У бібліотеці №40 пройшов захід, присвячений автору п’єси «За двома зайцями», драматургу Михайлу Старицькому. Учасники взяли участь у театральній вікторині та активно обговорювали з ведучим і між собою маловідомі факти з життя драматурга та його шедевру. Що ми знаємо про цю людину і яким був його творчий шлях? Завітайте до нас, з нами завжди цікаво.
«За двома зайцями» – фільм або спектакль, який всі ми хоч раз в житті бачили. Але не всі пам’ятають автора цієї комедійної п’єси, написаної українською мовою у 1883 році. П’єса «За двома зайцями» Старицького є переробкою комедії Івана Нечуя-Левицького «На Кожум’яках». Вона висвітлює проблему соціальної нерівності та висміює життя українських русифікованих міщан Києва.
Михайло Петрович Старицький увійшов в українську літературу як прозаїк, поет, драматург, видавець, перекладач, актор, режисер, організатор реалістичного професійного театру, громадський діяч та меценат. До цього можна додати його особистісні характеристики: чудовий читець-декламатор, співак, художник і шахіст. Драматурга Михайла Старицького також пам’ятають за переклад на українську «Гамлета» Вільяма Шекспіра, за вірш «Виклик», покладений на музику М. Лисенком, що став народною піснею «Ніч яка, Господи, місячна, зоряна» та за п’єсу «За двома зайцями», екранізація якої стала улюбленим народним хітом.
Дітей познайомили з українською класичною літературою та творчістю Михайла Старицького:
- Старицький М. «Не судилося»
- Старицький М. «П’єси»
- «Золоті рядки української класичної літератури»
Це відмінний спосіб привернути увагу молоді до української класики та глибше зрозуміти творчість цього видатного драматурга.





Немає коментарів:
Дописати коментар