11/03/12

Зустріч в салоні мадам Рекам’є

Напередодні весняного жіночого свята співробітники бібліотеки-філії №19 завітали в гості до 7-А класу ЗОШ №8. 
Для школярів бібліотекарі підготували незвичайне та цікаве дійство – літературний КВН «Леді та джентельмени». Із вступним словом до присутніх звернулась завідуюча бібліотеки Чередниченко С.О.: «Дорогі друзі, колись давно у Франції жила розумна та красива жінка – мадам Рекамє, яка понад усе любила запрошувати до себе вишукане товариство. Гості спілкувались, розважались, грали в ігри. Сьогодні, діти, ми пропонуємо вам відчути себе відвідувачами цього салону і зіграти у незвичайний, літературний КВН. Нехай темою нашої гри буде етикет».


Учні хутко розподілились на команду дівчат «Червоні вітрила» та команду хлопців «Академія етикету». Гра почалась. Слід зазначити, що літературний КВН пройшов в 7-A класі за всіма правилами цієї популярної гри веселих і кмітливих. Було і традиційне привітання команд, і безліч конкурсів, вікторин, завдань, які підготували ведучі гри – бібліотекарі старшого відділу Булгакова Л.М. та Ізюмова І.Ф.


Розпочав змагання конкурс етичних ситуацій. Кожна команда отримала декілька карток з описом певних життєвих ситуацій та пов’язаних з ними етичних питань. При їх розв’язанні учні жваво обмінювалися думками, сперечалися, а іноді навіть просили допомоги залу, адже траплялись й зовсім неочікувані питання: «Хто має першим завершити телефонну розмову: той, хто подзвонив чи той, кому подзвонили?», «Що треба сказати і чи потрібно щось говорити, коли хтось чхне?». Особливе захоплення серед дівчат викликали завдання «На балу». Командам було запропоновано відповісти на наступні питання: «Чи може дівчина відмовити, коли її запрошують танцювати і що при цьому вона має сказати?», «Після танцю хлопець каже «дякую», а що йому має відповісти дівчина?». Правильні, розгорнуті відповіді обох команд на всі етичні питання поставили жюрі конкурсу в глухий кут. Було очевидно, що змагання таких знавців етикету завершиться перемогою обох команд.
А між тим КВН продовжувався. Під час гри учні отримали можливість дізнатись багато цікавого та повчального. Наприклад, як обирати подарунки для різних людей і до різних приводів. На команд-учасниць та вболівальників чекало багато несподіванок. Один веселий конкурс динамічно слідував за іншим, перетворивши КВН на свято гумору, знань та добрих манер.


Всі охочі змогли ознайомитись з тематичною книжковою поличкою, а бібліотекар Ізюмова І.Ф. презентувала унікальне, репринтне видання «Юности честное зерцало или показания к житейскому обхождению», яке було надруковане у Санкт-Петербурзі ще в 1717 році і стало в Російській імперії першим друкованим посібником з етикету.


Надзвичайно цікавими виявились літературна дуель, учасники якої, тримаючи іграшкові револьвери, змагались в знанні творів світової літератури, а також гра «Чорна скринька», театралізована сценка за участю баби Яги і Чахлика Невмирущого.


 А ще – незвичайний конкурс капітанів команд. Існує таке правило: «Вихована людина в гостях ніколи не викаже свого незадоволення якістю страв і їсть з посмішкою на обличчі, аби догодити господині». Вудучі гри вирішили перевірити чи знають це правило капітани команд, запропонувавши їм з’їсти, щоб Ви думали, дольки лимону! Тут слід віддати належне очільнику команди хлопців. Він зїв не тільки свою порцію кислого фрукту, але й допоміг впоратись із завданням дівчині. Годі й казати, справжній джентельмен.
Отак весело, невимушено і пізнавально промайнула година літературного КВНу в 7-А класі. Всі учасники команд та вболівальники отримали не тільки приємні враження і гарний настрій, але й важливі знання правил поведінки у гарному товаристві. Класний керівник 7-А класу Мізюліна Тамара Василівна щиро подякувала бібліотекарям за цікаве та пізнавальне дійство, висловивши надію на нові, приємні зустрічі. Тож всі присутні домовились неодмінно зустрітись ще раз. Звичайно ж, в салоні мадам Рекам’є.        


Комментариев нет:

Отправить комментарий