21/02/20

«Без рідної мови без мами збідніє земля назавжди»

«… Не принижу інших мов основу,
Та кохаю українську мову.
Інші мови вчитиму я гідно,
Та найперше вивчу мову рідну…»
М. Ровенко
Рідна, солов’їна українська мова… Ми знаємо, що вона є однією з наймелодійніших та найкрасивіших серед усіх мов світу. Але скільки ще цікавого про неї нам не відомо? На зустрічі «Без рідної мови без мами збідніє земля назавжди», присвяченої Міжнародному Дню рідної мови, у бібліотеці-філії №24 наші читачі дізнались декілька цікавих фактів про рідну мову.
Українська мова має чим здивувати! Вона милозвучна та відрізняється від своїх східнослов'янських "сестер" особливими словами і правилами.
Українська мова займає друге місце в світі за мелодійністю (після італійської).
На мовному конкурсі, який пройшов у Парижі у 1934 році, українську мову визнано третьою найбільш красивою мовою в світі (після французької та перської) за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія й будова речення.
Українську офіційно визнали літературною після видання "Енеїди" Івана Котляревського. Отже, Котляревський став основоположником нової української мови.
Перший український "Буквар" був виданий у Львові у 1574 році першодрукарем Іваном Федоровим. На жаль, до наших часів дійшов лише один примірник книги. Його знайшли в Римі у 1927 році, а зараз він зберігається в бібліотеці Гарвардського університету.
Найстарішою українською піснею вважається балада "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?".
Найбільше перекладів серед українських творів має "Заповіт" Тараса Шевченка який 147 мовами народів світу.
На зустрічі діти прийняли участь у веселих конкурсах, читали вірші та співали пісні про мову.


 

Немає коментарів:

Дописати коментар