25/03/19

Театралізоване дійство

«Мое сердце остается привязанным
к священным местам моей Родины»
Гоголь Н.В., 1825г.
Цієї весни ми відзначаємо 210-річчя від дня народження геніального сина України, всесвітньо відомого письменника М.В.Гоголя. Через його твори світ пізнає нашу країну, наші традиції і духовність, самобутній характер і душу українського народу. Він надзвичайно актуальний сьогодні. Його твори й понині хвилюють нас.
З метою гідного вшанування пам'яті до ювілею письменника бібліотекар філії № 48 Ігнатьєва Любов Пилипівна разом із юними читачами шостого класу 111 школи здійснили інсценізацію повісті «Ніч перед Різдвом», яку вивчали на початку року. Дійство розгортається перед гарно створеною українською хатою. А хата посідає особливе місце в духовній культурі українського народу. Це не лише житло, це своєрідна копія світобудови. Усі шляхи Гоголя починалися з рідного дому, з України, сюди завжди поверталися думкою і душею. Перед глядачами постають хлопці і дівчата напередодні Різдва із колядками і співами. Далі – сцени гордовитої красуні Оксани, працьовитого та люблячого Вакули. На побутовій сцені з'являються і фантастичні герої – чорт, який краде місяць, відьма Солоха. А як раділи бачити старого запорожця, чаклуна Пацюка, який їв традиційну українську страву - вареники! Коваль дістає черевички, які носила цариця. Відкинувши гордість, Оксана стає добрішою. Таке диво сталося у різдвяну ніч, коли здійснюються всі бажання.
Відповідально і старанно готували шанувальники книги свої костюми, страви, відшліфовували слова діалогів та сценічне дійство. А який політ фантазії і пізнання Гоголя!
Багато років пройшло з часу написання твору. Але живі національні традиції, молодь їх пам'ятає, не перериває зв'язок часу і поколінь. Вони плекають в своїм серці любов до рідної землі, її славного минулого і талановитого народу, проповідують добро і красу, як цього вчить нас М.В.Гоголь.

 
 
 
 


Немає коментарів:

Дописати коментар