13/06/19

Основоположник українського історичного роману.

У цьому році виконується 200 років з дня народження Пантелеймона Куліша. Він був прозаїком, поетом, драматургом, перекладачем з багатьох європейських мов, фольклористом, істориком, педагогом. Отже, 12 червня відбулась зустріч у бібліотеці – філії №24 з відвідувачами пришкільного табору «Радуга» школи №110, присвячена його життю і творчості.
Саме перу П. Куліша належить перший український історичний роман «Чорна рада», у якому оспівується козацьке лицарство. Джерелами твору була народна творчість та козацькі літописи. На той час загальна козацька рада збиралася для вирішення стратегічних питань, коли між старшинами не було одностайності. Найвідоміша з них відбулася на околицях Ніжина. Рада була скликана для обрання гетьмана.
П. Куліш зумів зобразити в романі багато правдивих картин з історії України. Письменник відтворив дух епохи, визвольні прагнення народу, суперечливу поведінку його організаторів.
Тарас Шевченко у своєму листі до Куліша дякував письменникові за цей роман, називаючи його коштовним дарунком для вітчизняної літератури.


Комментариев нет:

Отправить комментарий