30/04/19

Зустріч з прекрасним

21 березня 2019 виповнилося 180 років з дня народження Модеста Петровича Мусоргського, творчість якого зробила величезний вплив на розвиток світового музичного мистецтва, а вершиною його творчості стали опери «Борис Годунов» і «Хованщина».
Влітку 1874 року він створює один з визначних творів фортепіанної літератури – цикл «Картинки с выставки», присвячений В.В.Стасову – музичному та художньому критику. Ідея написати цикл «Картинки з виставки» виникла під враженням посмертної виставки творів художника В. Гартмана в лютому 1874 року. Він був близьким другом Мусоргського, його раптова смерть глибоко вразила композитора. Робота протікала бурхливо, інтенсивно. «Картинки с выставки»  стають підсумком всієї камерно-вокальної творчості композитора.
Зустріч з прекрасним, яку організовали бібліотекарі філії № 37, відбулася 26 квітня з учнями 5-А класу школи № 48. Викладач музичної школи № 5 Ваганова Галина Павлівна провела невеличкий екскурс по біографії композитора та представила вокальний цикл «детская», а також романс «Сиротка» і пісню «Светик Савишина», та фортепіанний цикл «Картинки с выставки».
Немає коментарів:

Дописати коментар