Сучасні бібліотеки – це не лише сховища книжок, а й справжні осередки культурного, освітнього та творчого життя. В умовах глобалізації та прагнення України інтегруватися до європейського простору зростає попит на літературу іноземними мовами. Тож бібліотеки й книгарні активно доповнюють свої фонди яскравими, ілюстрованими виданнями для дітей та дорослих.
Завдяки цьому батьки можуть заохотити дітей до читання, адже мова найкраще вивчається через книги, які захоплюють і надихають. Бібліотека – це більше, ніж книги! Бібліотеки стають місцем, де кожен може знайти щось своє: нових друзів, цікаві хобі, джерело натхнення.
У бібліотеці №26, проходить творча майстерня, де спільно з ініціативою «СпівДія заради дітей» проводяться різноманітні заняття. Одним із таких став майстер-клас із малювання на тканині за допомогою спеціальних фарб. Ця захоплююча техніка допомагає дітям розвивати дрібну моторику, уяву, відчуття кольору, а також відкриває їм двері у світ мистецтва. Юні учасники одночасно знайомляться із цікавими добірками книг про живопис, творчість художників і культурні традиції.
У бібліотечних просторах досі панує атмосфера зимових чудес. У бібліотеці №19 діти поринули у світ зимових пригод завдяки казковим історіям. Вони познайомилися з пінгвінчиком Айнштайном із книги А. Рейнджлі, героєм «Маленької книжки про любов» Фредом, а також відкрили для себе історії з видань «Казки під ялинку», «Цукеркова відьма та шоколадний кіт» і «Шифті Вдаха і Сем Невловись». Не залишилися осторонь і українські традиції. Завдяки книзі «Святкові звичаї в Україні» діти дізналися про обряди, що передавалися з покоління в покоління. А у відділі для найменших читачів паперові сніжки створили справжню зимову казку, яка супроводжувалася веселим сміхом і радістю.
Зима впевнено вступає у свої права, огортаючи все навколо чарівною атмосферою. Святковий грудень проминає, залишаючи теплі спогади про новорічні заходи та омріяні подарунки. Але у бібліотечному просторі зима продовжує дарувати радість і натхнення. Сьогодні наші юні читачі зібралися у дружньому колі, щоб поринути у світ зимових історій та пригод. Бібліотекарі презентували казкову повість Олександра Гавроша «Різдвяна історія Ослика Хвостика», розповіли зворушливу історію подарунка з книги Л. Вольфагубер «Червоний пакунок», а також запросили всіх на Різдво до країни Мумі-Тролів. Особливу атмосферу подарував майстер-клас що відбувся у дитячій бібліотеці № 21, де юні читачі створили зимові аплікації. Кожна робота стала неповторною, адже діти вкладали у свої творіння частинку своєї душі, а бібліотека наповнилася захопленням, творчістю та щирим сміхом. Прощаючись, діти сказали: «До нових зустрічей!» і це, без сумніву, найкраще побажання для бібліотекарів у новому році. Адже саме такі моменти надихають і роблять бібліотеку місцем, де оживає диво.
Малеча відвідала бібліотеку №48 на вул. Балківській, 36/6, вирушивши в казкову подорож до зимового лісу. Разом із бібліотекарями діти читали українські народні казки, зокрема, «Рукавичку». Після цього за допомогою ляльок-героїв вони інсценували цю улюблену історію, розгадували загадки та відкривали для себе нові цікаві книжки. А співпраця бібліотеки з дитячими садками ОЗДО №66, №88 та №45 вкотре довела, що читання казок – це не лише пізнавально, а й душевно та захоплююче. Фахівці бібліотеки під час заходів відкрили дітям двері у світ творчості, знань і незабутніх емоцій. Коли на вулиці панує зима, а сніг лише сниться, у бібліотеці завжди тепло й затишно. Тут оживають мрії, стають ближчими казки, а кожен читач, від малого до великого, знаходить своє натхнення. Завітайте до нас і переконайтеся, що бібліотека – це місце, де збуваються дива!