18/02/20

Усі повинні бачити сонце.

Бібліотекар філії 45 Тетяна Філенко провела для вихованців санаторію "Степове повітря" інформ-бесіду "Усі повинні бачити сонце" до 145-річчя з дня народження Володимира Петровича Філатова.
Він народився 15 (27) лютого 1875 року у російському селі Михайлівка Пензенської губернії у родині земського лікаря Петра Філатова.Сім'я Філатових походила із збіднілих дворян та була майже вся задіяна у медицині — чотири з шести братів Петра Федоровича були лікарями.
Отримавши блискучу освіту, як і більшість талановитих людей, Володимир був особистістю неординарною та багатогранною. Писав вірші та картини, займався музикою та філософією, володів кількома іноземними мовами. Улюбленим заняттям молодика на літніх канікулах був живопис і поезія, але він вирішив присвятити себе медицині, а саме офтальмології. Вважається, що Філатов вибрав галузь медицини, коли якось побачив сліпого чоловіка, що йшов із паличкою та простукував нею свій шлях. Майбутній академік був вражений і інстинктивно вигукнув: «Кожна людина повинна бачити сонце!». Згодом ця фраза стала девізом інституту, який відкрив в Одесі вчений.У 1903 році на запрошення професора Сергія Головіна Філатов переїхав до Одеси, щоб почати роботу ординатора у клініці при Одеському університеті. Він завжди залишався вірним Одесі, хоч його запрошували працювати до інститутів інших міст.У 1936 році для розвитку його наукових досліджень був створений Науково-дослідний експериментальний інститут офтальмології, що тепер має назву Одеського науково-дослідного інституту очних хвороб і тканинної терапії імені В. П. Філатова.
Організація інституту відкрила великі можливості для досліджень. До останнього дня свого життя Володимир Петрович очолював цей інститут і керував роботою своїх учнів.

Немає коментарів:

Дописати коментар