дня мультфільму.

6 квітня з 2002 року відзначається Міжнародний день мультфільмів.
Мультфiльми – це засіб виховання дитини. Без сумніву, події, що відбуваються у мультфільмі, розвивають уяву і мислення малюка, формують його світогляд. Персонажі улюблених мультфільмів – друзі дитини. Вони вчать її взаємо діяти з навколишнім світом, формують уявлення про добро і зло, вчать справлятися з труднощами.
Багато книголюбів із задоволенням дивляться екранізації улюблених романів і повістей, але мультфільми за творами – це, погодьтеся, окреме задоволення. Ви запитаєте чому? Можливо тому, що в мультиках фантазія режисера майже не скута технічними й фізичними можливостями. Герої там можуть парити у повітрі, подорожувати в космосі або по дну океану, на екрані з’являються найхимерніші створіння та істоти, твориться справжня магія. Відірватися від цього видовища складно, і неважливо скільки тобі років – 6 або, скажімо, 36.
У цей список увійшли твори світової літератури за якими було знято мультфільми, але ми навмисно тут приділили увагу книгам про мульт екранізації яких мало відомо.
Старих добрих коротких радянських мультиків тут теж немає – їх так багато, що потрібен окремий список. Але скористаємося нагодою, щоб нагадати істину: переглянути «Їжачка в тумані» або «Троє з Простоквашино» – завжди хороша ідея.
Тож пропонуємо топ-5 творів, мультфільми за якими будуть цікаві як дітям так і дорослим.

 
Джонс Д.В Мандрівний замок Хоула / Діана Вінн Джонс ; пер. Андрій Поритко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2008. — 352 с.

«Мандрівний замок Хоула» (англ. Howl's Moving Castle)фентезійний роман британської письменниці Діани Вінн Джонс, який вперше був опублікований в 1986 році. У 2004 році за мотивами роману студія «Ghibli» випустила повнометражний анімаційний фільм, режисером якого був Хаяо Міядзакі.
Зла відьма перетворює Софі на старезну бабусю. Дівчина потрапляє в таємничий замок чарівника Хаула і укладає угоду з вогняним демоном, завдяки якому i рухається замок. На шляху до звільнення від закляття Софі доведеться розгадати багато загадок та побороти численні перешкоди...
А подивитися мультфільм можна за посиланням: https://kinokrad.co/264976-hodyachiy-zamok-2005.html Ковелл К. Як приручити дракона / Крессида Ковелл ; пер. Анатолій Саган — К. : Рідна мова, 2017. — 224 с.
Ви, може, не знаєте, та колись кожен вікінг мав власного дракона. Інші народи приручали собак, коней, буйволів... А вікінги - драконів. Однак юний вікінг спершу мусив упіймати собі дракона. Це було непросто. Потім - приручити його, а це ще складніше. Усе разом називають випробуванням драконячим вихованням. Того, хто його не пройде, виганяють із племені...
Книга і мультфільм розрізняються практично в усьому, по суті спільного між ними – лише деякі персонажі. Так що радимо і мультик подивитися, і книгу прочитати. Не пошкодуєте!
А подивитися мультфільм можна за посиланням: https://gidonline.io/film/kak-priruchit-drakona/ Антуан де Сент-Екзюпері Маленький принц / Антуан де Сент-Екзюпері ; пер. Петро Таращук. — К. : Фоліо, 2019. — 160 с.
Казку про Маленького принца читали, напевно, всі. Але це не означає, що мультфільмом за мотивами історії вас не здивувати, зовсім навпаки. Французам вдалося зняти дуже непогану адаптацію з дбайливим ставленням до оригіналу, хоча сюжет місцями і розходиться з книгою (наприклад, в головних ролях – маленька дівчинка і її сусід, старий-авіатор). По-голлівудськи оптимістичний фінал добре підходить для того, щоб показати цей мультфільм дітям, яким ще рано зчитувати філософську підоснову.
Мультфільм тут: https://rezka.ag/cartoons/kids/11197-malenkiy-princ.html


Туве Янссон Країна Мумі-тролів / Туве Янссон ; пер. Наталя Іваничук. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2014

Мумі-тролі — це дійсно одні з найулюбленіших персонажів — особливі, в них є щось глибоко «недитяче». Автор вміє писати так, що діти дуже глибоко співпереживають героям, стають частиною їх маленької компанії, що живе у чарівнй долині.

Трохи наївний ляльковий мультфільм Марії Ліндберг виконаний досить своєрідно, зате в ньому є місце туві-янссоновскій атмосфері пригод і затишній небезпеці, від якої легко сховатися у мами під крилом.
Подивитися мультфільм можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=lXKQWmqGu-Y

Франко І. Лис Микита / Іван Франко ; іл. Едвард Козак. — Львів : Апріорі, 2018. — 196 с.
Відомий класичний твір презентації не потребує.
Першим анімаційним серіалом незалежної України називають стрічку, зняту за мотивами казки Івана Франка «Лис Микита». Пригоди хитрого пройдисвіта викладено в 26-ти коротких серіях, загальна тривалість яких – понад шість годин! Замовником стрічки виступило товариство «Просвіта», яке таким чином розширювало сферу побутування української мови. Творці фільму майже не втручалися в текст класика, тож герої мультсеріалу нерідко висловлюються бойківською говіркою.
Мультфільм за посиланням : https://www.youtube.com/watch?v=IU9aUm8uD6gНемає коментарів:

Дописати коментар