25/01/19

Майстерня письменника "Повій вітер на Вкраїну"

В славнім місті Петербурзі,
Недалеко від Неви,
із болота виглядає
Хата бідної вдови.
Степан Руданський
Північ. Поривчастий  вітер шугає над Нівою, шарпає стіни кривобокої хатини. Юнак з блідим обличчям на мить відривається від дрібно списаного аркушу, прислухається до завивання вітру.
 А уява-мрія далеко-далеко.
Повій вітер на Вкраїну,
Де покинув я дівчину!
Перед духовним зором юнака постають картини рідної землі, село Хомутинці на Поділлі, батьківська хата, де, за словами М. Рильського, прийшов у світ народний поет - Степан Васильович Руданський.
24 січня  у бібліотеці філії10 відбулася бесіда "Повій, вітер, на Вкраїну" з читачами бібліотеки -учнями 30-ї школи з нагоди 185- річчя від дня  народження.
Бібліотекар філії Ольга Фортуна розповіла про життєвий шлях поета,
 важливе значення його творчості в українській літературі.
Степан Руданський один з найоригінальніших сміхотворців у світовій літературі. На його думку сміх -  могутній засіб морального виховання людей. Вражає багатство і різномаїття тем і проблем порушених поетом, які складають широку й динамічну панораму народного життя. 
Традиції поета і лікаря, який все життя посміхався у своїх співомовках, продовжили І.Франко, Леся Українка, Б.Грінченко, О.Маковей, С . Олійник, Павло Глазовий та інші поети - гумористи.
Народний поет - цей найвищий у світі титул великий подолянин заслужив усім своїм життям, сповненим відваги в ім'я волі і щастя народу, в ім'я України.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар