09/09/19

Ювілей І. Котляревського

Цієї осені ми відзначаємо 250-річчя від дня народження геніального сина України, всесвітньо відомого поета, письменника, драматурга та громадського діяча І.П.Котляревського. Його ім'я викликає у кожного з нас цілу низку асоціацій: і безсмертний парубок Еней, і вічно молода Наталка, і рядки «Будеш, батьку, панувати…» молодого поета Т. Шевченка, який першим передбачив світову славу Котляревського. Його художня спадщина стала всенародним скарбом. Вона і нині чарує сміливістю, невичерпним гумором і щедро дарує читачам радість і красу.
На гостини на честь ювіляра до філії 48 завітали юні читачі двох дев'ятих класів 111 школи. Разом із бібліотекарем Любов'ю Пилипівною Ігнатьєвою вони здійснили мандрівку в ті історичні часи, розкрили те коріння, яке його породило, ті обставини, які надихали в творчості. Особливо вразила юних читачів військова кар'єра Котляревського, його причетність до історичного минулого нашого краю. Бойова участь в російсько-турецькій війні на півдні України, де він разом із козацькими загонами звільняв Ізмаїл, Бендери, Кілію, Балту, брав фортецю Акерман. На той час відомий молодий письменник, гідний офіцер особисто був знайомий з Рішельє, Ланжероном.
Шанувальники книг познайомились з повістю Т.Г. Шевченка «Близнецы», де Котляревський постає як великий педагог, гуманіст і світла людина. Із зацікавленістю розглядали картину Кобзаря, де намальован будинок Котляревського. Саме за цією картиною було реставровано до 200-річчя письменника і встановлено будинок-музей, де зберігаються його перші рукописні твори.
Щедрий, сонячний талант І.Котляревського завжди з читачами, не перериває зв'язок часу і поколінь.
 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар