21/02/17

Літературне свято

 20 лютого 2017 року у дитячій бібліотеці-філії №45 відбулася читацька конференція, присвячена 80-річчю українського письменника Олекси Різникова. Її назва - "На сторожі рідного слова".
   Правозахисник О. Різників двічі був відправлений у табори партійним режимом. Якщо першого разу - за "антидержавну" листівку, то вдруге - за писання віршів українською мовою, за створення в Одесі молодіжного хору, який виконував українські народні  пісні, колядки, щедрівки. 
Олекса Сергійович уважно слухав виступи вихованців 86 школи, які розповідали  про його життєвий і творчий  шлях, читали вірші з його збірок"Терновий вогонь", "Наодинці з Богом", декламували уривки з його, можливо, найпроникливішої поеми про духовну історію народу "Ілейко, з Бога турейко".
"Щоб написати таку поему,- сказав колега ювіляра Микола Суховецький, який також узяв участь у цьому заході,- треба дуже досконало знати мову. Олекса Сергійович, здається, знає всі  її поетичні глибини. Саме за шанування рідної мови, за пропаганду її його покарали другим ув'язненням. Виявляється, бути українцем було небезпечним явищем... "
Олекса Різників є майстерним поетом і сильною особистістю. Вітаємо його з високим ювілеєм! Ми будемо наслідувати його у доброму ставленні до українського слова, у захисті його!


Немає коментарів:

Дописати коментар