14/03/19

Наукове дослідження "Людина багатьох талантів"

Кажуть, що якби не було Альберта Ейнштейна, то сучасна фізика і наука загалом були б зовсім інакшими.
Альберт Ейнштейн народився у 1879 році в єврейській сім’ї в місті Ульм, що у південно-західній Німеччині. Пізніше його родина переїхала до Італії. Вже у початковій школі Альберт почав проявляти схильність до точних наук. У Цюріхському Політехнікумі, куди він вступив після закінчення школи, Альберт продовжив грунтовно вивчати математику та фізику. Минуло кілька років - і він став викладачем.
У 1905 Ейнштейн опублікував три фундаментальні праці, які й поклали початок нової наукової революції. Одна з них представляла спеціальну теорію відносності, а в іншій виведено закон взаємозв’язку маси та енергії E=mc2. 1905 рік називають "Роком чудес" в історії фізики.
Наукова робота Альберта Ейнштейна мала фундаментальний вплив на все - починаючи із квантової теорії і закінчуючи ядерною енергією та атомною бомбою. Однак вчений-пацифіст Ейнштейн навряд чи очікував, що його наукові теорії призведуть до бомбардування Хіросіми та Нагасакі у 1945 року. Тоді він був глибоко шокований і пригнічений.
Мало хто з нас знає, що кожного дня ми так чи інакше маємо справу з теоріями Ейнштейна. GPS-навігація, сканери у супермаркетах, цифрові фотокамери, CD-плеєри, телевізор, комп’ютер - усі ці винаходи базуються на тій чи іншій теорії Ейнштейна.
У 1921 році Альберт Ейнштейн став лауреатом Нобелівської премії з фізики. Попри свою геніальність, науковець завжди залишався відкритим, комунікабельним, життєрадісним, з прекрасним почуттям гумору. Він міг визнати свою неправоту і публічно перепросити. А ще Ейнштейн неперевершено грав на скрипці, з якою ніколи і ніде не розлучався.
Альберт Ейнштейн якісно змінив науку, зробив революційний прорив у фізиці. А ще він зміг пояснювати природу речей так, як ніхто і ніколи до нього, та й після нього теж.
Наукове дослідження «Людина багатьох талантів»: до 140-річчя вченого провели 14 березня завідувач бібліотеки-філії №9 Фадєєва Т.Є. з п’ятикласниками школи №57.
Читачі поринули у світ відкриттів, дізналися про життя та досягнення великого вченого, самі провели цікаві досліди. Хлопчики та дівчатка відчули себе справжніми науковцями!Немає коментарів:

Дописати коментар