Весна – пора відродження та розквіту всього живого. У цей час все оживає, а весняний потік пробуджує природу навколо нас. Поезія, як і весна, пробуджує душу людини, адже вона – це життя, яке також розквітає разом із природою. Саме тому День поезії святкують у березні.
Поезія. Таке коротке, але багатозначне слово! Вона може розрадити, розвеселити та навчити. Особливо це стосується дитячої поезії. Через вірші поети ведуть із дітьми захопливу бесіду про квіти і траву, вітер і дерева, струмочки, свійських тварин, лісових звірів та інші дива природи. У цьому чарівному і загадковому світі, де гармонійно переплітаються казка і реальність, люди й тварини, дорослі та діти, дитина відкриває для себе красу навколишнього світу.
У дитячій бібліотеці №10 відбулася тепла й затишна зустріч шанувальників поезії та творчості, сповнена атмосфери слова і натхнення.
У заході взяли участь представники Ради ветеранів праці, Територіального центру соціального обслуговування Пересипського району, волонтери організації Червоного Хреста м. Одеси, вихованці музичної школи №5 та читачі бібліотеки.
Програма заходу вражала своїм різноманіттям. Гості насолодилися:
- презентацією книжкової виставки «Поезія – це скарб усіх віків»;
- екскурсом в історію Всесвітнього дня поезії;
- цікавими фактами про відомих українських поетів;
- поетичними рядками у виконанні натхненних голосів;
- музичними привітаннями від юних талантів музичної школи.
Окрім цього, учасники мали змогу відвідати майстер-клас студії «Крилаті мрійники» та створити власний «Весняний натюрморт», поринувши у світ мистецтва.
Ця зустріч подарувала всім присутнім весняне натхнення, теплі емоції та чудовий настрій!






Чергова зустріч групи "ІБІС" була присвячена Дню поезії. Бібліотекарі філії №37 Тетяна Паніна та Лариса Решетняк розповіли учасникам про те, як поезія супроводжує людину протягом усього її життя. Спочатку мама співає немовляткові колискові – кращі зразки народної поезії, потім грається з дитиною, використовуючи римовані забавлянки. Згодом малюк починає вивчати коротенькі віршики. А в школі діти відкривають для себе глибину поезії: гнівно-журливі твори Тараса Шевченка, революційні рядки Івана Франка, сентиментальні строфи Лесі Українки, музичні вірші Павла Тичини, сонети Максима Рильського, пісні Андрія Малишка, містичні образи Богдана-Ігоря Антонича та модерні форми поезій Ігоря Калинця.
Підлітки також спробували створити власні вірші, граючи в "буриме" (фр. bouts-rimés — «римовані закінчення») – літературну гру, що полягає у складанні віршів на задані рими. Їхні результати виявилися креативними та цікавими.
На завершення зустрічі учасники із задоволенням прослухали вірші Ліни Костенко у виконанні авторки, що стало справжньою родзинкою заходу.



Бібліотекарі філії №19 організували поетичні дні в гімназії №20 та у самій бібліотеці. Діти мали змогу познайомитися з творчістю відомих дитячих поетів, таких як Г. Бойко, Н. Забіла, В. Рутківський, І. Андрусяк та інших. Окреме місце було відведено класикам української поезії: Тарасові Шевченку, Лесі Українці та Іванові Франку.
У бібліотеці також була оформлена виставка під назвою "Поетичні шедеври від українських поетів", з якої діти могли брати книжки для читання вдома або у читальній залі. Ми запрошуємо всіх охочих до нашої бібліотеки – вирушайте у світ поезії разом із нами!


"Найпатріотичніша дитяча бібліотека № 8 створила відео до Всесвітнього дня поезії, де читачі декламують вірші."
В дитячій бібліотеці №48 зібралися маленькі шанувальники української дитячої письменниці Лесі Вороніної. Діти дізналися багато цікавого про біографію письменниці та захоплюючі факти з її життя. Особливу увагу привернуло оповідання "Пригоди голубого папуги". Маленькі читачі із захватом відкривали історію про секретну підземну схованку, де мешкають тварини, які втекли від своїх господарів, і куди випадково потрапляє балакучий папуга Антось. У фіналі всі зрозуміли, чому хижий кіт Чак несподівано вирішив стати вегетаріанцем.
Запрошуємо всіх завітати до нашої бібліотеки №48, що знаходиться за адресою: вул. Балківська, 36/6. На вас чекають книжки, сповнені захопливих пригод, небезпечних таємниць і дивовижних зустрічей!


До бібліотеки №21 завітали юні читачі – учні 1-Г класу ліцею №81, щоб поринути у захопливий світ казок Біатрікс Поттер. Під час заходу діти дізналися про життєвий і творчий шлях письменниці, ознайомилися з її казками та головним персонажем історій – кроликом Пітером. Вони із задоволенням переглянули уривок балету та буктрейлер до фільму, створеного за мотивами казок Біатрікс Поттер.
Бібліотекарка Олена Хорошилова запросила дітей долучитися до чарівного світу письменниці, запропонувавши їм спробувати себе в ролі ілюстраторів. Юні художники отримали можливість розмалювати персонажів із казок Поттер, зробивши їх ще більш яскравими та живими.




І все на світі треба пережити,
Бо кожен фініш — це, по суті, старт…
Л. Костенко
Кожен день весни дитяча бібліотека № 48 дарує юним читачам радість спілкування з книгами. З нагоди 95-ї річниці з дня народження перлини сучасної української літератури — видатної поетеси Ліни Василівни Костенко — відбувся бібліографічний огляд «Я вибрала долю собі сама».
Підлітки ознайомилися з її біографією та творчістю, а в бібліотеці панувала особлива атмосфера. Учасники читали уривки з її творів, обговорювали їх та ділилися враженнями. Ліна Костенко створила поезію, яка опоетизовує природу, вчить фантазувати, спостерігати та відкривати таємниці прекрасного. Її вірші спонукають відчувати аромат рідного слова й цінувати багатство української мови. Її твори не лише цікаві й точні, а й глибоко актуальні.
Коли закінчиться війна,
Я розцілую всі ікони,
Присяду в хаті край вікна
І буду чути церковні дзвони…
Молодь переконалася, що бібліотека є інтерактивним простором як для читання, так і для дозвілля. Юні читачі розповідали про улюблені книжки поетеси, які вони мають удома, — легендарної авторки, яку шанували ще за життя їхні батьки. Деякі підлітки навіть узяли твори Ліни Костенко для домашнього читання.
Тож, любі читачі, завітайте до дитячої бібліотеки № 48! Ознайомтеся з творчістю неймовірної та неперевершеної гордості України — Ліни Костенко.

У бібліотеці №39 (вул. Варненська, 12/4) звучали вірші світових поетів на честь Міжнародного дня поезії.
Юні відвідувачі дізналися про походження поезії, її значення, процес створення віршів та користь, яку вона приносить людині. Читачі декламували твори В. Симоненка, І. Франка, Л. Українки, П. Тичини, В. Стуса та О. Олеся.
Поезія збагачує духовний світ людини, допомагає долати складні життєві ситуації та сприяє вирішенню психологічних й емоційних питань.
Читайте поезію – це дотик до душі!



Немає коментарів:
Дописати коментар